Aktywny weekend: korzystaj z pogody

W końcu doczekaliśmy się pogody, do której przywykliśmy w maju. Warto z tego skorzystać i spędzić weekend aktywnie na świeżym powietrzu. W Trójmieście tego typu imprez nie brakuje.
W końcu doczekaliśmy się pogody, do której przywykliśmy w maju. Warto z tego skorzystać i spędzić weekend aktywnie na świeżym powietrzu. W Trójmieście tego typu imprez nie brakuje. fot. Mirek Jasiński

Zawody dla biegaczy, rolkarzy, fanów wspinaczki, spędzania czasu na wodzie czy marszów na orientację, a nawet wyścigi z wózkami. To wszystko czeka trójmiejskich pasjonatów aktywności sportowej w najbliższy weekend. Pogoda dopisuje, więc warto sprawdzić, gdzie można wspólnie potrenować na świeżym powietrzu.Weekend na sportowo w Trójmieście rozpocznie się tradycyjnie w sobotę o godz. 9 trzema rozgrywanymi w tym samym czasie biegami ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia dla fanów biegania BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do zajęć na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział w nich jest bezpłatny.

Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE.

Od soboty do niedzieli potrwa Wodna Fiesta 2017. Mieszkańcy Pomorza oraz turyści będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty klubów żeglarskich, przystani, stanic, marin, sprzedawców i serwisu sprzętu oraz łodzi, czarterów morskich i rzecznych. Wydarzenie sięgające korzeniami Francji, gdzie od kilkunastu już lat odbywa się impreza pod nazwą "Fete du Nautisme" i gromadzi corocznie 300 tys. fanów, zawita po raz drugi do woj. pomorskiego. Każdy bez względu na wiek będzie miał możliwość bezpłatnego, lub w promocyjnej cenie, skorzystania z aktywności nad i na wodzie. Na wszystkich chętnych czekać będą wodne atrakcje, konkursy, wystawy przygotowane przez Partnerów i Organizatorów Wydarzeń "Wodnej Fiesty 2017". Wszystko to w marinach i przystaniach Gdańska, Sopotu i Gdyni, Pętli Żuławskiej, Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. Pełen spis atrakcji znajduje się na stronie www.wodnafiesta.pl. Wydarzenie w Górkach Zachodnich będzie połączone z otwarciem sezonu żeglarskiego i rozpocznie się już o godz. 10. Z pomocą instruktorów będzie można spróbować swoich sił m.in. na SUP-ach, kajakach morskich czy jachtach baltach.

Na niedzielę w Kokoszkach zaplanowano 5. etap Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Uczestnicy spotkają się na osiedlu Kiełpino Górne, a konkretnie na ul. Goplańskiej, przy przystanku autobusowym Lipuska. Odbędzie się pięć biegów, nagrody zostaną rozdane w 16 kategoriach, a w puli na nie znajdzie się 5 tys. zł. W międzyczasie odbywać będzie się festyn rodzinny. Początek imprezy o godz. 11:45, a bieg główny na 5 km zaplanowano na godz. 14:30. Opłata startowa w dniu imprezy, w biurze zawodów wyniesie 20 zł.

W niedzielę o godz. 11 na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się II międzynarodowy wyścig wózków. Celem imprezy jest zachęcenie rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Organizatorzy chcą pokazać, że dziecko nie jest przeszkodą do prowadzenia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wyścig to nic innego jak szybki marsz z wózkiem na dystansie około 100 kroków. Wyścigi rozgrywane będą w trzech różnych kategoriach: mama, tata, rodzina. Wyścig jest bezpieczny dla dziecka, a bieganie jest niedozwolone. Jest to zabawa dla wszystkich rodzin, dla których ważna jest aktywność, ruch i zdrowy styl życia. Dodatkowo podczas imprezy przewidziane zostały: zabawy ruchowe dla dzieci prowadzone przez animatora, malowanie twarzy, zabawa na trampolinach, konsultacje ze specjalistami m.in. dietetyk, fizjoterapeuta. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy, które prowadzone są w tym miejscu.

W sobotę fani rolek mogą wybrać się na wieczorny przejazd po Gdańsku. Po raz trzeci odbędzie się wieczorny przejazd rolkarski organizowany przez studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Wyroluj Czerniaka. Dwie poprzednie edycje odbyły się pod hasłem Wyroluj Raka i skupiały się na uświadamianiu mieszkańców Trójmiasta na temat raka piersi. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia będzie "Wyroluj Czerniaka", bo imprezie będzie przyświecał nowy cel - rozpowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki czerniaka - nowotworu złośliwego skóry. O godzinie 19 uczestnicy zebrani na placu Zebrań Ludowych wyruszą, żeby przejechać 15,4 km na rolkach ulicami Gdańska. Uczestnikiem może zostać każdy, kto ma ukończone 16 lat i potrafi sprawnie poruszać się na rolkach. Pierwsze 550 osób, które zapiszą się na imprezę i dokonają wpłaty w wysokości 15 zł wpisowego na podany numer konta, otrzymają pakiet startowy i będą mogły wziąć udział w przejeździe. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu Zebrań Ludowych i poprowadzi ulicami: aleją Zwycięstwa, aleją generała Józefa Hallera, Czarny Dwór, Obrońców Wybrzeża, Chłopską, aleją Rzeczypospolitej, Legionów, Tadeusza Kościuszki i ponownie aleją generała Józefa Hallera, aleją Zwycięstwa. Przed rozpoczęciem przejazdu studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będą udzielali informacji dotyczących profilaktyki czerniaka, a lekarze za pomocą dermatoskopów będą badać znamiona zainteresowanych osób.

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska odbędą się zawody wspinaczkowe - memoriał Łukasza Chrzanowskiego. Celem zawodów jest popularyzacja wspinaczki sportowej jako dyscypliny dla każdego. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy z Gdańska, Łodzi, Warszawy i innych dużych ośrodków wspinaczkowych z całej Polski, w tym medaliści mistrzostw i Pucharu Polski. W czasie trwania imprezy odbędzie się aukcja, z której całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie rozwoju sportowego dzieci Łukasza Chrzanowskiego. Łukasz Chrzanowski, pochodzący z Gdańska alpinista, zginął 13 października 2016 r. podczas wspinaczki na szczyt Shivling (6543 m) w Himalajach Gharwalu w Indiach. Zebrane środki utworzą stypendium sportowe "Sportowcy sportowcom". Organizatorzy zapraszają wszystkich adeptów wspinaczki - tych początkujących, jak i tych z osiągnięciami. Udział jest bezpłatny, a dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody.

W niedzielę od godz. 9:30 u podnóża i na szczycie Góry Gradowej w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Trójmiejskich Gier Parkowych na Orientację Almanak. Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno-sportowe w poszczególnych dzielnicach Trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą. Do piątku do godz. 20 można zgłosić się do startu przez internet. W zależności od wieku i wybranego dystansu wpisowe wynosi od 1 do 20 zł.

Bezpłatnie będzie można wziąć udział także w mistrzostwach Gdańska w petanque. Zawody odbędą się o godz. 10 w Parku Reagana przy wejściu B przy ul. Piastowskiej. Wszyscy uczestnicy, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w zmaganiach w boule proszeni są o przybycie 30 min wcześniej. Udział wezmą zarówno amatorskie zespoły dwuosobowe (dublety) jak i licencjonowani zawodnicy.

Opinie (12)

 • u mnie bedzie grill, zaczynamy juz w południe (10)

  3 kg karkówki
  3 kg kiełbasy
  1 kg kaszanki
  2 x 0,7 40 %
  24 x piwa:)))

  • 20 3

  • :-)

   lipa.... sam będziesz ?

   • 5 2

  • "u mnie" to znaczy gdzie? (1)

   :-P

   • 5 0

   • w bloku na balkonie

    • 2 0

  • podaj adres

   • 3 0

  • bez chlebka?

   • 3 0

  • ja to podwajam,bo będzie u mnie "śwagier" Henio

   • 1 1

  • Wpisowe :

   1 kg karkówy, 0,7 40 %

   • 3 0

  • Polacy to alkoholicy, nic tylko łoić browary w weekend

   j.w

   • 3 5

  • współczuję

   • 1 2

  • piwa czy sikaczy? to jednak spora różnica ;-)

   • 5 0

 • No tak teraz bedzie kazdy robił piwną mile,tak to jest jak promuje sie pijaństwo ze sportem

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-Trening dla dzieci i młodzieży Park Reagana #5
O-Trening dla dzieci i młodzieży Park...
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening
paź 19
wtorek, g. 18:00
Gdańsk
Kompas Wikingów
Kompas Wikingów
zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację
paź 21-23
czwartek - sobota, g. 18:00
Gdynia - Karklskrona
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
paź 21
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Sopot Kamienny Potok

Forum