wiadomości

stat

Autostopem do Chorwacji. Ostatnie miejsca w mistrzostwach świata

W poprzednich edycjach uczestnicy Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych odwiedzili takie miasta jak Amsterdam, Rygę, czy Pragę. Teraz czas na Dubrownik. Start już 28 kwietnia.
W poprzednich edycjach uczestnicy Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych odwiedzili takie miasta jak Amsterdam, Rygę, czy Pragę. Teraz czas na Dubrownik. Start już 28 kwietnia. mat. prasowe

Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, z Trójmiasta w świat ruszy 540 autostopowiczów. Jeśli chcesz razem z nimi wziąć udział w 15. Międzynarodowych Mistrzostwach Autostopowych masz jeszcze szansę. Właśnie zwolniło się kilka miejsc.Jeździsz autostopem?

tak, to dobra zabawa 29%
tak, ale tylko jeśli zmusi mnie sytuacja 8%
teraz nie, ale kiedyś mi się zdarzało 23%
nie, to niebezpieczna forma podróży 40%
zakończona Łącznie głosów: 257
Piętnasty raz z rzędu fani podróży za jeden uśmiech będą rywalizować na trasie z Trójmiasta. Dwuosobowe zespoły będą starały się podróżować autostopem po Europie i w wyznaczonym czasie dotrzeć do celu. Tym razem do przebycia mają prawie 2000 km, z Sopotu do Dubrownika.

- To nie tylko wyścig, ale również dobra okazja do poznania krajów europejskich od podszewki - zapewnia Michał Witkiewicz, członek Polskiego Klubu Przygody, który jest organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych. - Są tacy, którzy biją rekordy, ale większość uczestników nie spieszy się do mety. Tegoroczna trasa będzie biegła między innymi przez piękne, górzyste tereny Bośni i Hercegowiny. Tam warto będzie zagłębić się w boczne drogi.

W poprzednich latach autostopowicze odwiedzili między innymi Budapesz, Pragę, Berlin, Bratysławę, Wilno, Lwów, Rygę oraz Amsterdam. Co skłoniło organizatorów, żeby w tym roku wybrać Chorwację?

- To nie była przypadkowa decyzja, chcieliśmy odwiedzić kraj piłkarzy, którzy zagrają u nas na Euro 2012 - wyjaśnia Witkiewicz. - Chorwacki Dubrownik to miejsce, do którego warto pojechać. Pełen jest wspaniałych zabytków, baszt, murów oraz wyjątkowo malowniczych czerwonych dachów, a okoliczna przyroda zapiera dech w piersiach.

Impreza skierowana jest głównie do młodych podróżników, którzy mają czas i chęć aby podróżować kreatywnie. Jednak nie brak też osób, które odkrywają w sobie drugą młodość. Najstarszym uczestnikiem jest 56-latek z Czech.

Jak sprawdzić czy są jeszcze wolne miejsca? Wystarczy odwiedzić stronę internetową imprezy.

Opinie (32) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl