wiadomości

Aktywny weekend: regaty, spacer, taniec i piłka nożna

W regatach Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej może wziąć udział każda jednostka dopuszczona do żeglugi w porze dziennej po akwenie regat. Zgłaszać się można jeszcze w dniu wyścigu.
W regatach Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej może wziąć udział każda jednostka dopuszczona do żeglugi w porze dziennej po akwenie regat. Zgłaszać się można jeszcze w dniu wyścigu. fot. Jerzy Bartkowski/KFP

Sto jachtów i czterystu żeglarzy, czyli regaty Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej to największa atrakcja najbliższego weekendu. Coś dla siebie znajdą też rowerzyści, tancerze i miłośnicy leśnej włóczęgi. Warto wybrać się, chociażby po to żeby kibicować, na jedną z planowanych imprez.Która impreza cię interesuje?

regaty 53%
rowerowy maraton 5%
spacer ornitologiczny 9%
marsz na orientację 13%
taniec orientalny 7%
piłka nożna 13%
zakończona Łącznie głosów: 94
Tegoroczna Błękitna Wstęga jest wyjątkowa, bo jubileuszowa. Regaty odbywają się już po raz sześćdziesiąty. Tradycyjnie rozegrają się w pierwszą sobotę października i będą podsumowaniem mijającego sezonu. Formuła australijska (nagradzany jest pierwszy jacht, który ukończy wyścig) sprawia, że regaty są wyjątkowo emocjonujące, zarówno dla kibiców jak i zawodników. Trasa została ułożona tak, żeby umożliwić obserwację z brzegu. Zawodników widać będzie z gdyńskiego bulwaru, sopockiego i gdańskiego mola.

Na wodzie zaroi się od jachtów, a po części sportowej przewidziana jest wspólna zabawa na brzegu. W regatach mogą wziąć udział wszystkie jachty uprawnione do żeglugi w porze dziennej po akwenie regat i posiadające aktualne ubezpieczenie. Zgłoszenia przyjmowane są w dniu regat w godz. 8-10.30, wpisowe wynosi 15 zł za każdego członka załogi.

Imprezami towarzyszącymi są regaty Mistrzostwa Polski Skiff and Dinghy, w których wystartują szybkie, ślizgowe łodzie takie jak Nautica 450 czy Laser 5000 oraz katamarany. Będzie można obejrzeć między innymi widowiskowe balastowanie na trapezach.

Równie dużą imprezą będzie rowerowy VI MTB Gdynia Maraton, rozgrywany w niedzielne przedpołudnie na Karwinach w pobliżu Tesco zobacz na mapie Gdyni. Zapisać się będzie można jeszcze w dniu imprezy w godz 7-9.30, po wniesieniu opłaty startowej wysokości 60zł. Impreza ma charakter otwarty, każdy może wziąć w niej udział.

W Gdańsku sobota minie pod znakiem futbolu. Piłkarska jesień na Rozstajach to turniej dla drużyn sześcioosobowych, w tym dziewczęcych. Główną areną piłkarskiej konfrontacji będzie szkolne boisko przy ul. Meissnera 9 zobacz na mapie Gdańska. Zgłosić się można w dniu imprezy od godz. 9, udział jest bezpłatny. Początek turnieju o godz. 10.

Panie zafascynowane tańcem i kulturą orientu na pewno zainteresuje oferta warsztatów tanecznych prowadzonych przez Martę Nowicką, znaną trójmiejską instruktorkę tańca brzucha. Zajęcia odbędą się w niedzielę w szkole Dance Fusion. W programie nauka podstawowych elementów choreografii oraz taniec z woalem. Koszt uczestnictwa to 10,50 zł, na zajęcia należy zabrać ze sobą chustę.

Fanów leśnej wędrówki zapraszamy na marsz na orientację Jesienny Tułacz, który odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w okolicach Wejherowa. Celem zawodników jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych, mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To znakomita okazja, aby oderwać się od komputera czy telewizora i spędzić trochę czasu w lesie razem z przyjaciółmi i rodziną. Niepowtarzalnego smaczku całej akcji dodaje nocna sceneria rajdu. Do wyboru jedna z czterech tras: rowerowa (50 km) oraz trzy piesze długości od 25 do 50 km. Zgłaszać się można drogą internetową lub w bazie rajdu.

Spacerować po lesie będą również ornitolodzy, którzy zapraszają na spacer ornitologiczny odbywający się z okazji Europejskich Dni Ptaków. Chętni do wzięcia udziału w wycieczce powinni przyjść w okolice wejścia na sopockie molo zobacz na mapie Sopotu o godz. 10 lub 13. Można zabrać ze sobą lornetkę i coś do notowania, gdyż na specjalnych arkuszach uczestnicy zapisywać będą, jakie ptaki napotkali. Spacer prowadzony będzie przez wolontariuszy OTOP.

Opinie (6) 1 zablokowana

 • No w końcu się przełamię

  i będę aktywny. Trochę włoczegi po lesie, żeby trochę powkurzać napieraczy a potem gąsiorek wina i steki z grilla;-))

  • 4 4

 • My pływamy

  Nasz Yacht to Bavaria czekamy na kibiców.Załoga bavarii co zwie się Rycząca stka.

  • 2 0

 • stopy wody !

  dla katamaranów i ich załóg od Pana Jacka

  • 2 0

 • Masowość imprez a wpisowe.

  Do żagli 15zl do rowerów 60.

  • 3 0

 • come back

  dla jednego z jachtów to wyjatkowe regaty ,bo jubileusz zbiegł sie z pierwszym rejsem odrestaurowanego Opala Mokotów którego portem macierzystym była właśnie marina Gdynia .wczoraj zacumowaliśmy w marinie i jacht przejął nowy armator .Życzę wszystkim stopy wody pod ............ :]

  • 1 0

 • a ja wezmę dwa w jednym i popłynę rowerem

  wodnym :)

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl