wiadomości

Aktywny weekend na powitanie wiosny

Maraton zumby o jedna z propozycji rozpoczęcia aktywnie wiosny.
Maraton zumby o jedna z propozycji rozpoczęcia aktywnie wiosny. fot. fitness spójnia gdańsk

Pierwszy, wiosenny aktywny weekend w Trójmieście zapowiada się ciekawie. Poza tradycyjnymi biegami czy wycieczkami rowerowych odbędą się dwa maratony - pierwszy na basenie, drugi w klubie fitness. W jednym można m.in. pojeździć w wodzie na rowerze, w drugim poznać tajniki zumby. Jeżeli ktoś pragnie przygód, to może również wybrać się na biegomarsz na orientację.Sobota tradycyjnie rozpocznie się biegami. O godzinie 9 trójmiejscy fani tego sportu spotkają się na trasach Parkrun GdańskParkrun Gdynia. Uczestnicy 5-kilometrowych biegów z pomiarem czasu wystartują w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Pół godziny później, po drugiej stronie Gdańska, wystartują Biegi Parkowe. Będzie to ostatnia tej zimy odsłona piątej edycji imprezy. O godz. 9:30 do 13 odbywać będzie się w Górkach Zachodnich. Jest to cykl kilku krótkich imprez z dziedziny typowych biegów na orientację, ze wszystkimi zasadami charakterystycznymi dla tej dyscypliny sportu. Zasady są bardzo proste - odnaleźć jak najwięcej punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Nie ma punktów mylnych i stowarzyszonych. Szczegóły na stronie www.tulacz.almanak.pl. Wpisowe wynosi 10 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci.

W sobotę będzie można na dłużej wskoczyć do wody i wziąć udział w Aquastacja by Night - II Nocny Maraton Aqua. Będzie on składał się z trzech sesji, które potrwają do godz. 19 do 0:30. W każdej z nich do wyboru będą zajęcia: hydro power, aqua cycling, tbc, ostre wzmacnianie lub aqua fun - zumba. Udział w jednej sesji to koszt 50 zł.

W niedzielę nadejdzie czas na II Gdański Biegomarsz na Orientację. Impreza wystartuje o godz. 10 na Głównym Mieście w Gdańsku i potrwa do godz. 13. Będzie to klasyczny bieg na orientację połączony z zagadkami krajoznawczymi. Centrum zawodów zlokalizowane będzie przed Pałacem Młodzieży, od strony ul. Ogarnej 56. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 marca. Wpisowe wynosi 10 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci.

Także w niedzielę, o godz. 9 wystartuje wycieczka rowerowa "Szwajcaria Kaszubska i jej zakątki". Trzecia edycja wycieczki będzie wiodła przez rejony Pojezierza Kaszubskiego. Trasa poprowadzi głównie drogami gruntowymi, bądź leśnymi duktami. Cześć trasy skupi się na Błękitnej Trasie Rowerowej. Wycieczka rozpocznie się w Oliwie, na parkingu przed Zajazdem Pod Olivką, ul. Kościerska 1A, a zakończy w rejonie Otomina. Dystans wyniesie ok. 80 km. Udział jest bezpłatny.

W niedzielę coś dla siebie znajdą również fani zumby. 3-godzinny maraton wystartuje w Fitness Spójnia Gdańsk o godz. 11. Prowadzić go będą: Marek Konderak (Gdańsk), Magda i Bartek Maciejewicz (Gdańsk), Basia Zarańska (Sopot), Paulina Górska (Gdańsk), Karolina Pstrong (Malbork) oraz Marta Pamięta (Warszawa). Udział w maratonie możliwy będzie tylko i wyłącznie po zapisaniu się: mailowo na adres: paulina@topdance.com.pl poprzez podanie informacji z imieniem i nazwiskiem np. "Biorę udział w maratonie, Jan Kowalski" lub bezpośrednio u instruktorów prowadzących maraton. Lista uczestników zamyka się 21 marca. Koszt uczestnictwa wynosi 35 zł.

Opinie (8) 1 zablokowana

 • Aquastacja to sie okazała najwieksza kompromitacja na rynku fitnes zmozliwych (2)

  50 zł za pluskanie w basenie ?Jak widać szukają naiwniaków!!Ceny mają kosmiczne
  !!Chętnych jakoś nie widać dlatego ciągła promocja sponsorowana na portalu!!

  • 20 3

  • niech chociaż karty Multisport zaczną u nich obowiązywać

   chyba w końcu otoczeni są przez korpo.

   • 6 1

  • noo ma być elitarnie tylko elita też ma węża w kieszeni ...

   • 4 0

 • denerwuje mnie w tej zumbie, że zamiast ćwiczyć skupiam się na opanowanie kroków i układów (1)

  jak bym chciała tańczyć to bym poszła na kurs tańca

  • 4 2

  • no to nie przychodź na zumbę, bo to jednak taniec

   • 0 1

 • ZUMBA TO NIE TANIEC (1)

  tylko fuzja czyli kombinacja kroków tanecznych z ćwiczeniami modelującymi sylwetkę! Ludzie jak już coś piszecie to rzetelnie, a nie jakieś bzdury. Niewtajemniczonych w błąd wprowadzacie!

  • 0 2

  • Zumba to taniec

   tak samo jak mieszanie cukru w herbacie nazywa się gotowaniem

   • 1 2

 • totalne porażka, a instruktorzy z kosmosu, nie mają pojęcia co robią na tych rowerach, to nie miotły do latania... ludzie litości... ciało pracuje nad wodą... więc po co ta woda? Bzdura! Prawdziwy AQUA to jest to!

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl