wiadomości

stat

Aktywny weekend: rowery, kajaki, nordic walking i taniec

Kajakami można nie tylko leniwie snuć się po rzekach i jeziorach, można ścigać się i to na wodach Zatoki Gdańskiej.
Kajakami można nie tylko leniwie snuć się po rzekach i jeziorach, można ścigać się i to na wodach Zatoki Gdańskiej. fot. Marta Tomaszewska

Czerwiec zaczął się deszczowo, ale kto nie boi się przeziębienia wybrać się może na jedno z kilku wydarzeń sportowo-rekreacyjnych podczas nadchodzącego weekendu. Nie będzie ich wiele, za to nie zabraknie takich zorganizowanych z prawdziwym rozmachem.Która impreza cię zainteresowała?

Wielki przejazd rowerowy 61%
piknik rowerowy 7%
wyścig rowerowy 7%
3 Mola 23%
warsztaty tańca 2%
zakończona Łącznie głosów: 83
Najwięcej osób zainteresuje się z pewnością XVI Wielkim Przejazdem Rowerowym, który odbędzie się 3 czerwca. Podczas imprezy ulicami Trójmiasta przetoczy się potok rowerzystów. Peleton północny ruszy z wejherowskiego rynku o godz. 9:30, godzinę później dołączą do niego fani dwóch kółek z Redy zebrani na rogu ulic Cechowej i Gdańskiej. O godz. 11 grupa dotrze do dworca PKP w Rumii, a w samo południe na Skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Peleton południowy wystartuje spod gdańskiego Madisona zobacz na mapie Gdańska o godz. 11. Sopocianie będą mogli przyłączyć się do przejazdu ruszając spod restauracji KFC zobacz na mapie Sopotu o godz. 13. Oba peletony miną się na sopockiej al. Niepodległości, spotkanie nastąpi w Łazienkach Północnych.

Rowerowo spędzić czas będzie można również w okolicy gdańskiego molo zobacz na mapie Gdańska. W sobotnie popołudnie odbędzie się tam festyn Rowerem do Celu. Podczas imprezy będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu swojego jednośladu, posłuchać muzyki na żywo oraz wziąć udział w jednym z wielu konkursów. Początek o godz. 11.

Ambitnym fanom dwóch kółek, którzy lubią się ścigać polecić można Skandia Maraton Lang Team. To cykliczna impreza z udziałem rowerów górskich. Przeznaczona zarówno dla tych mniej i bardziej doświadczonych rowerzystów. Więcej o Skandia Maraton Lang Team przeczytać można w osobnym artykule.

W sobotni poranek na plaży w Gdyni zobacz na mapie Gdyni spotkają się kajakarze i amatorzy nordic walkingu. Obie te grupy, choć z pozoru nic ich nie łączy, wspólnie wezmą udział w imprezie 3mola. Ich zadaniem będzie pokonać dystans dzielący trójmiejskie mola. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 7, wyścig zacznie się o godz. 10:30, a festyn sportowy z wieloma atrakcjami i konkursami o godz. 11.

Niepogodę przeczekać będzie można na parkiecie tanecznym. Warsztaty flamenco dla osób początkujących i zaawansowanych w szkole La Pasion poprowadzi tancerka z Malagi Sandra Cisneros. W programie między innemu taniec z kapeluszem oraz kastaniety. Zajęcia odbywać się będą w sobotę oraz niedzielę

Opinie (13)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.