• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Aktywny weekend w wodzie lub na lądzie

mad
28 lipca 2017 (artykuł sprzed 5 lat) 
Wyścig dookoła molo w Sopocie będzie w weekend jedną z głównych trójmiejskich atrakcji dla aktywnych. Wyścig dookoła molo w Sopocie będzie w weekend jedną z głównych trójmiejskich atrakcji dla aktywnych.

Ostatni weekend lipca to środek wakacji. Pogoda ma się nieco poprawić, a to sprawia, że chętniej podejmiemy się aktywności fizycznej na dworze. Poniżej lista propozycji imprez, które można znaleźć na trenie Trójmiasta.W piątkowe, lipcowe wieczory odbywa się roztańczony cykl Baletów pod chmurką na zielonym tarasie, na pierwszym piętrze Galerii Morena. Wstęp jest bezpłatny. Warsztaty taneczne trwają w godz. 18:00-20:30.

W sobotę zakończą się mistrzostwach Europy jachtów morskich - Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017. Jest to jedno z największych wydarzeń sezonu na polskim Wybrzeżu. Na ten dzień zaplanowano po dwa wyścigi krótkie. Ceremonia zakończenia regat odbędzie się o godz. 19 na scena główna w miasteczku regatowym, które mieści się w gdańskiej marinie. Turyści i mieszkańcy Gdańska mogą oglądać jednostki nie tylko podczas wyścigów na Zatoce Gdańskiej, ale także gdy płynąć będą one przed południem wzdłuż Długiego Pobrzeża na miejsce startu wyścigów i wracając na przystań po ich zakończeniu ok. godziny 18. W marinie można oglądać jachty, a w miarę możliwości porozmawiać też z żeglarzami.

Zobacz zmagania w Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017.Także tego dnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na wyścigi pływackie dookoła molo - Timex Cup 2017. Do pokonania będzie dystans ok. 1200 metrów, a nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał sopocki WOPR. Bezpłatne zapisy na miejscu od godz. 9 do 11:30. Start wyznaczono w samo południe.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TIMEX CUP

Ci, którzy wybierają bieganie i to na krótszych dystansach, tradycyjnie w sobotę o godz. 9 będą mogli wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny.

W sobotę, od godz. 10 można zapisać się na turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup w kategorii open. Wystarczy znaleźć się przy wejściu na plażę nr 23 w Sopocie. Udział w zmaganiach jest bezpłatny, a te ruszą o godz. 11. Nagrody będą przyznawane za miejsca 1-3. Przewidziane są również niespodzianki dla uczestników. Turnieje wspierają firmy Ziaja oraz Timex.

Do końca wakacji, w każdą sobotę odbywa się Summer Pro Challenge na plaży. Jest to trening funkcjonalny w formie zabawy i współzawodnictwa, który prowadzi trener personalny, Irek Żak. Zajęcia są bezpłatne, startują o godz. 12 w gdańskiej Molotece, wejście na plażę 53.

Cyklicznie, co sobotę, na obiekcie w Letnicy odbywają się warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

W niedzielę rozegrany zostanie piąty z dziewięciu turniejów Nikon Cup, w których mogą zmierzyć się wszyscy fani siatkówki plażowej bez względu na wiek i płeć. Zapisy przy molo w Brzeźnie przed zmaganiami, godz. 11-11:30.

W niedzielę Ergo Arena oddaje do dyspozycji rolkarzom i wrotkarzom płytę główną o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu można przyjechać niezależnie od umiejętności. W Ergo Arenie czekać będzie 5 stref jazdy, a także instruktorzy. Wstęp wolny na Rolkowisko w godz. 16-19.

W Gdyni trwa cykl bezpłatnych treningów kolarskich, przygotowujących do startu w Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Zajęcia odbywają się niedzieli pod okiem byłego trenera kadry narodowej, Piotra Nettera. Pod względem tempa dopasowane są do uczestników. Na miejscu zbiórki nastąpi podział na maksymalnie 20-osobowe grupy, podzielone według poziomu zaawansowania. Miejsce zbiórki: Gdynia, parking przy ul. Kartuskiej, w pobliżu skrzyżowania Morskiej z Kartuską. Godzina wyjazdu 8:00, zakończenie po ok. 2:10-2:30 godzinach. Trasa treningu to ok. 65 km, w tym 58 km po trasie kolarskiej Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife, zgodnie z kierunkiem jazdy podczas wyścigu. Treningi są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Obowiązkowa wcześniejsza rejestracja trwa na stronie slotmarket.pl.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (7) 1 zablokowana

 • dzis piateczek piatunio...:) (2)

  aktywnie to ja bede dzis saczył piwerko na miescie

  • 7 2

  • na bank w kontraście

   • 3 0

  • :)

   Aktywny tryb zycia to ja mam co likend :) piąteczek piątuniinio pozdro dla imprezowiczow :)

   • 3 1

 • Aktywnie w wodzie to bardzo dobry tytuł hahahah

  Ktoś miał czarny humor ;D:D:D

  • 2 0

 • czy jest w Sopocie na plazy boisko do piłki nożnej? Beach soccer/

  • 0 2

 • Czyli ogólnie nic ciekawego to co zawsze w ciągu roku sie dzieje, oczywiście nie mogło zabraknąć biegania i pływania.... Polska gospodarzem olimpiady, para olimpiady

  • 0 3

 • Cały syf spłynął do morza można się kąpać :)

  sport to zdrowie :) i te apartamenty z widokiem na szambo dla bogatych złodzi eee biznesmenów :)

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Liga Harpagana etap 2

impreza na orientację, trening

Mikołajki na rolkach

bal, dancing, pokaz

Mikołajkowe Rollerdisco

dancing, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane