wiadomości

stat

Aktywny weekend w lekko ekstremalnym stylu

Walka z przeszkodami sprawia, że bieg staje się w Runmageddonie sprawą drugorzędną.
Walka z przeszkodami sprawia, że bieg staje się w Runmageddonie sprawą drugorzędną. mat. prasowe

Pierwszy aktywny weekend w roku szkolnym 2014/2015 będzie stał pod znakiem biegów. Poza tradycyjnymi parkrunami oraz zajęciami pod PGE Areną w okolicach Hipodromu odbędzie się Runmageddon. Ekstremalny bieg z przeszkodami zgromadzi na starcie niemal tysiąc osób. W niedzielę czeka nas więcej rekreacji, jak chodzenie po lesie, czy wycieczka rowerowa.W sobotę po raz pierwszy w Trójmieście odbędzie się Runmageddon. Ekstremalny bieg, w którym udział kosztuje obecnie 249 zł, opanuje Hipodrom w Sopocie oraz okolice Ergo Areny, plaży i morza na granicy Gdańska i Sopotu. Do walki z ponad 40 przeszkodami ruszy 900 śmiałków. Na liście startowej pozostały już ostatnie miejsca. Mimo, że zawody odbywają się w Trójmieście wśród ponad 100 ekip, które zgłosiły swój akces znajdują się zespoły z całej Polski. Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 12 km. Limit czasu wynosi 2 godziny. Start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 8:30, ostatni zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 11.

Tradycyjnie w sobotę, na dystansie 5 kilometrów, rywalizować będą uczestnicy zawodów parkrun rozgrywanych w Gdańsku i w Gdyni. Biegi odbędą się równolegle o godzinie 9 w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

A o godzinie 9:30 do wspólnych ćwiczeń zapraszają stali uczestnicy bezpłatnych zajęć Biegam Bo Lubię, którzy spotykają się na parkingu przed PGE Areną zobacz na mapie Gdańska.

W niedzielę odbędzie się kolejny trening na orientację Z mapą do lasu. Zajęcia z nawigacji w terenie organizowane są przez zawodników klubu orientacji sportowej UKS Azymut 45 Gdynia. Mają one na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. A wszystko to na specjalnie przygotowanych, za każdym razem innych i wcześniej nieznanych atrakcyjnych trasach. Do wyboru będą 4 trasy, od 2 do 7,5 km. Impreza startuje o godz. 10:30 w Gdyni Gołębiewo, niedaleko leśniczówki. Koszt mapy przy zgłoszeniu przez internet, do soboty, do godz. 20, na adres zmapadolasu@gmail.com, wynosi 5 zł. Zgłaszający się na miejscu zapłacą 7 zł.

Również w niedzielę, na wycieczkę rowerową na szemudzkie dożynki zaprasza GR3miasto. Aby się na nią udać, trzeba stawić się na godz. 10:30 w Rumi, przy wyjściu z peronów SKM od strony lasu, ulicy Towarowej. Do Szemudu uczestnicy udadzą się drogami leśnymi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Z Rumi, na dobrą rozgrzewkę wdrapią się na najwyższe wzniesienie w tej okolicy - liczącą ponad 195 m n.p.m. - Gorę Fuks. Dalej trasa będzie prowadzić przez drogi i bezdroża w okolicy takich miejscowości jak: Ustarbowo, Dąbrówka, Milwino, Barłomino. Około godziny 14-15 wycieczka powinna dojechać na dożynki do miejscowości Szemud, gdzie planowany jest dłuższy postój. Wyprawa zakończy się w Gdyni Chyloni, przed zmrokiem.

Opinie (13) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl