wiadomości

Aktywny weekend: na śniegu i wiosennie

Mimo wiosennej aury 10 marca w ośrodku Zielona Brama w Przywidzu odbędą się zawody narciarskie dla dzieci.
Mimo wiosennej aury 10 marca w ośrodku Zielona Brama w Przywidzu odbędą się zawody narciarskie dla dzieci. fot. Piotr Pędziszewski /trojmiasto.pl

Słońce świeci i większość z nas myśli już o wiośnie, tymczasem okazuje się, że zima gości jeszcze na Kaszubach. Koniec tego tygodnia można spędzić aktywnie jeżdżąc na nartach, lub bardziej wiosennie przygotowując się do sezonu motocyklowego. Oprócz tego na mieszkańców Trójmiasta czekają imprezy związane z dogtrekkingiem, bieganiem, bowlingiem, tańcem i fitnessem oraz ostra jazda na rowerze.Która impreza najbardziej cię zainteresowała?

puchar narciarski 16%
spacer z psem 20%
parkrun 14%
taniec lub fitness 7%
bowling 14%
pokaz motocyklowy 18%
trening rowerowy 11%
zakończona Łącznie głosów: 44
Zdawać by się mogło, że zima to zamierzchła przeszłość, ale na stoku Wieżycy nadal trwa sezon na sporty zimowe. Najmłodsi narciarze 10 marca walczyć będą o miejsca na podium w Pucharze Husky zorganizowanym przez szkołę narciarstwa PaulSki. Oprócz sportowych emocji będzie także coś dla ciała, czyli rodzinny piknik, a dla chętnych możliwość odbycia szkolenia narciarskiego lub snowboardowego z licencjonowanym instruktorem za 10 zł. Impreza nie zakłóci normalnego funkcjonowania stoku.

Na poszukiwanie wiosny najlepiej wybrać się w towarzystwie swojego czworonożnego przyjaciela. Okazja do wspólnej wędrówki po lesie nadarzy się już 9 marca podczas pierwszych w tym roku zawodów dogtrekkingowych o Puchar Pomorza. Biuro zawodów znajdować się będzie przy wiacie Borodziej w Sopocie, rejestracja uczestników odbywać się będzie w godz. 9.30 - 10.15. Do wyboru będzie kilka tras o zróżnicowanej długości, najkrótsza to 10 km, najdłuższa 35 km. Opłata startowa wynosi 30 zł.

Ciekawa propozycja dla chętnych do spędzania czasu na powietrzu to parkrun, który odbywa się co sobotę w Gdańsku oraz Gdyni. To amatorskie zawody biegowe na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Żeby wziąć udział należy zarejestrować się na stronie internetowej, wydrukować specjalny kod kreskowy, a następnie zjawić się przed godz. 9 w gdańskim Parku Nadmorskim lub na gdyńskim Bulwarze. Więcej o tym jak działa parkrun przeczytać można tutaj.

Grupa Rowerowa 3miasto zaprasza na nieco ostrzejszą wyprawę rowerową. Na siedemdziesięciokilometrową trasę wyjadą w niedzielę o godz. 9.30 spod Zajazdu pod Olivką i ruszą w stronę Kaszub. To dla nich trening przed Harpaganem, więc będzie można pod ich okiem przećwiczyć elementy orientacji. Tym razem do bezpłatnego udziału zapraszają wszystkich, którzy są zaprawieni w rowerowych bojach.

Nie zabraknie również imprez związanych z dniem kobiet. 10 marca w Dance Fusion odbędą się warsztaty i to nie tylko taneczne, dodatkiem do tańca będzie pokaz kreatywnego cięcia odzieży przeprowadzony przez projektantkę, spotkanie z kosmetyczką, manicurzystką oraz brafitterką.

9 marca do Good Luck Clubu panie wejdą zupełnie za darmo, a w gdańskimgdyńskim U7 będą mogły wziąć udział w specjalnie zorganizowanym turnieju bowlingowym z nagrodami. 9 marca w gdańskim Galionie będzie można zapoznać się z nordic walkingiem oraz skonsultować się z dietetykiem. Kobiecy weekend odbędzie się również w Instytucie Spraw Wszelakich, gdzie oprócz typowych wykładów i warsztatów znajdzie się coś dla motocyklistek, między innymi pokaz mody motocyklowej oraz makijażu i fryzur pod kask.

Opinie (3) 1 zablokowana

 • ja tam idę się wykąpać,

  bo zaraz będzie za ciepło.

  • 4 1

 • jedziemy do Trzepowa tam jest najlepiej. Mili właściciele, tanie przejazdy narciarskie , dobre jedzenie.

  • 2 2

 • Marcowy szkwał

  Dzisiejszy spacer po plaży był udany. Mało ludzi, łoskot rozbijających się o brzeg fal,
  silny wiatr, urokliwe widoki, świeże powietrze . W tak ekstremalnych warunkach swietnie się odpoczywa.....

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl