wiadomości

stat

Aktywny weekend: bieganie, pływanie czy skok o tyczce

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

W sobotę w Sopocie można popłynąć dookoła molo.
W sobotę w Sopocie można popłynąć dookoła molo. fot. MOSiR Sopot

W weekend odpoczniemy nieco do upałów. Jest to dobry moment, aby aktywnie spędzić czas w Trójmieście. Można pobiegać po lesie, popłynąć dookoła molo, skoczyć o tyczce, odbyć trening przed ekstremalnym biegiem czy przejechać się na rolkach. Nie zabraknie także stałych pozycji lata w Trójmieście.W sobotę odbędzie się trzecia tegoroczna odsłona Gdańskich Biegów Leśnych. To biegi przełajowe, odbywające się na leśnych terenach. Bieg odbywa się na trasie w formie pętli - start i meta znajdują się na Podleśnej Polanie, nieopodal III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Oprócz biegów głównych na 5 i 10 km odbywają się również starty dla dzieci i młodzieży na dystansach do 150 do 800 metrów. Biuro zmagań otwarte jest od godz. 10:30, natomiast biegi główne startują o godz. 12. Do rywalizacjo można zgłosić się już tylko w miejscu imprezy. Za udział w niej zapłacimy 40 zł - osoba dorosła i 15 zł - dzieci i młodzież.

Także w sobotę, w samo południe wystartuje seria pływackich wyścigów dookoła sopockiego molo Timex Cup. Do rywalizacji na dystansie około 1200 m można zapisać się na miejscu imprezy - za udział zapłacimy 20 zł. Osoby powyżej 65. roku życia startują bezpłatnie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SERII WYŚCIGÓW PŁYWACKICH DOOKOŁA SOPOCKIEGO MOLO

O godz. 12 zaprasza również Fundacja im. Mariana Kolasy, która organizuje Tyczkę na plaży. Odbędzie się ona w sobotę, przy molo w Brzeźnie. Wówczas rozpoczną się bezpłatne warsztaty tyczkarskie dla chętnych. A na godz. 14 zaplanowano konkurs skoku o tyczce.

W niedzielę, w Kolibki Adventure Park odbędzie się bezpłatny trening XRunners. Podczas zajęć można sprawdzić swoje siły, a przede wszystkim nauczyć się, jak prawidłowo i zwinnie pokonywać przeszkody, które spotykamy na trasach biegów ekstremalnych. Początek o godz. 11.

Na koniec weekendu, w niedzielę, o godz. 17 wystartuje NightSkating Pomorze. Wówczas rozpoczną się warsztaty rolkarskie, a start przejazdu zaplanowano na godz. 18. Jego trasa wygląda następująco: skwer Kościuszki, Świętojańska, pl. Kaszubski, ul. Portowa, Węglowa, Chrzanowskiego, rondo Karlskrona, ul. Polska, J. Wiśniewskiego, ul. Dworcowa, pl. Konstytucji, ul. Wójta Radtkego, 3 Maja, Obrońców Wybrzeża, Władysława IV, Śląska, K. Górskiego, Wołyńska, K. Górskiego, Sportowa, Łużycka, rondo Brzeskiego, Stryjska, al. Zwycięstwa, Świętojańska, skwer Kościuszki. Długość przejazdu to około 13 km. Zakończenie zaplanowano na godz. 20.

Nie zabraknie stałych pozycji w naszym aktywnym, trójmiejskim kalendarzu. Tradycyjnie w sobotę już o godz. 9 biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Niedzielę można zacząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50. Wstęp wolny.

Na Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

Atrakcje czekają na miłośników jazdy na rolkach. Co tydzień, w sobotę o godz. 11, bezpłatne warsztaty rolkarskie odbędą się wokół Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny zobacz na mapie Gdańska.

Co sobotę w godz. 10:30-11:30 i 11:30-12:30 na kąpielisku przy molo w Brzeźnie odbywają się także bezpłatne zajęcia Letniej Szkoły Ratownictwa Wodnego. Mają za zadanie przybliżyć najmłodszym ideę ratownictwa wodnego i zasady bezpiecznej kąpieli. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzić, jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu: desek ratowniczych, kajaków, pojazdów quad czy łodzi motorowych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.

Opinie (5) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl