wiadomości

Aktywny weekend przed Dniem Dziecka

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w Trójmieście. Rowery, biegi, rolki, deskorolka, joga

W weekend nie zabraknie imprez specjalnie dedykowanych najmłodszym z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Swoje pociechy warto zabrać jednak także na cykliczne imprezy, takie jak biegi parkrun w Gdańsku i w Gdyni.
W weekend nie zabraknie imprez specjalnie dedykowanych najmłodszym z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Swoje pociechy warto zabrać jednak także na cykliczne imprezy, takie jak biegi parkrun w Gdańsku i w Gdyni. fot. Agata Masiulaniec/biegowyswiat.pl

Trójmiejskich miłośników aktywności na świeżym powietrzu czeka weekend pełen atrakcji. Oprócz zawodów dla biegaczy, bezpłatnych zajęć z zumby, jogi i fitnessu czy też możliwości śledzenia żeglarskich zmagań, nie zabraknie imprez dla najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka rodzinne festyny odbędą się na molo w Sopocie oraz PGE Arenie.W sobotę cotygodniowe zawody parkrun odbędą się w Gdańsku i w Gdyni. Biegi odbędą się równocześnie o godz. 9:00 w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Amatorzy biegania, którym bliżej na Letnicę, o godzinie 9:30 mogą wybrać się na bezpłatne zajęcia Biegam Bo Lubię, których uczestnicy co tydzień spotykają się na parkingu P5 (darmowy dla osób biorących udział w zajęciach) przed PGE Areną zobacz na mapie Gdańska.

O godz. 10:00 do Sopotu zaprasza klub Gdańskie Boule. W malowniczych alejkach Parku Południowego odbędzie się turniej dubletów w petanque O Puchar Prezydenta Sopotu. Organizatorzy zapraszają wszystkich regularnie grających w tę zyskującą coraz większą popularność formę rozrywki na świeżym powietrzu, jak i tych początkujących. Wpisowe wynosi 30 zł.

Sprawdź, na czym polega gra w petanque i dlaczego jest tak wciągająca.Od godz. 10:00 do spędzenia soboty na "Babskim poruszeniu" w Gdynia Arenie zachęca Gdyńskie Centrum Sportu. Cykl zajęć sportowych i wykładów prowadzonych również przez zagranicznych gości potrwa do godz. 16. W planach zajęć są m.in. zumba, joga, pilates, fitness, a nawet boks. Wstęp jest darmowy.

Na sopockich błoniach (ul. Polna) w sobotę o godz. 11:30 rozpoczną się cykliczne zajęcia prowadzone przez Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni. Sobotnie terminy poświęcone są zumbie, która łączy w sobie elementy tańca i aerobiku. Proste układy choreograficzne wykonuje się do muzyki latynoskiej. Udział jest bezpłatny, a przyjść może każdy, bez względu na płeć, wiek i poziom zaawansowania.

Wraz z najbliższymi warto będzie wybrać się na całodniowy rodzinny piknik, który w sobotę o godz. 12:00 rozpocznie się na Stadionie Leśnym. Cykliczna impreza skierowana jest do mieszkańców Sopotu. Podczas pikniku płyta stadionu lekkoatletycznego podzielona będzie na strefy sportową, zdrowotną, rozrywkową i gastronomiczną. Łącznie na mieszkańców czeka około 12-15 atrakcji podzielonych tematycznie. Wstęp jest bezpłatny.

W niedzielny poranek, o godz. 8:30 na molo w Orłowie zaprasza Centrum Joga i Pilates, które obchodzi trzecie urodziny. Z tej okazji odbędą się trwające godzinę bezpłatne zajęcia z jogi i pilatesu z muzyką na żywo. Organizatorzy proszą o ubranie się na biało.

Bractwo Przygody Almanak zachęca do wzięcia udziału w cyklu pt. Gdańskie Parkowe Biegi na Orientację. Najbliższa edycja już w niedzielę we Wrzeszczu. Jeśli lubisz biegać lub chodzić z mapą, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywana będzie na terenie Jaśkowego Lasu. Dla uczestników przygotowano trzy trasy różniące się stopniem trudności. We wszystkich kategoriach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach do 5 osób. Pierwsze starty zaplanowano na godz. 10:00. Udział dla dzieci do lat 3 jest bezpłatny, 3-12 lat 5 zł, 12-20 lat 10 zł, powyżej 20 lat 20 zł. Zgłoszenia należy dokonać drogą mailową, na adres e-mail: almanak@almanak.pl do piątku do godz. 20:00. W dniu zawodów wpisowe wyniesie o 2 zł więcej dla dzieci do lat 12 i 5 zł więcej dla osób powyżej 12 roku życia. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9:30. Zlokalizowane będzie na ul. Podleśnej zobacz na mapie Gdańska.

Zobacz jak prezentowały się na wodzie jednostki podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta w 2014 roku.Od piątku do niedzieli potrwa trzecia edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta na wodach Zatoki Gdańskiej. To równocześnie oficjalna inauguracja sezonu żeglarskiego na Pomorzu. Rywalizacja na wodzie rozpocznie się w sobotę. O godz. 11 przewidziany jest start długiego wyścigu na trasie Gdynia - Sopot. Po nim odbędą się zawody na dwóch krótkich dystansach na wysokości molo w Sopocie z metą w sopockiej marinie. W niedzielę o godz. 10 startuje pierwszy krótki wyścig na wysokości molo w Sopocie, a zaraz po nim długi wyścig do Gdańska z metą w rejonie główek Portu Gdańsk.

W Trójmieście nie zabraknie sportowych akcentów związanych z przypadającym na poniedziałek Dniem Dziecka. W sobotę najmłodsi swoje święto obchodzić będą w Sopocie. W ramach Dnia Dziecka na molo przygotowane zostaną cztery strefy imprez: przyrodnicza, plastyczna, hippiczna i taneczna. W ramach tej ostatniej przed fontanną na Placu Zdrojowym odbędą się taneczne zabawy z warsztatami dla najmłodszych, pokazami i tanecznym pojedynkiem o Puchar Sopockiego Molo wręczony przez zwycięzcę pierwszej edycji You Can Dance - Macieja Florka. Udział jest bezpłatny.

Natomiast w niedzielę o godz. 10:00 rozpocznie się Dzień Dziecka na PGE Arenie. W ramach rodzinnego festynu na najmłodszych czekać będą różnorodne atrakcje, a wśród nich strefy sportowe. Będzie można spróbować swoich sił m.in. w miniżużlu, piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, frisbee, unihokeju, rugby tag, futbolu amerykańskim i lacrosse. Wstęp jest darmowy, a na zakończenie wieczoru koncert zagra ulubienica nastolatków, piosenkarka Saszan.

Teren festynu i atrakcje na PGE Arenie z okazji Dnia Dziecka.
Teren festynu i atrakcje na PGE Arenie z okazji Dnia Dziecka.

Opinie (4)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl