wiadomości

stat

Aktywny weekend: warsztaty, wrestling i imprezy cykliczne

Najnowszy artukuł na ten temat

Znajdź sposób na aktywny weekend

Wrestling to dyscyplina sportowa zawierająca elementy walki i spektaklu.
Wrestling to dyscyplina sportowa zawierająca elementy walki i spektaklu. Szlamfest/ archiwum

Drugi weekend lutego będzie świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu. Trójmiejska oferta na te dni jest bardzo różnorodna - od imprez cyklicznych po zajęcia wrestlingu, piesze wędrówki czy warsztaty Metody Feldenkraisa.Sprawdź wszystkie imprezy sportowe odbywające się w weekend w TrójmieścieW sobotę i niedzielę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdyni zobacz na mapie Gdyni przeprowadzone zostaną zajęcia wrestlingu. Pomysłodawcami wydarzenia są Szkoła Wrestlingu KPW oraz federacja Kombat Pro Wrestling.

- Zapraszamy zarówno nowicjuszy chętnych postawić pierwsze kroki w świecie wrestlingu, jak i tych, dla których bycie w ringu to nie pierwszyzna. Trening jest otwarty dla obu płci i każdy będzie miał okazję sprawdzić się w ringu - zachęcają organizatorzy.
W treningach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie oraz dzieci w wieku 16-17 lat, które muszą jednak okazać pisemną zgodę rodziców. Sobotnie zajęcia potrwają od godz. 10 do 15, zaś niedzielne w godzinach 10-14. Opłata za udział w wydarzeniu wynosi 100 złotych.

Sprawdź ofertę aktywnych wydarzeń dla dzieci na zbliżające się ferieGdyńskie Centrum Jogi i Pilates zobacz na mapie Gdyni zachęca do przybycia na teren obiektu w sobotę i niedzielę i wzięcia udziału w warsztatach "Zdrowy kręgosłup, elastyczna klatka piersiowa - Metoda Feldenkreisa". Lekcje grupowe Metody Feldenkraisa to delikatne i lekkie zajęcia ruchowe, w których każdy poszukuje ruchu w sobie, we własnym komfortowym tempie i zakresie. Uczestnicy podążają za słownymi instrukcjami nauczyciela i odkrywają, jak poruszać się łatwiej, sprawniej, przyjemniej i zdrowiej. Warsztaty poprowadzi Jacek Paszkowski - absolwent Wydziału Rehabilitacji warszawskiej AWF, nauczyciel Metody Feldenkraisa od 17 lat, który wiedzę na temat tej dziedziny nabywał w Chicago.

Sobotnie warsztaty będą odbywały się w godzinach 13:30 - 20, zaś niedzielne od 10 do 16. Chętne osoby powinny mieć ze sobą wygodny i ciepły strój, gdyż zajęcia nie są rozgrzewające, a do tego kapcie lub klapki do chodzenia po sali. Bilet normalny upoważniający do wzięcia udziału w dwóch sesjach to koszt 350 złotych, zaś cena ulgowego, z którego mogą skorzystać studenci, emeryci i osoby uczestniczące w poprzednich edycjach wydarzenia, wynosi 250 złotych.

Czy trening w domu może przynieść zamierzony efekt?W niedzielę swoją pierwszą odsłonę będzie miał cykl pieszych wędrówek z rodziną w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Zajęcia mają na celu popularyzację rekreacji ruchowej, promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin oraz aktywizacje lokalnych mieszkańców. Wędrówka jest bezpłatna i skierowana do wszystkich osób, które czują się na siłach, aby tempem spacerowym przebyć trasę o maksymalnej długości 7,5 kilometra. Przewodnikami wyprawy będą Krzysztof KochanowiczMarek Zięba, a wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu powinny się stawić najpóźniej o godzinie 9:45 na placu przed Dworem Oliwskim, przy ulicy Bytowskiej zobacz na mapie Gdańska.

Z cyklicznych imprez, w sobotę można wybrać się na start cyklu Parkrun organizowanego w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

W sobotę w godz. 13-13:30 odbywa się Winter Pro Challenge. Uczestnicy treningu, w zależności od pogody, biorą udział w zajęciach na plaży lub w samej rozgrzewce zakończonej kąpielą w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i dobrego zdrowia oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Zbiórka przy sopockim barze Przystań, aleja Wojska Polskiego 11. Treningi są bezpłatne. Ze sobą należy mieć ciepłą czapkę, rękawiczki, strój kąpielowy, dwa ręczniki, strój sportowy na rozgrzewkę, dużą bluzę sportową i kurtkę (ułatwia przebranie się po wyjściu z wody), coś ciepłego do picia w termosie.

Zimowa aura nie jest straszna rowerzystom z grupy Michała Bogdziewicza, który zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie, które startują w sobotę o 9:30 spod DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Odbędą się również coniedzielne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny a miejsce zbiórki wyznaczono obok zabytkowego tramwaju, przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (12)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl