• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka i Santos wśród triumfatorów

ras.
23 maja 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 

Arka Gdynia

Turniej w Gdańsku był ostatnią eliminacją do wielkiego finału. Do Warszawy pojadą po trzy najlepsze zespoły z czterech kategorii wiekowych. Turniej w Gdańsku był ostatnią eliminacją do wielkiego finału. Do Warszawy pojadą po trzy najlepsze zespoły z czterech kategorii wiekowych.

Ponad setka zespołów podzielona na cztery kategorie wiekowe wzięła udział w gdańskich eliminacjach trzeciej edycji turnieju piłkarskiego Adidas Football Challenge. Dwanaście z nich awansowało do majowego finału, który odbędzie się w Warszawie. Najlepsi, pośród których znalazły się trzy zespoły z Gdyni oraz jeden z Gdańska, powalczą między innymi o bilety na mecze tegorocznych mistrzostw Europy.Na obiektach AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku odbyła się ostatnia runda eliminacyjna, która oprócz drużyn z Trójmiasta i okolic przyciągnęła między innymi zespoły z Torunia, Elbląga, Bydgoszczy i Grudziądza. Wcześniej młodzi piłkarze o awans do finałowego turnieju walczyli w innych miastach-gospodarzach Euro 2012 - Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Młodzi piłkarze rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W najmłodszej - poniżej 9. roku życia najlepsi okazali się gracze WAPN Wejherowo. Zwycięstwa zanotowały również trójmiejskie Arka Gdynia (U-11) i Santos Gdańsk (U-13). W najstarszej kategorii (U-15) triumfował zespół Pogoni Szczecin.

Do finałów, które zostaną rozegrane w dniach 29-30 maja na obiektach Legii, awansowały jednak po trzy najlepsze zespoły z danej kategorii. W Warszawie w każdej z nich zagra 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny awansują do fazy pucharowej, która wyłoni zwycięski zespół.

Co ciekawe, o wynikach decydowała nie tylko drużynowa rywalizacja (grano po 15 minut bez zmiany stron). Futbolowi adepci mieli możliwość zaprezentowania umiejętności technicznych i szybkościowych w strefie Coerver Coaching.

Wyniki osiągane przez wytypowanych do tych konkurencji zawodników były uwzględniane w ogólnej klasyfikacji turnieju (formuła ta ma zastosowanie jedynie w turniejach eliminacyjnych oraz fazie grupowej turnieju finałowego).

Wyniki:
Kategoria U-9:
1. WAPN Wejherowo
2. UKS Jedynka Reda
3. Iskra Gdynia

Najlepszy zawodnik: Marcel Sajka (UKS Jedynka Reda)
Najlepszy strzelec: Nikodem Kozłowski (WAPN Wejherowo)
Najlepszy bramkarz: Kacper Cyra (UKS Jedynka Reda)

Kategoria U-11:
1. Arka Gdynia
2. Górniewicz Team Pruszcz Gdański
3. Huragan Morąg

Najlepszy zawodnik: Klaudiusz Krasa (Huragan Morąg)
Najlepszy strzelec: Szymon Czyż (Arka Gdynia)
Najlepszy bramkarz: Patryk Bolewski (Górniewicz Team Pruszcz Gdański)

Kategoria U-13:
1. Santos Gdańsk
2. Arka Gdynia
3. Olimpia Grudziądz

Najlepszy zawodnik: Dominik Gniadecki (Arka Gdynia)
Najlepszy strzelec: Miłosz Waszczuk (Olimpia Grudziądz)
Najlepszy bramkarz: Sebastian Goławski (Santos Gdańsk)

Kategoria U-15:
1. Pogoń Szczecin
2. Błekitni Kmiecin
3. SMS Słupsk

Najlepszy zawodnik: Paweł Marczuk (Pogoń Szczecin)
Najlepszy strzelec: Maciej Gregorek (SMS Słupsk)
Najlepszy bramkarz: Paweł Myszke (ZS nr 4 Pruszcz Gdański)

W rozgrywkach Adidas Football Challenge rywalizują dzieci i młodzież w czterech kategoriach wiekowych - do 9, do 11, do 13 i do 15 lat. Turniej rozgrywany jest pod hasłem "Wejdź do świata profesjonalnej piłki", a jego głównym celem jest pokazanie młodym piłkarzom jak wygląda wyczynowa rywalizacja w futbolu.

Dzięki swojej unikatowej formule, turniej stanowi jedyne rozgrywki w Polsce, w których o wyniku meczu decydują indywidualne umiejętności zawodników. Pojedynki odbywają się w miasteczku piłkarskim podzielonym na cztery place do gry, ale rywalizacja na boisku to tylko połowa sukcesu. Po rozegranym meczu, każdy z zespołów i zawodników wykazuje się umiejętnościami technicznymi w specjalnie przygotowanym strefie, która obnaża wszelkie braki w technice, ale pozwala również wykazać się piłkarskim talentem w konkurencjach indywidualnych.

Turniej stanowi również szansę na spotkanie z piłkarskimi idolami. W 2010 roku turniej odwiedził m.in. Mariusz Lewandowski z Szachtara Donieck. Gwiazd piłki nie zabrakło również podczas ubiegłorocznej edycji. Gościem specjalnym turnieju w Warszawie był Lukas Podolski. Turnieje eliminacyjne to także możliwości podpatrzenia i sprawdzenia w praktyce metod szkoleniowych wykorzystanych w pracy z młodzieżą na całym świecie.
ras.

Kluby sportowe

Opinie (5)

 • Brawo Arka

  • 9 4

 • TO TEN SAM ADIDAS CO NA NAJNOWSZYCH KOSZULKACH REPREZENTACJI POLSKI NIE UMIESZCZA KORONY NAD ORZEŁKIEM ?

  • 6 0

 • bojkot tej firmy

  • 3 0

 • Santos

  Szkoda że nikt nie napisał że grający w barwach Santosu bramkarz jest na codzień bramkarzem Lechii Gdańsk :-)

  • 1 2

 • za grę w finale dzieciaki nie dostały nic. wielkiej firmie adidas nie starczyło na medale czy symboliczne gadżety. przepraszam, dostali wszyscy również 6 latkowie reklamówki dezodorantów i mydła pod prysznic.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Górna Radunia, popołudniowy spływ kajakowy z ogniskiem i biesiadą (1 opinia)

(1 opinia)
zajęcia rekreacyjne, regaty, rajd / wędrówka

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane