wiadomości

stat

Aktywny weekend: rowery, kajaki, nordic walking i taniec

Kajakami można nie tylko leniwie snuć się po rzekach i jeziorach, można ścigać się i to na wodach Zatoki Gdańskiej.
Kajakami można nie tylko leniwie snuć się po rzekach i jeziorach, można ścigać się i to na wodach Zatoki Gdańskiej. fot. Marta Tomaszewska

Czerwiec zaczął się deszczowo, ale kto nie boi się przeziębienia wybrać się może na jedno z kilku wydarzeń sportowo-rekreacyjnych podczas nadchodzącego weekendu. Nie będzie ich wiele, za to nie zabraknie takich zorganizowanych z prawdziwym rozmachem.Która impreza cię zainteresowała?

Wielki przejazd rowerowy 61%
piknik rowerowy 7%
wyścig rowerowy 7%
3 Mola 23%
warsztaty tańca 2%
zakończona Łącznie głosów: 83
Najwięcej osób zainteresuje się z pewnością XVI Wielkim Przejazdem Rowerowym, który odbędzie się 3 czerwca. Podczas imprezy ulicami Trójmiasta przetoczy się potok rowerzystów. Peleton północny ruszy z wejherowskiego rynku o godz. 9:30, godzinę później dołączą do niego fani dwóch kółek z Redy zebrani na rogu ulic Cechowej i Gdańskiej. O godz. 11 grupa dotrze do dworca PKP w Rumii, a w samo południe na Skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Peleton południowy wystartuje spod gdańskiego Madisona zobacz na mapie Gdańska o godz. 11. Sopocianie będą mogli przyłączyć się do przejazdu ruszając spod restauracji KFC zobacz na mapie Sopotu o godz. 13. Oba peletony miną się na sopockiej al. Niepodległości, spotkanie nastąpi w Łazienkach Północnych.

Rowerowo spędzić czas będzie można również w okolicy gdańskiego molo zobacz na mapie Gdańska. W sobotnie popołudnie odbędzie się tam festyn Rowerem do Celu. Podczas imprezy będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu swojego jednośladu, posłuchać muzyki na żywo oraz wziąć udział w jednym z wielu konkursów. Początek o godz. 11.

Ambitnym fanom dwóch kółek, którzy lubią się ścigać polecić można Skandia Maraton Lang Team. To cykliczna impreza z udziałem rowerów górskich. Przeznaczona zarówno dla tych mniej i bardziej doświadczonych rowerzystów. Więcej o Skandia Maraton Lang Team przeczytać można w osobnym artykule.

W sobotni poranek na plaży w Gdyni zobacz na mapie Gdyni spotkają się kajakarze i amatorzy nordic walkingu. Obie te grupy, choć z pozoru nic ich nie łączy, wspólnie wezmą udział w imprezie 3mola. Ich zadaniem będzie pokonać dystans dzielący trójmiejskie mola. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 7, wyścig zacznie się o godz. 10:30, a festyn sportowy z wieloma atrakcjami i konkursami o godz. 11.

Niepogodę przeczekać będzie można na parkiecie tanecznym. Warsztaty flamenco dla osób początkujących i zaawansowanych w szkole La Pasion poprowadzi tancerka z Malagi Sandra Cisneros. W programie między innemu taniec z kapeluszem oraz kastaniety. Zajęcia odbywać się będą w sobotę oraz niedzielę

Opinie (13)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl