wiadomości

stat

Aktywny weekend od jogi po morsowanie

Na zewnątrz coraz chłodniej, ale w Trójmieście nie brakuje rozrywek na świeżym powietrzu.
Na zewnątrz coraz chłodniej, ale w Trójmieście nie brakuje rozrywek na świeżym powietrzu. fot. A.Masulaniec/biegowyswiat.pl

Treningi i zawody biegowe oraz nordic walking, morsowanie, warsztaty z zumby i jogi, treningi na świeżym powietrzy i w sali. W Trójmieście każdy fan aktywności sportowej znajdzie w najbliższy weekend coś dla siebie. Sprawdź, gdzie warto wybrać się w sobotę i niedzielę.

W sobotę o godz. 9 na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się Bieg Mikołajkowy inaugurujący Grand Prix Trójmiasta dla biegaczy i amatorów nordic walking. Do pokonania będzie przełajowa trasa licząca 8 km. Wpisowe wynosi od 25 do 45 zł. Zapisy internetowe zostały zakończone, ale do startu można zgłosić się na miejscu. Biuro zawodów usytuowane będzie na końcu ul. Falowej. Tam też przewidziany jest parking dla uczestników. Biuro zawodów będzie otwarte również w piątek (14 grudnia) w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości na ul. Olimpijskiej 2 w Gdyni w godzinach od 15 do 20.

Na "Aktywną niedzielę" zaprasza Ergo Arena. W ramach bezpłatnych cykli, warsztatów i wykładów będzie można wziąć udział w zajęciach z zumby, jogi, chińskich ćwiczeń qigong oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowia fizycznego i psychicznego. Na wybrane zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: aktywnaniedziela@ergoarena.pl.

W sobotę w Gdyni odbędzie się w Gdyni już drugi otwarty trening biegowy organizowany w ramach akcji "Debiutanci na start!". Tym razem poprowadzi go jeden z najlepszych polskich biegaczy - Marcin Chabowski. Zbiórka przed wejściem do Muzeum Marynarki Wojennej.

Przez cały weekend warto wybrać się na sopocki hipodrom. W Hali Pomarańczowej w godz. 9-16 odbędą się ostatnie tegoroczne zawody. Turniej o randze ogólnopolskiej, dla dzieci i młodzieży startujących głównie na kucykach jest bardzo ważnym sprawdzianem dla początkujących jeźdźców. Dla kibiców wstęp wolny.

Z imprez cyklicznych, tradycyjnie w sobotę o godz. 9 możecie wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT MORSOWANIA W TRÓJMIEŚCIE - GDZIE I Z KIM?

Co sobotę o godz. 9:30 Michał Bogdziewicz, trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie. Podobnie jak w zeszłym roku, spotkania będą realizowane przez całą jesień i zimę, po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. 2-3-godzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe oraz inne posiadane. Start spod serwisu DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Natomiast co niedzielę o godz. 12:15 można wybrać się na wspólnie morsowanie z Aquapark Sopot. Jest to 3-etapowy trening prowadzony na terenie Aquaparku przez trenera personalnego Michała Dziengo. Zbiórka chętnych odbędzie się przy kasach Aquapark Sopot. Udział w zajęciach kosztuje: morsowanie - 10 zł, morsowanie oraz Sauna - 29 zł.

W każdą sobotę na rowerową przygodę zaprasza także Grupa Rowerowa 3miasto, która wyruszy szlakiem ostatnich żuławskich wiatraków. Przejażdżka adresowana jest do dorosłych amatorów aktywnej turystyki rowerowej, gustujących w wycieczkach terenowych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Rozpoczęcie wycieczki - sobota godz. 9, parking przed Starostwem Powiatowym, Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23. Koszt udziału to 20 zł.

Panie powyżej 35. roku życia w sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na prowadzone przez Monikę Dabkiewicz zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Treningi pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku", realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się również coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Co niedzielę, do 31 marca, każdy, kto chce doskonalić zimowy warsztat kolarski pod okiem fachowców, powinien sobie zarezerwować czas o godz. 9 - grupa początkująca oraz o godz. 10 - grupa zaawansowana. Treningi MTB po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego prowadzą bracia Banach: Bartosz i Robert. Zbiórka odbywa się na końcu ul. Abrahama.

Opinie (9) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.