• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Aktywny weekend w jesiennej scenerii

ras.
5 października 2018 (artykuł sprzed 3 lat) 
Opinie (10)
Imprezy na orientację to znakomita propozycja na aktywne, rodzinne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zwłaszcza w scenerii, jaką zapewnia nam polska jesień. Imprezy na orientację to znakomita propozycja na aktywne, rodzinne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zwłaszcza w scenerii, jaką zapewnia nam polska jesień.

Zawody na orientację, zajęcia i biegi na świeżym powietrzu to znakomity sposób, aby w pełni wykorzystać złotą polską jesień. W najbliższy weekend będzie można także podziwiać zmagania jachtów na wodach Zatoki Gdańskiej czy wybrać się na festiwal wschodnich sztuk walki. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na fanów sportowych aktywności w najbliższy weekend.Tradycyjnie w sobotę już o godz. 9 biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów Parkrun w Gdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Jak co tydzień, w sobotę o godz. 11 bezpłatne warsztaty rolkarskie odbędą się wokół Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all, aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny zobacz na mapie Gdańska.

Panie powyżej 35. roku życia w każdą sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Treningi pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

Także w każdą sobotę, ale o godz. 14 można wybrać się na sztuczne boisko treningowe Kompleksu Sportowego Grunwaldzka 244 zobacz na mapie Gdańska na trening ultimate frisbee. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy oraz wodę. Sprzęt potrzebny do realizacji programu zajęć zapewnia organizator.

Tego samego dnia w osowskim ZSO nr 2 zobacz na mapie Gdańska po raz czwarty odbędzie się Pomorski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki. W trakcie jednodniowego festiwalu kluby i sekcje z województwa pomorskiego reprezentujące różne sztuki walki z Chin, Korei i Japonii będą miały okazję pokazać swoje umiejętności oraz wziąć udział w turnieju składającym się z kilku konkurencji ukierunkowanych na sprawność fizyczną, znajomość technik i umiejętności samoobrony. Dla widzów przygotowano widowiskowe pokazy mistrzów i konkursy z nagrodami. Organizatorem Festiwalu jest Sekcja Taekwondo Hapkido Dojang KORYO z Gdańska będąca członkiem Europejskiej Federacji Hapkido oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku Osowej. Celem wydarzenia jest promocja wśród dzieci i młodzieży wschodniej tradycji uprawiania sztuki samoobrony jako sposobu na zdrowy i aktywny tryb życia oraz integracja sportowców i sympatyków wschodnich sztuk walki. Festiwal odbędzie się w godzinach od 10:30 do 14:30, a udział jest bezpłatny zarówno dla zawodników, jak i widzów.

Przez cały weekend będzie można podziwiać jachty rywalizujące w zawodach 67. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej, która startuje w sobotę 6 października. Jedne z najstarszych i najważniejszych regat morskich w Polsce, tradycyjnie w pierwszą sobotę października przyciągną żeglarzy z całej Polski. W Błękitnej Wstędze popłynie m.in. jacht "Copernicus", uczestnik wokółziemskich regat Whitbread Round the World Race w latach 1973-1974, oraz "Aquila", którego sternikiem jest 83-letni Czesław Perlicki (YKP Gdynia). Obok legend wystartują też regatowi wyjadacze, jak Tomasz Kosobucki (Lubelska Grupa Regatowa) na "Fujimo" czy Jan Piernikarczyk (JKM Gryf Gdynia) na "Pallasie". 67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej rozpocznie się na redzie gdyńskiego basenu jachtowego w sobotę o godzinie 11. Jachty uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup - o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Ostatni dzień tygodnia można zacząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50. Wstęp wolny.

Niedzielny jesienny poranek warto spędzić na trójmiejskich zawodach na orientację. O godz. 10:30 w Gdyni Leszczynkach odbędzie się najbliższy Harpuś, czyli kolejna odsłona dzielnicowego cyklu. Celem startujących uczestników jest odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Zależnie od wieku i umiejętności, organizatorzy przygotowali cztery trasy do wyboru. Trasę każdy pokonuje według własnego planu - kolejność potwierdzania punktów jest dowolna. Najważniejsze jest odnalezienie punktów i dobra zabawa. Biuro imprezy znajdować się będzie przy Szkole Podstawowej nr 29 w Gdyni Leszczynkach zobacz na mapie Gdyni. Udział w zależności od wieku i trasy kosztuje od 1 do 20 zł płatne na miejscu.

Od godz. 9:30 do parku Reagana zapraszają Bractwo Przygody Almanak oraz Kawiarenka Podróżnicza Południk 18. To tam odbędzie się kolejna zabawa z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, bez wyjeżdżania za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SPortIdent. Biuro zawodów umieszczone będzie na polanie po lewej stronie po minięciu Rancho Promenada, przy promenadzie na molo w Brzeźnie - wejście A. Warto zabrać ze sobą duży zapas picia, koc, koszyk piknikowy oraz stroje kąpielowe. Po zabawie z mapą będzie możliwość skorzystania z plaży, chwili relaksu na piasku oraz kąpieli w morzu. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Na Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu to "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (10)

 • Panie Redaktorze (ew. Pani redaktor) Ras. - no chyba poszło jakieś "kopiuj-wklej" z poprzednich artykułów o tej tematyce - naprawdę organizatorzy Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację zachęcają do zabrania strojów kąpielowych?? Ciekawi mnie jeszcze, co to takiego ten pisak, na którym można się porelaksować ;-)

  • 11 0

 • niezbyt roztropnie wyglądają studiując mapę, pewnie zaraz skorzystają z GPS

  • 3 3

 • Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

  kiedyś wypożyczało się książki teraz kijki

  • 2 0

 • A ja mam lodoweczke pełna piwka (1)

  Może nawet pójdę do lasu, ale po co, po całym tygodniu pracy trzeba wypocząć i się zresetować

  • 7 6

  • Jack alkoholik

   • 0 1

 • A gdzie info o City Trail?

  • 1 0

 • O, na zdjęciu ta marka i model wózka, jaki miałam dla córy! (1)

  To był sprzęt! Absolutna rewelacja: na piasek plaż, na korzenie leśnych ścieżek, zwały lodu przy krawężnikach, wsiadanie i wysiadanie ze środków publicznego transportu (daleko wystawione przednie koło).
  I składał się łatwo, i dwa psy go nie przewracały.
  I na dodatek, po trzech latach eksploatacji, on wciąż wyglądał świetnie. Nic się nie zarysowało, nic nie poluzowało, nic nie skrzypiało.
  Żal mi było, gdy dziecko już nie potrzebowało. :D

  • 1 2

  • Nie rób kryptoreklamy, w hurtowni wózków pracujesz ?

   • 1 0

 • Co tydzień piszą to samo skopiuj wklej dobrzy jesteście

  Kiedy coś nowego napiszecie na tym waszym portalu chyba tematy powoli się już kaczą

  • 2 0

 • No i raczej Run Beach morning te z już nie ma w tym sezonie...

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy czwartek, popołudniem po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Zabawa z Mapą - Gdynia Kolibki

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum