• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend nie tylko z siatkówką

Rafał Sumowski
20 września 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 
W najbliższy weekend w Trójmieście nie zabraknie imprez sportowych w plenerze. W Gdańsku odbędzie się między innymi biegowe Grand Prix dzielnic. W najbliższy weekend w Trójmieście nie zabraknie imprez sportowych w plenerze. W Gdańsku odbędzie się między innymi biegowe Grand Prix dzielnic.

Najbliższy weekend w Trójmieście upłynie pod znakiem siatkarskich mistrzostw Europy. W Gdańsku kibice będą mieli specjalnie poświęconą im strefę na Targu Węglowym, ale nie oznacza to, że zapomniano o innych coweekendowych atrakcjach dla aktywnych. Mimo nadchodzącej jesieni, nie zabraknie zajęć na świeżym powietrzu - biegów, marszów, zajęć fitness czy nawet lekkoatletycznego pikniku rodzinnego na Stadionie Leśnym w Sopocie.Gdy kończy się lato, twoja aktywność fizyczna...

W sobotę w Gdańsku-Złotej Karczmie (wejście do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ulicą Wiolinową zobacz na mapie Sopotu) odbędą się zawody biegowe i Nordic Walking I Bieg po Rybę. O godzinie 10:00 wystartują kategorie dla dzieci i uczniów, zaś na godzinę 12:30 zaplanowano bieg główny na 5 i 10 km. Pół godziny później wystartuje marsz nordic walking na tych samych dystansach.

Na uczestników czekać będzie łącznie osiem tras, w pięciu kategoriach wiekowych, na sześciu dystansach, w dwóch dyscyplinach. Wszystko na terenie pełnego pięknej przyrody Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po dotarciu do mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal i dyplom, posiłek regeneracyjny oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród. Nagrodą główną będzie rower górski marki Kross. Lista uczestników została już zamknięta - wystartuje blisko 250 osób.

Tego samego dnia na bezpłatną wspólną wędrówkę po jednym z odcinków pieszego Szlaku Trójmiejskiego, pełnego stromych zbocz, dolin i wąwozów, zapraszają organizatorzy Żwawego marszu przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Uczestniczy wyruszą z Gdańska-Wrzeszcza spod Domu Handlowego Jantar przy ul. Politechnicznej 7 zobacz na mapie Gdańska, a zakończą 12-kilometrowy przemarsz na Złotej Karczmie. Szacowany czas przejścia to maksymalnie 2,5 godziny. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą napojów. Zbiórka o godzinie 10:00. Wycieczkę poprowadzi Małgorzata Dąbrowska.

O godzinie 9:00, co w Gdańsku jest już tradycją w sobotnie poranki, w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska tradycyjnie wystartuje gdański parkrun, czyli darmowy bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Jedynym warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie rejestracji w systemie parkrun w celu możliwości identyfikowania uczestników i pomiaru ich rezultatów. Po dokonaniu rejestracji wystarczy tylko wydrukować nadany indywidualny kod kreskowy i przynieść go ze sobą na bieg. Rejestracja w systemie jest jednorazowa i nie trzeba dokonywać jej ponownie przed kolejnym biegiem.

W sopockim Parku Północnym od godziny 11:30 do 13:30 skorzystać będzie można z bezpłatnych zajęć Zdrowi i aktywni - Fitness i pilates. Na wspólne ćwiczenia na świeżym powietrzu zaprasza Małgorzata Grzywacz.

Natomiast w niedzielę na Stadionie Leśnym w Sopocie zobacz na mapie Sopotu odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem "Mistrzowski Sopot". Zarówno dorośli jak i dzieci będą mieli okazję, by aktywnie pożegnać lato na najpiękniej położonym stadionie w Polsce. Gry i zabawy, w tym zjeżdżalnie, malowanie twarzy, przejażdżki na kucykach dla maluchów, a dla ich opiekunów - między innymi nordic walking, fitness, crossfit. Zapoznać się będzie można z lekkoatletycznym sprzętem i wczuć się w rolę np. Anity Włodarczyk, stając na rzutni czy Usaina Bolta, dotykając bloków startowych.

Do dyspozycji uczestników pikniku będą też zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy odsłonią tajemnice "warsztatu" i opowiedzą o własnych doświadczeniach sportowych. Z kolei reprezentanci Klubu Weterana, działającego przy SKLA, spróbują przekonać seniorów, że przygodę z lekkoatletyką niekoniecznie trzeba zaczynać w wieku lat kilkunastu. Na boisku odbędą się piłkarskie rozgrywki parafialne, a dla strudzonych sportowymi zmaganiami - czy to w roli uczestnika, czy kibica - czekać będą ciepłe posiłki. To atrakcje dla ciała. Ducha zaspokoi muzyka na żywo. W programie przewidziano również konkursy wiedzy o lekkiej atletyce, których laureaci mogą liczyć na gadżety, związane z halowymi mistrzostwami świata 2014, które odbędą się w Ergo Arenie. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00. Wstęp wolny.

O godzinie 13:00 ruszy kolejna edycja Biegowego Grand Prix Gdańska tym razem na trasie Strzyża - Brętowo. O godzinie 13:10 wystartuje pierwszy z dwóch biegów młodzieżowych, a bieg główny na dystansie 5,2 km rozpocznie się o godzinie 14:00. Miejsce startu umiejscowione jest na ul. Mikołaja Gomółki 11/13 zobacz na mapie Gdańska, przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapisy są bezpłatne i prowadzone będą do 15 minut przed biegiem. Rejestrować się można przez internet.

Przez cały weekend, a także w tygodniu aż do końca trwania siatkarskich mistrzostw Europy, czas będzie można aktywnie spędzić w gdańskiej Strefie Kibica usytuowanej na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska. Stanie w niej telebim, na którym będzie można śledzić zmagania siatkarzy, ale także usytuowane zostanie tam boisko do siatkówki. Stefa funkcjonować będzie codziennie od godziny 12:00. Do 17:00 odbywać się będą w niej turnieje dla szkół oraz nauka gry w siatkówkę dla wszystkich chętnych. Potem będą transmitowane mecze. Natomiast w dni, kiedy siatkarze będą mieli wolne, zapowiadane są emisje filmów o tematyce sportowej.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (8)

 • Mamy wysyp imprez biegowych chyba najwiecej w Polsce .Biegam Bo Lubie,Z biegiem natury.Pomorze biega ,Parkrun i jeszcze jakies

  Ale niestety wszystko jest wpakowane na sobotę rano i często ze sobą koliduje każdy prezentuje inny poziom i co innego.Za to brakuje takich imprez w sobotę ,niedziele popołudniu albo wieczorem .Tak to by sie uzupełniały. tak trzeba wybierac.

  • 6 5

 • Chyba ktoś tu zapomniał o meczu żużla Wybrzeże - Grudziądz. To mecz o wielką stawkę ! (1)

  • 6 7

  • Owszem, ale siedzenie na trybunach chyba nie klasyfikuje się do "aktywnego wypoczynku".

   • 5 0

 • jak zwykle spóźnieni (1)

  Trójmiasto.pl jak zwykle spóźnione. Informacja o imprezie po zamknięciu zapisów.

  • 14 1

  • Popieram jak zwykle

   Chetnie zapisała bym corke

   • 1 0

 • Biegowe Grand Prix Dzielnic (1)

  U nas można zapisać się. przed biegiem
  Zapraszamy

  • 3 0

  • A dzieci 5-letnie tez moga startowac? Czy dopiero te ze szkoly podstawowej?

   • 0 0

 • Ankieta do poprawy

  Brakuje opcji - "Aktywność wzrasta"

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Orunia - św. Wojciech - Lipce

60 - 110 zł
bieg, zawody / wyścigi

Rozrabianki Nocowanki

520 zł
zajęcia rekreacyjne

Streetball Molo vol. 43

turniej

Forum

Najczęściej czytane