• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend od triathlonu przez jogę do palanta

ras.
12 lipca 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Wśród tak popularnych dyscyplin jak bieganie czy jazda na rolkach, w Trójmieście weekend można spróbować także czegoś niszowego jak gra w palanta. Wśród tak popularnych dyscyplin jak bieganie czy jazda na rolkach, w Trójmieście weekend można spróbować także czegoś niszowego jak gra w palanta.

Triathlon, plażowa siatkówka, joga, treningi biegowe, warsztaty rolkarskie, a nawet trening gry w palanta. Trójmiejski weekend na sportowo zapowiada się naprawdę imponująco i daje wiele możliwości. Sprawdź, gdzie warto wybrać się, aby poćwiczyć z innymi pasjonatami aktywności fizycznej.Ponad 700 uczestników weźmie udział w ósmej edycji zawodów Triathlon Gdańsk, które odbędą się w niedzielę, 14 lipca. Pokonają oni 1500 m wpław, 40 km na rowerze i 10 km biegiem z finiszem na molo w Brzeźnie. Na nadmorskiej trasie o trzecie z rzędu zwycięstwo powalczy Bartosz Banach. Imprezę poprzedzą sobotnie starty dla dzieci i młodzieży. Zapisy zostały zamknięte, ale dopingowanie zawodników i oglądanie ich zmagań z pewnością będzie nie lada atrakcją.

Triathlon Gdańsk. Utrudnienia w ruchu drogowym. Przeczytaj jak je ominąćChoć triathlon częściowo odbędzie się w okolicach molo w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska, w niedzielę z zajęć nie rezygnują organizatorzy Run Beach Morning, którzy tam wyznaczają miejsce zbiórki. Mniej wymagający mogą wziąć udział w aktywności fizycznej o godz. 10 i wybrać się na kolejną odsłonę marszobiegów. Tym razem pod hasłem "Mamo, ja też biegnę dla Ciebie". Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. Proponowany trening dla wszystkich to rozgrzewka, bieganie, spacerowanie, maszerowanie oraz rozciąganie.

Jak co sobotę można natomiast wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Przeczytaj więcej o treningach Biegam Bo LubięOrganizowane są również treningi Biegam bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

W sobotę można się wyciszyć podczas bezpłatnych zajęć Joga na 100czni. Wystarczy wziąć własną matę, wygodny strój i dołączyć do zajęć prowadzonych o godz. 12 przez Sylwię RutkowskąGrażynę Korcz na 100czni. zobacz na mapie Gdańska

Instruktorzy Łukasz SzymborskiKarol Stańczyk zapraszają w sobotę od godz. 13 do 16 na plac Mancowy zobacz na mapie Sopotu na trening gry w palanta z drużyną PSPal Trójmiasto. Darmowe, dostępne dla wszystkich zajęcia prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca mają na celu umożliwienie każdemu chętnemu spróbowania swoich sił w tym sporcie.

Na brak zajęć nie mogą narzekać fani rolek. Kolejna edycja warsztatów rolkarskich z Roll4all odbędzie się w sobotę o godz. 11 na Stadionie Energa Gdańsk! Jazda na rolkach to jeden z najpopularniejszych sportów miejskich, a tereny wokół Stadionu Energa zobacz na mapie Gdańska są idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. Bezpłatne zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami.

Natomiast w niedzielę można wybrać się na Rolkowisko w Ergo Arenie. Od godz. 16 do 19 każdy chętny może przyjść i poćwiczyć umiejętności w jeździe na czterech kółkach. Rolkowisko to nauka jazdy na rolkach i warsztaty dla zaawansowanych rolkarzy - impreza dla małych i dużych. Do dyspozycji jej uczestników zostanie oddana płyta areny głównej o powierzchni 4 tys. m kw. W Ergo Arenie czekać będzie pięć stref jazdy, a także instruktorzy. Warsztaty pod okiem instruktorów z Roll4All odbędą się z podziałem tematycznym: nauka jazdy, freestyle slalom, jazda agressive/urban, szybka i rekreacyjna oraz hokej na rolkach. Udział jest bezpłatny a warsztaty będą odbywać się co niedzielę do 4 sierpnia.

Na sopockiej plaży przy wejściu nr 23 zobacz na mapie Sopotu trwa cykl imprez w siatkówce plażowej Ziaja Cup, organizowany przez sopocki MOSiR. W sobotę o godz. 10 rozpocznie się turniej w formule open. Zapisów można dokonywać na miejscu od godz. 9:30. Udział jest bezpłatny. Zawody będą rozgrywane w każdy piątek i sobotę przez cały lipiec.

W poprzedniej odsłonie, w turnieju kadetów z rocznika 2002 i młodsi poza zasięgiem rywali byli siatkarze z Gdańska Dawid PruszkowskiMateusz Maciejewicz. We wszystkich spotkaniach ledwie pozwalali rywalom przekroczyć 10 pkt. napotykając na duży opór w półfinale pary gdyńskiej Zbigniew Borek - Piotr Kukawski wygrywając na przewagi 22:20. Zmęczeni Borek i Kukawski w meczu o 3 msc. nie dali rady parze Jordan Zaleszczyk - Rafał Nalikowski (Rumia, Gdańsk) przegrywając 21:15. Po dwóch turniejach w klasyfikacji Lata 2019 prowadzi gdyńska para Michał Dalach i Konrad Bobrycki z dorobkiem 14 pkt.

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup prawdziwą moc pokazała sopocka para Sebastian KoskaDaniel Koska, którzy po niepowodzeniu w pierwszych zawodach, nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń co do zwycięstwa w turnieju i klasyfikacji końcowej Lata 2019. Miejsce drugie przypadło dla sympatycznej i niezwykle rozgadanej pary Mateusz Chyl (Olsztyn), Mateusz Berhendt (Przyjażń), którzy pomimo porażki w finale, nie kryli zadowolenia z osiągniętego rezultatu. Najniższy stopień podium przypadł parze ze Starogardu Krzysztof Dusowski - Michał Pielak. Po dwóch turniejach na prowadzeniu w klasyfikacji Lata 2019 sopocka para Sebastian, Daniel Koska z dorobkiem 11 pkt., za nimi z tym samym dorobkiem punktowym para ze Starogardu Krzysztof Dusowski, Michał Pielak. Najlepszym wręczono medale i nagrody. Imprezę wsparła Ziaja i Timex.

Wyniki Ziaja Cup 2002 i młodsi:
PÓŁFINAŁ:
Dawid Pruszkowski, Mateusz Maciejewicz (Gdańsk) - Zbigniew Borek, Piotr Kukawski
(Gdynia) 22:20
Michał Dalach, Konrad Bobrycki (Gdynia) - Jordan Zaleszczyk, Rafał Nalikowski (Rumia,
Gdańsk) 21:8
O msc. III Zaleszczyk, Nalikowski (Rumia, Gdańsk) - Borek, Kukawski (Gdynia) 21:15
O msc.I Pruszkowski, Maciejewicz (Gdańsk) - Dalach, Bobrycki (Gdynia) 21:17

Wyniki Ziaja Cup w kat.open:
O msc. III:
Krzysztof Dusowski, Michał Pielak (Starogard) - Przemysław Gorczyca, Marko Cybulski
(Gdynia) 21:7
O msc. I:
Sebastian Koska, Daniel Koska (Sopot) - Mateusz Chyl, Mateusz Behrendt (Olsztyn, Przyjażń)
21:13
ras.

Miejsca

 • 100cznia Gdańsk, ks. Jerzego Popiełuszki 5 Mapa

Wydarzenia

Opinie (10) 1 zablokowana

 • i super

  • 3 0

 • Fajny tytuł (3)

  szczególnie ten Palant mi się podoba...To moja rodzina

  • 3 0

  • Cała w Platformie? (2)

   • 1 2

   • no musiał się troll polityki doczepić

    a co cię to obchodzi? Książkę piszesz czy Prezesowi donosisz?

    • 2 0

   • Nie, w pisie

    • 0 0

 • (3)

  Ostrożnie z jogą. Istnieje normalne rozciąganie, bez tej otoczki metafizycznej, wychodzenia z siebie i innych mantr. Zły duch nie śpi.

  • 6 6

  • zły duch jak narazie to wychodzi spod sutanny (2)

   • 3 0

   • Ale tylko jak środkowe guziki są niezapięte (1)

    • 1 0

    • Nawet jak zapięte

     • 0 0

 • Palantów widze na co dzień na ulicach to raczej nie :)

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Dziecka w kajaku z przewodnikiem po Gdańsku

75, 85, 95 zł
wykład / prezentacja, spacer, zajęcia rekreacyjne

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Supersprint Triathlon Sopot

bieg, zawody / wyścigi

Forum

Najczęściej czytane