wiadomości

Aktywny weekend: dużo więcej niż półmaraton

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

W niedzielę w Gdańsku odbędzie się AmberExpo Półmaraton, do którego zapisało się blisko 5000 osób. Sportowych imprez z nieco mniejszym rozmachem, ale często bezpłatnych, będzie jednak w Trójmieście w ten weekend dużo więcej.
W niedzielę w Gdańsku odbędzie się AmberExpo Półmaraton, do którego zapisało się blisko 5000 osób. Sportowych imprez z nieco mniejszym rozmachem, ale często bezpłatnych, będzie jednak w Trójmieście w ten weekend dużo więcej. fot. Mirek Błaszkowski

Półmaraton, biegi na krótszych dystansach oraz na orientację, warsztaty taneczne dla dzieci i seniorów, turnieje siatkówki czy zajęcia dla niepełnosprawnych. To tylko część organizowanych, często bezpłatnych zajęć do sportowych w Trójmieście na najbliższy weekend. Poza tym można wybrać się na miejskie lodowiska. Podpowiadamy, jak możesz zaplanować sobotę i niedzielę na sportowo.

Ponad 4800 osób na liście startowej niedzielnego AmberExpo Półmaratonu Gdańsk, do tego bieg na 5 km, starty wózkarzy oraz biegi młodzieżowe. Tak będzie wyglądał weekend z imprezą, która odbędzie się przy i w AmberExpo. Bieg główny wystartuje o godz. 9. Na trasie biegu znajdą się tradycyjnie wszystkie najważniejsze symbole Gdańska, między innymi: zielone żurawie Kone, budynek Europejskiego Centrum Solidarności czy Pomnik Trzech Krzyży. Następnie biegacze miną charakterystyczny biurowiec - Zieleniak, pobiegną przez centrum Wrzeszcza, Oliwę i Żabiankę, by na koniec móc podziwiać kopułę Stadionu Energa Gdańsk i zakończyć wyścig wewnątrz hali AmberExpo. Wpisowe wynosi obecnie 129 zł.

Do piątku włącznie obowiązują zapisy internetowe, a w sobotę będzie można zgłosić się w biurze zawodów. Tam przyjmowana będzie jedynie gotówka. W obu przypadkach pakiet startowy nie będzie zawierał okolicznościowej koszulki. Oprócz biegu głównego na uczestników czekają także liczne imprezy towarzyszące: bieg na 5 km, biegi na krótszych dystansach dla dzieci. W hali AmberExpo oprócz odbioru pakietu startowego, biegacze będą mogli zjeść posiłek oraz skorzystać z masażu. Wszyscy, którzy przybędą na teren imprezy w dniach 4-5 listopada będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą produktów i usług prezentowaną przez sponsorów i partnerów imprezy. Cały harmonogram znajdziecie w tym miejscu.

SPRAWDŹ UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM W ZWIĄZKU Z PÓŁMARATONEM

W sobotę o godz. 9 na rozgrzewkę przed półmaratonem lub zwyczajnie zamiast niego, można wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

O godz. 9:30, również w sobotę, odbędą się natomiast cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny.

Dla tych, którzy jeszcze nie czują się pewnie w bieganiu lub chcą urozmaicić swój trening, co tydzień w sobotę odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu znajduje się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział w nich jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

W niedzielę o godz. 10:30 odbędzie się Dzielnicowa Impreza na Orientację "Harpuś". Impreza organizowana przez klub Harpagan to doskonała okazja, by poznać zakątki Gdańska z mapą. Tym razem uczestnicy spotykają się w samym sercu Wrzeszcza. Baza znajdować się będzie na terenie Gimnazjum nr 26, przy ul. Traugutta 92zobacz na mapie Gdańska, bezpośrednio przy wejściu do lasu. Po raz pierwszy trasa poprowadzi przez Jaśkowy Las. "Harpuś" to impreza na orientację skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, jak i do zaprawionych w bojach turystów i biegaczy. Organizator przygotowuje aż cztery trasy do wyboru, różniące się długością i trudnością. Na najprostszej (trasa zielona) bez problemu poradzą sobie najmłodsze dzieci (ta trasa polecana również dla dzieci w wózkach). Najtrudniejsza i najdłuższa trasa czarna to nie lada trening biegu i orientacji w terenie. Dla średnio zaawansowanych polecane są trasy niebieska i czerwona. Koszt udziału to 15 zł, najmłodsi zapłacą za start 1 zł. Internetowe zapisy prowadzone są w tym miejscu.

W sobotę i w niedzielę w gdyńskim Gimnazjum nr 20 przy ul. Jowisza zobacz na mapie Gdyni odbędą się siatkarskie turnieje siatkówki Alpat Volley. Rywalizować będą dzieci urodzone w 2005 roku i młodsze. Bezpłatne zapisy prowadzone są przez internet tutaj.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdyńskie Poruszenie. Co tydzień w piątek o godz. 19 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się zajęcia Indoor cycling na rowerkach stacjonarnych, dzięki którym można nie tylko zgubić zbędne kalorie oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy przez internet. Liczba miejsc jest ograniczona.

W każdą sobotę o godz. 9:30 również w hali przy ul. Olimpijskiej odbywać się będą taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Godzinę później odbywają się zajęcia dla seniorów.

Co niedzielę o godz. 13 w hali GCS prowadzone są natomiast zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo, zarówno dzieci jak i dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. W planie przewidziane są zajęcia ogólnorozwojowe, technika jazdy na wózkach, boccie, fitness i wiele innych. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorkę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, od 10 lat poruszającą się na wózku inwalidzkim.

O godz. 17 rozpoczną się natomiast zajęcia z cyklu Dziecko i jego świat. Cykl przeznaczony jest dla dzieci do lat 15 ze stwierdzonym autyzmem oraz ich opiekunów. Program wpisuje się w realizowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu strategię znoszenia barier społecznych. Jego podstawowym celem jest z jednej strony pomoc w rozwoju psychomotorycznym dzieci, z drugiej - edukacja rodziców lub opiekunów. Podczas zajęć konieczna jest obecność opiekuna. Przed uczestnictwem za każdym razem wymagane jest zapisanie się. Zapisy ruszają zawsze w tygodniu odbywania się danych zajęć, w poniedziałek o godz. 8 pod tym linkiem. Przed zajęciami należy okazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań w zajęciach ruchowych.

W ten weekend warto wybrać się także na miejskie lodowiska w Gdańsku oraz w Gdyni, gdzie można już pojeździć na łyżwach. Właśnie otwarto obiekty przy Bramie Oliwskiej zobacz na mapie Gdańska oraz przy ul. Bema zobacz na mapie Gdyni.

MIEJSKIE LODOWISKA W GDYNI I W GDAŃSKU JUŻ OTWARTE

W sobotę o godz. 18 w So!Salsa Solidarity of Salsa przy ul. Elektryków na terenie Stoczni Gdańskiej (II piętro nad klubem B90) odbędzie się wernisaż zdjęć do kalendarza charytatywnego "Siła Serca". Projekt, z którego dochód zostanie przekazany na wsparcie dzieci z wadami serca został przygotowany we współpracy przez Fundację Serce Dziecka i Jan Góczak Photography. Kalendarz z artystycznymi zdjęciami sportowców można zamówić poprzez stronę www.sercedziecka.org.pl.

Opinie (13) 3 zablokowane

 • Ponad 4800 chętnych, a nie dadzą nawet jednego dodatkowego tramwaju, żeby tam dojechać. Tramwaj jedzie co pół godziny.

  • 11 3

 • Nie biegam już po asfalcie. Szkoda kolan. (1)

  • 22 6

  • Twojego mózgu też bo przedewszystkim trolu nigdy nie biegałes.Ile jeszcze razy chcesz te same bzdury wypisywac typu kopiuj

   • 3 9

 • Ufff....a jż bałem się że znowu Gdynia...... (1)

  Bo już niebawem nie będzie weekendu jak nie zablokują centrum miasta!

  • 10 3

  • No to za tydzień Gdynia ☺

   • 0 0

 • słuchawy i smarttfony i smarłocze przygotowane na jutro? (1)

  popisówka pełną gębą ;-))))

  • 11 6

  • nowe obcisłe gacie tez

   • 4 2

 • Spaślaki w blachosmrodach zazdroszcza bo niema ich rozmiarów w sklepach moga tylko worek na Du@#$pe zalozyć :) (2)

  7 dni w tygodniu korkują miasto tym złomem i zatruwają spalinami ludzi a dzieki imprezom sportowym miasto na chwile odetchnie. Trzeba najszyb ciej wprowadzic opłaty za jazde pomiecie tym złomem i opłaty parkingowe podniesc do 10 zł za minutę!

  • 5 17

  • Życzę zdrówka podczas biegania po ulicach między stojącymi w korkach autami!
   Banda debili-organizatorków sobie wymyśla żeby co rusz blokować pół miasta a lemingi płacą i ich reklamują...

   • 1 1

  • Sukinkot!

   • 0 0

 • Bieganie

  Jest niezdrowe bo uszkadza stawy oraz kręgosłup. Wszyscy za 20 lat będą jęczeć

  • 7 1

 • Mało ścieżek i parków ?

  • 5 0

 • Jak sługo jeszcze cwaniaczki organizatorzy będą zbijać kasę na biegaczach!?

  Wpisowe 129 za kawałek szmatki z numerem to przesada! A przecież jeszcze biorą szmal od sponsorów

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl