Aktywny weekend: parkour, biegi, spacery i fitness

W sobotę w Gdyni oficjalnie otwarty zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Parkour Park. Z tej okazji będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach.
W sobotę w Gdyni oficjalnie otwarty zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Parkour Park. Z tej okazji będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. fot. M.Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Otwarcie parku do ćwiczeń parkour w Gdyni, sopocki bieg na 5 km czy weekend z fitnessowymi mistrzostwami Polski w Gdańsku. Do tego stałe pozycje w postaci biegów parkowych, spacerów, biegów na orientację czy zajęć zumby. To propozycje na najbliższy aktywny weekend w Trójmieście.Sprawdź imprezy weekendowe w kalendarzu Trojmiasto.plErgo Arena oraz Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi zapraszają na kolejną odsłonę Aktywnej Niedzieli, która rozpocznie się o godz. 10. Jedną z atrakcji imprezy będzie bieg organizowany przez MOSiR Sopot, czyli Sopocka Wiosna na 5. Do piątku, do godz. 22 trwają zapisy do startu, udział kosztuje 20 lub 40 zł. Start zawodników nastąpi o godz. 12 spod tunelu pod ul. Monte Cassino. Meta biegu będzie się znajdowała przy Ergo Arenie, plac Dwóch Miast 1. Długość trasy wynosi około 5 km.

W sobotę o godz. 14 Gdyńska Akademia Parkour wraz z partnerami zaprasza wszystkich miłośników ruchu i pozytywnej energii na oficjalne otwarcie Placu Sportów Miejskich na Witominie Leśniczówce zobacz na mapie Gdyni. Projekt ten został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ten dzień trenerzy poprowadzą specjalne warsztaty dla wszystkich chętnych oraz zaprezentują swoje możliwości w terenie.

Od soboty do niedzieli warto wybrać się do AmberExpo przy ul. Żaglowej zobacz na mapie Gdańska, gdzie odbędzie się dwudniowy festiwal fitness. Na sobotę zaplanowano Debiuty Fitness, w których wystartują debiutanci, czyli osoby, które udział w zawodach biorą po raz pierwszy. Po zakończeniu tancerze biorący udział w Innych Formach Tańca zaprezentują różne style taneczne. Dzień później odbędą się VII Mistrzostwa Polski Fitness Fit Kids & Fitness Aerobic. Mistrzostwa kraju są eliminacjami do mistrzostw świata. Do Gdańska zjeżdżają się najlepsi zawodnicy z klubów całej Polski. Podczas zawodów zostanie wyłoniona Reprezentacja Polski, która będzie reprezentować kraj na mistrzostwach świata 11 maja 2019 na Węgrzech. Wstęp na imprezę jest bezpłatny a towarzyszyć jej będą Targi Czasu Wolnego - Free Time Festiwal. W sobotę start o godz. 10, w niedzielę o 11.

Nie zabraknie imprez cyklicznych. W każdą sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Mniej wprawieni i kompletne żółtodzioby w aktywności fizycznej co niedzielę o godz. 9 mogą wybrać się na kolejną odsłonę marszobiegów - zapraszają organizatorzy Run Beach Morning. Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. Proponowany trening to rozgrzewka, pokonanie około 1,5 km oraz rozciąganie. Zbiórka przy molo w Brzeźnie.

Ci, którzy wolą spacery, mogą skorzystać z propozycji programu Aktywuj się w Gdańsku. W niedzielę odbędzie się kolejna odsłona Pieszych wędrówek z rodziną. Podczas marszruty uczestnicy zapoznają się z  licznymi wzgórzami i najgłębszym wąwozem w okolicy Rynaszewa. Do pokonania będzie maksymalnie 10 km. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki w Oliwie przy ul. Kościerskiej na granicy lasu zobacz na mapie Gdańska. Zbiórka o godz. 9:45, start godz. 10:00, powrót około godz. 14.

W niedzielę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak oraz Kawiarenka Podróżnicza Południk 18 zapraszają do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację". Impreza odbędzie się na terenie parku Reagana zobacz na mapie Gdańska. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł.

Aktywny spacer z wózkami to propozycja dla wszystkich rodziców chcących spędzić aktywnie godziny poranne i popołudniowe razem ze swoimi dziećmi. Podczas zajęć będzie można zaznajomić się z aktywną formą spaceru z wózkiem, a także poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe (z wykorzystaniem dostępnych przyrządów) poprawić poziom swojej aktywności fizycznej. Zbiórka o godz. 12 przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Madalińskiego w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska

Dla fanów zumby w ramach Gdyńskiego Poruszenia przygotowano specjalne ćwiczenia: przy ul. Olimpijskiej 5/9 zobacz na mapie Gdyni w sobotę o 9:30 ruszy zumba dla dzieci, a godzinę później potańczyć będą mogli seniorzy. Niezależnie od wieku wstęp jest wolny.

Dla najmłodszych przygotowano również fitness z elementami tańca i gimnastyki. Każde dziecko, całkowicie za darmo, będzie mogło poćwiczyć w Hali Sportów Walki w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia poprowadzi doświadczony instruktor, absolwent AWFiS Gdańsk, Łukasz Marszałkowski z Get-Active.

Opinie (5) 1 zablokowana

 • a i tak u 70% społeczeństwa otyłość

  • 4 6

 • ruszac sie to podstawa

  Ruch to zdrowie

  • 2 1

 • Zumba (1)

  Na Olimpijskiej sa takie tłumy ze ciężko szpilkę wcisnąć !!!!!

  • 2 2

  • Ćwiczą w szpilkach?

   • 2 0

 • zamiast na gupoty zwiekżcie 500+

  hory robi sie ten krai bo za miast na matki pracujonce w domach cale tygodniach to dajo na jakies gupoty na skania rowereami, łyrzworlkami itemu podobne.

  Matka 24 godziny, 7 dni w tygodniu tesz potżębuje wienkszej pomocy panstwa i koniecznie tych co majo, bogaczy co pewnie łuczciwom pracom sie nie dorobili.

  Pomysle o tym.

  • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Quick Race
Quick Race
zawody / wyścigi
sie 4
środa, g. 15:30
Pszczółki, Autodrom Pomorze
Qigong Falun Dafa w Parku Oliwskim
Qigong Falun Dafa w Parku Oliwskim
w plenerze, zajęcia rekreacyjne
sie 4
środa, g. 19:00
Gdańsk, Park Oliwski
Kajakowanie po Gdańsku
Kajakowanie po Gdańsku
zajęcia rekreacyjne
sie 4
środa, g. 18:00
Gdańsk

Forum