wiadomości

Aktywny weekend nie tylko dla maratończyków

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

Ze względu na Maraton Solidarności, Parkrun w Gdyni rozpocznie się godzinę wcześniej niż zazwyczaj. Początek sobotniego biegu na 5 km już o godz. 8. W Gdańsku tradycyjnie zawody rozpoczną się o godz. 9.
Ze względu na Maraton Solidarności, Parkrun w Gdyni rozpocznie się godzinę wcześniej niż zazwyczaj. Początek sobotniego biegu na 5 km już o godz. 8. W Gdańsku tradycyjnie zawody rozpoczną się o godz. 9. fot. Przemek Dalecki

Nadchodzący weekend w Trójmieście sympatykom aktywnego spędzania czasu upłynie pod znakiem Maratonu Solidarności na trasie Gdynia - Sopot - Gdańsk. Okazję do wspólnego biegania będą mieli jednak także fani znacznie krótszych dystansów. Ponadto warto wybrać się na plażę, by zagrać w siatkówkę czy na boulodrom w Parku Reagana spróbować swoich sił w petanque. Nie zabraknie emocji dla fanów sportów ektremalnych. Na Placu Zebrań Ludowych podziwiać można skejterów startujących w ramach festiwalu Baltic Games.W sobotę trójmiejskie ulice opanują biegacze, którzy zgłosili się do udziału w XXI Polpharma Maratonie "Solidarności". O godz. 9 ponad 1000 biegaczy z 30 państw ruszy spod pomnika Pamięci Ofiar Grudnia 70' w Gdyni. Trasa na klasycznym dystansie 42 kilometrów i 195 metrów zakończy się na Długim Targu w Gdańsku. Po raz pierwszy uczestnicy pobiegną m.in. przez Stoczni Gdańskiej.

SPRAWDŹ JAK NIE UTKNĄĆ W KORKU Z POWODU MARATONU

Ze względu na maraton o godzinę wcześniej niż zazwyczaj odbędą się cotygodniowe zawody w parkrun Gdynia na Bulwarze Nadmorskim. Bieg na dystansie 5 km wystartuje o godz. 8. Bez zmiany pozostaje start zawodów w Gdańsku. W Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana bieg rozpocznie się tradycyjnie o godz. 9. Oznacza to, że zdeterminowani będą mieli okazję zaliczyć oba parkruny jednego dnia. Zawody w obu lokalizacjach rozpoczną się równocześnie o godz. 9:00. Udział jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

W sobotę o godz. 10 do Gdańska na bezpłatne treningi petanque w Parku Reagana zaprasza miejscowy MOSiR w ramach programu "Aktywuj się!". Prowadzą je doświadczeni instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili.

Tego samego dnia o godz. 11 w turnieju siatkówki plażowej będzie można zagrać w Brzeźnie podczas turnieju Nikon Cup Gdańsk 2015 organizowanego przez Nikon Polska sp. z o.o. we współpracy z MOSiR. W rywalizacji open oraz młodzieżowej (urodzeni w 1998 roku i młodsi) mogą brać wszyscy chętni.

SPRAWDŹ GDZIE W TRÓJMIEŚCIE ZAGRAĆ W PLAŻOWĄ SIATKÓWKĘ

Przez cały weekend na plażę do Brzeźna warto wybrać się na PGE Stadion Letni zobacz na mapie Gdańska. Kibiców plażowej odmiany piłki nożnej oraz zgromadzonych turystów, którzy będą wypoczywać w Gdańsku czekają nie lada emocje. W sobotę o godz. 16 i w niedzielę o godz. 14 Reprezentacja Polski w Plażowej Piłce Nożnej zmierzy się z kadrą Holandii. Natomiast już w piątek o godz. 17 odbędzie się mecz o Superpuchar Polski, w którym zmierzą się BSC Grembach Łódź i KP Łódź. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Od piątku do niedzieli ekstremalne zmagania na deskorolkach i BMX-ach odbywają się na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska w ramach cieszącej się dużym prestiżem imprezy Honor Baltic Games. Nowością na tegorocznym festiwalu będą dwa skateparki: jeden dla zawodników BMX, drugi dla deskorolkowców. Oprócz pokazów sportowych, odbędą się imprezy didżejskie, zawody taneczne oraz targi mody ulicznej. Bilety jednodniowe w cenie 25 (piatek) i 35 zł (sobota oraz niedziela). Karnet na wszystkie dni w cenie 75 zł.

Opinie (1)

  • Uwielbiam sport uprawiać i oglądać....

    .... ale odczepcie się od ulic miasta!!! Jest piękna pogoda i chcę sobie pojechać na plażę, zwiedzić trójmiasto, jarmark dominikański, na zakupy lub powłóczyć się po ulicach - a to, od paru lat, w okresie wakacyjnym zupełnie odpada. Przez korki powodowane przez turystów i biegaczy. Biegać można wszędzie ale należy w miejscach gdzie nie utrudnia się życia innym.

    • 9 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl