• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Babski Rajd (1 opinia)

 • niedziela, 14 września 2014
 • Lokalizacja
  Sopot - Gdynia

Impreza charytatywna napędzana na 4 koła, o zabarwieniu etyliny i zapachu spalin. Wszystko w rękach kobiet! Faceci mogą się tylko przyglądać!

Organizatorami Babskiego Rajdu są: Fundacja "Militarni Dzieciom" z siedzibą w Wejherowie; Automobilklub Morski w Gdyni; Agencja Promocyjna "Eightletters" z siedzibą w Warszawie. I edycja Babskiego Rajdu odbyła się w marcu 2013 roku na terenie Gminy Gniewino.

Babski Rajd to impreza charytatywna o charakterze amatorskiego rajdu samochodowego, którego druga edycja odbędzie się 14 września 2014 roku na terenie Trójmiasta. Załogę biorącą udział w rajdzie tworzą kierowca i pilot, warunkiem w tym przypadku jest aby kierowcą była kobieta, nie posiadająca licencji rajdowej. Pilotem może być mąż, partner bądź przyjaciółka uczestniczki.

Impreza w zamyśle ma stanowić nietypową atrakcję dla kobiet oraz zapewnić rozrywkę w oderwaniu od codziennych obowiązków.

Załogi startują w rajdzie korzystając z własnych pojazdów, oznakowanych dostarczonymi przez organizatora tablicami rajdowymi z numerami startowymi oraz w miarę możliwości technicznych logotypami podmiotów wspierających przedsięwzięcie. Wybrane konkurencje realizowane będą ponadto pojazdami podstawionymi przez organizatora tj. test Stewarta, jazda na trolejach, jazda w alko-goglach oraz jazda autobusem miejskim.

Na trasie zlokalizowane będą próby sprawnościowe przygotowane przez licencjonowanych sędziów Polskiego Związku Motorowego. Trasa imprezy zostanie opisana w profesjonalnej rajdowej książce drogowej i będzie przebiegać na terenie Trójmiasta ze szczególnym naciskiem na teren Gdyni.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie piknik poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym, który zaplanowaliśmy zorganizować podczas trwania rajdu na terenie Skweru Kościuszki w Gdyni na wysokości Akwarium Gdyńskiego. W tym miejscu będą odbywały się konkurencje dla zawodniczek (test Stewarta, jazda na trolejach, jazda w alko-goglach). Oprócz tego zostanie tam zorganizowany pokaz ratownictwa drogowego, prezentacja pojazdów zabytkowych oraz symulator zderzenia i dachowania. Zwrócić należy również uwagę, iż konkurencje odbywające się w tym miejscu będzie można również udostępnić osobom postronnym odwiedzającym teren pikniku.

Program Babskiego Rajdu 2014 - 14 września 2014

Planowany przebieg imprezy (niektóre z punktów mogą ulec zmianie ponieważ są cały czas w trakcie negocjacji):
- rozpoczęcie na torze gokartowym Kart Center w Sopocie, konkurencja jazdy gokartami
- na terenie zajezdni Kacze Buki konkursowa jazda autobusem miejskim lub autokarem podstawionym przez organizatora
- na terenie parkingów na ul Chrzanowskiego, w sąsiedztwie Riviery oraz boisku MDK przy ul. Piłsudskiego w Gdyni konkursowe jazdy samochodem na czas dla uczestniczek (w tych konkurencjach panie używają swoich samochodów)
- na terenie Skweru Kościuszki w Gdyni na wysokości Akwarium Gdyńskiego planujemy zorganizowanie pikniku poświęconego bezpieczeństwu w ruchu drogowym, na którym zorganizujemy również konkurencja dla uczestniczek tj. test Stewarta, jazda na trolejach oraz jazda w alkogoglach.

W miarę możliwości planujemy udostępnić te konkurencje dla innych uczestników pikniku. Staramy się też o zorganizowanie symulatora dachowania oraz innych podobnych urządzeń, organizujemy wystawę pojazdów zabytkowych oraz pokaz ratownictwa drogowego.
konkurencja - niespodzianka
miejsce zakończenia i wręczenia nagród w trakcie negocjacji


Zapraszamy do śledzenia strony www.babskirajd.pl

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • w końcu coś o czym informujecie wcześniej

  j.w.

  • 7 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl