wiadomości

stat

Aktywny weekend: Runmageddon, charytatywne biegi, treningi i rolki

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Runmageddon odbędzie się w Trójmieście po raz drugi w tym roku. W czerwcu rywalizacja toczyła się w Gdyni, teraz przyszedł czas na Gdańsk.
Runmageddon odbędzie się w Trójmieście po raz drugi w tym roku. W czerwcu rywalizacja toczyła się w Gdyni, teraz przyszedł czas na Gdańsk. fot. mat. pras.

Ostatni weekend września to okazja do spędzenia wolnego czasu na wiele sposobów, szczególnie aktywnych. Czeka nas kolejna odsłona ekstremalnego wyścigu Runmageddon, różnego rodzaju biegi charytatywne, gry orientacyjne, treningi aktywizujące, a także ostatnie zajęcia warsztatów rolkarskich. To tylko część atrakcji dla miłośników aktywności fizycznej, które czekają na mieszkańców Trójmiasta.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - wszystkie imprezyW gdańskim parku Reagana odbędzie się kolejna trójmiejska edycja biegu Runmageddon. Na liście startowej ekstremalnego wyścigu jest już ponad 3 tys. osób. Start zaplanowany jest na godz. 7:10 w sobotę i w niedzielę o godz. 8:40. Koszt udziału wynosi od 59 do 300 zł w zależności od formuły: Rekrut, Intro, Classic, Junior, Kids. Zapisy internetowe zostaną zamknięte w piątek o godz. 14. Dla spóźnialskich ceny w dniu zawodów wzrosną nawet o 51 zł.

Runmageddon Gdańsk 2019 - zapowiedźW niedzielę 29 września o godz. 12 sprzed Centrum Hewelianum wystartuje Race for the Cure. To bieg charytatywny, który jest symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. Chętni będą mogli wybrać trzy formy aktywnego udziału: bieg na 5 km, marsz nordic walking na 3 km oraz bieg wirtualny. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych w cenie 40 zł zasili konto fundacji OmeaLife. Podczas imprezy prowadzone będą również działania edukacyjne z zakresu profilaktyki i leczenia raka piersi, a także liczne atrakcje.

Race for the Cure - zapowiedźInny bieg charytatywny odbędzie się z kolei na stadionie lekkoatletycznym AWFiS. Ma on charakter sztafety, w których pięcioosobowe drużyny wybiegają pełne okrążenia na stadionie przez godzinę. Liczbę pokonanych okrążeń PKO Bank Polski doliczy do sumy okrążeń 5.PKO Biegu Charytatywnego, zwiększając tym samym przekazane środki na wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Trzy najlepsze drużyny (żeńska, męska i mieszana) otrzymają pamiątkowe medale oraz koszulki. Zapisy nie są wymagane, wystarczy pojawić się na miejscu. Wstęp wolny. Początek w sobotę o godz. 9:30.

Zobacz naszą relację z pierwszych zmagań w parku ReaganaWeekend to również okazja do oglądania zmagań Smoczych Łodzi. Przez dwa dni odbywać się będzie Grand Prix Gdańska. 11 ekip będzie rywalizowało w sobotę na zbiorniku Srebrniki, a dzień później na zbiorniku Świętokrzyska o Puchar Wrzeszcza Górnego oraz o Puchar Ujeściska i Łostowic. Początek regat o godz. 13. Dla kibiców wstęp wolny.

W Ergo Arenie organizowana jest natomiast Aktywna Niedziela. O godz. 10 rozpoczną się zajęcia ze "spoonerem", qigong, kalistenika z elementami strechingu, jogi i zumby. Ponadto w planach są liczne wykłady. Dla chętnych wstęp wolny.

W niedzielę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Kokoszki zapraszają do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, bez wyjeżdżania nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Najbliższa będzie miała miejsce w Kiełpinie Górnym. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali trasy o różnej długości i stopniu trudności. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł, wcześniej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy.Ostatnia odsłona warsztatów rolkarskich z Roll4All odbędzie się w sobotę o godz. 11 na Stadionie Energa Gdańsk. Jazda na rolkach to jeden z najpopularniejszych sportów miejskich, a tereny wokół Stadionu Energa zobacz na mapie Gdańska są idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. Bezpłatne zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami.

Jak co sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Co sobotę o godz. 11 odbywają się treningi aktywizująceparku Reagana zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia adresowane są przede wszystkim do osób, które na co dzień nie mają możliwości ćwiczyć pod okiem trenera. Trening aktywizujący jest unikalną kombinacją slow joggingu, treningu stabilizacyjnego i stretchingu. Zajęcia trwają ok. 90 minut, udział jest bezpłatny.Organizowane są również treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

W niedzielę czekają cykliczne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo i w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (19)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl