wiadomości

Dzień Niepodległości dla aktywnych

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

Bieg Niepodległości zamknie tegoroczny cykl PKO Grand Prix Gdyni.
Bieg Niepodległości zamknie tegoroczny cykl PKO Grand Prix Gdyni. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Bieg Niepodległości w Gdyni i niepodległościowa gra miejska w Gdańsku to jedne ze sportowych imprez okolicznościowych związanych z naszym przypadającym na sobotę świętem narodowym. Nie zabraknie także cotygodniowych pozycji dla aktywnych w postaci biegów na krótszych dystansach, warsztatów tanecznych dla dzieci i seniorów, turniejów siatkówki czy zajęć dla niepełnosprawnych. W Gdańsku przewidziano też bieg na Górę Gradową, w którym wpisowym będą... słodycze dla dzieci z hospicjum. Sprawdź, jak możesz zaplanować sobotę i niedzielę na sportowo.

Ponad 5900 nazwisk znajduje się na liście startowej sobotniego Biegu Niepodległości w Gdyni na dystansie 10 km. Impreza, która odbędzie się tradycyjnie 11 listopada, będzie ostatnią odsłoną tegorocznego PKO Grand Prix Gdyni. Uczestnicy, dzięki białym i czerwonym koszulkom dołączonym do pakietu startowego, utworzą przed wybiegnięciem na trasę wielką flagę Polski. Początek biegu głównego na skwerze Kościuszki o godz 15. Do startu można zgłosić się jeszcze w piątek w biurze zawodów w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, ul. Olimpijska 5/9 zobacz na mapie Gdyni w godzinach 15-20.

Ze względu na niepodległościowy bieg, tym razem odwołany będzie cotygodniowy Parkrun Gdynia. W sobotę o godz. 9 można jednak wziąć udział w jednym z dwóch rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

O godz. 9:30, również w sobotę, odbędą się natomiast cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny.

Dla tych, którzy jeszcze nie czują się pewnie w bieganiu lub chcą urozmaicić swój trening, co tydzień w sobotę odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W sobotę o godz. 12 na Targu Węglowym odbędzie się Niepodległościowa Gra Miejska. Impreza organizowana przez Gdański Klub Imprez na Orientację "Bezdroża", Bractwo Przygody Almanak i Stowarzyszenie SUM ma charakter edukacyjny i popularyzujący wiedzę o Gdańsku oraz orientację w terenie. Gra rozgrywa się na terenie Starego i Głównego miasta. Na starcie organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie. Wstęp wolny.

W sobotę i w niedzielę o godz. 11 w CrossFit Avantport w Gdyni przy ul. Puckiej 28 odbędą się warsztaty z Annie Thorisdottir, czyli islandzką gwiazdką CrossFit. To jedna z nielicznych atletów startujących od niemal samego początku CrossFit Games do teraz, co roku prezentując się w wyśmienitej formie. W tym roku Islandka stanęła na podium jako trzecia. Czterogodzinne warsztaty ograniczone będą do 30 osób na jedną turę (sobota i niedziela). Koszt to 130 euro, a zgłoszenia należy przesłać na adres: events.avanport@gmail.com wraz z datą, w którym dniu chcemy wziąć udział.

W niedzielę na Górze Gradowej odbędzie się Treningowa Góra Słodyczy. To impreza dla fanów biegania, którzy dodatkowo chcą pomóc dzieciom z hospicjum. Każdy, kto chce wystartować, musi w ramach startowego przynieść ze sobą słodycze. Te zostaną przekazane dla hospicjum. Pomóc mogą oczywiście także kibice. Do treningu będą wyznaczone trasy dla dorosłych i dzieci, a do wykonania różne zadania. Start o godz. 10 na placu przy Centrum Hewelianum.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu znajduje się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział w nich jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

W sobotę i w niedzielę w gdyńskim Gimnazjum nr 20 przy ul. Jowisza zobacz na mapie Gdyni odbędą się siatkarskie turnieje siatkówki Alpat Volley. Rywalizować będą dzieci urodzone w 2005 roku i młodsze. Bezpłatne zapisy prowadzone są przez internet tutaj.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdyńskie Poruszenie. Co tydzień w piątek o godz. 19 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się zajęcia Indoor cycling na rowerkach stacjonarnych, dzięki którym można nie tylko zgubić zbędne kalorie oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy przez internet. Liczba miejsc jest ograniczona.

W każdą sobotę o godz. 9:30 również w hali przy ul. Olimpijskiej odbywać się będą taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Godzinę później odbywają się zajęcia dla seniorów.

Co niedzielę o godz. 13 w hali GCS prowadzone są natomiast zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo, zarówno dzieci jak i dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. W planie przewidziane są zajęcia ogólnorozwojowe, technika jazdy na wózkach, boccie, fitness i wiele innych. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorkę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, od 10 lat poruszającą się na wózku inwalidzkim.

O godz. 17 rozpoczną się natomiast zajęcia z cyklu Dziecko i jego świat. Cykl przeznaczony jest dla dzieci do lat 15 ze stwierdzonym autyzmem oraz ich opiekunów. Program wpisuje się w realizowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu strategię znoszenia barier społecznych. Jego podstawowym celem jest z jednej strony pomoc w rozwoju psychomotorycznym dzieci, z drugiej - edukacja rodziców lub opiekunów. Podczas zajęć konieczna jest obecność opiekuna. Przed uczestnictwem za każdym razem wymagane jest zapisanie się. Zapisy ruszają zawsze w tygodniu odbywania się danych zajęć, w poniedziałek o godz. 8 pod tym linkiem. Przed zajęciami należy okazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych.

Opinie (14)

 • blokada Gdyni:( (1)

  • 8 7

  • taaaak. dzisiaj 7-8:30 była blokada jak codzień.

   dizle zablokowały 3miasto

   • 2 1

 • Jutro wszyscy na biało-czerwono na Parkrunie Gdańsk-Południe!:) (1)

  • 3 6

  • Wszyscy się nie zmieszczą

   :-(

   • 0 0

 • ale jutro jest świeto trener tez chce miec wolne :)

  • 1 1

 • fajnie. (2)

  Ja startuję. Pozdrowienia dla biegaczy. Czas zmierzyć czas i zrobić życióweczkę! ;)

  • 6 6

  • Dziwne masz nazwisko jestes emigrantem? Run to nazwisko a imię fun czy odwrotnie (1)

   • 3 5

   • raczej emigrant.

    W obecnej Polsce żyć się nie da. Podobno mamy Europę nawracać i podnosić z kolan ;))))
    Oj psychiatra koniecznie potrzebny. Jest coraz gorzej.

    • 0 0

 • Gdzie można zgłosić (3)

  że znowu zamykają miasto z powodu biegu. To stwarza zagrożenie dla mieszkańców.

  • 5 4

  • melduh u Jarka. Na Nowogrodzkiej.

   Przyjdą do mieszkań, w kazamaty, prokurator PRL, itd.

   • 0 1

  • Dzisiaj jest święto.

   Biedronka zamknięta, to co narzekasz?

   • 0 1

  • Najlepiej zgłoś sie do psychologa.

   Może jeszcze bedzie w stanie ci pomoc.

   • 1 1

 • "O godz. 9:30, również w sobotę, odbędą się natomiast cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny."

  Serio?
  Na szczęście pogoda była taka, że pewnie nikt po przeczytaniu tego i tak nie poszedł na trening. Bo by się zdziwił...

  • 0 0

 • Marcinie, to od jutra autografy? ;-)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl