• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bądź aktywny w mikołajkowy weekend

ras.
2 grudnia 2016 (artykuł sprzed 6 lat) 
Mikołajkowe turnieje "Do przerwy 0:1" to coroczna tradycja w Gdańsku. W sobotę zawody po raz pierwszy odbędą się na boisku przy ul. Traugutta. Mikołajkowe turnieje "Do przerwy 0:1" to coroczna tradycja w Gdańsku. W sobotę zawody po raz pierwszy odbędą się na boisku przy ul. Traugutta.

Mistrzostwa pływackie dla morsów w sercu Gdańska, bezpłatny piłkarski turniej dzikich drużyn imprezy dla biegaczy, kajakowe wycieczki czy wycieczki i gry parkowe. W pierwszy grudniowy weekend na pewno nie zabraknie atrakcji dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Co więcej, nie zabraknie mikołajkowych akcentów.W sobotę, tradycyjnie o godz. 9 do rywalizacji na dystansie 5 km zapraszają organizatorzy biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

O godz. 10 rozpocznie się mikołajkowa edycja piłkarskiego turnieju "Do przerwy 0:1". Zawody po raz pierwszy odbędą się na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta. Rywalizować będą 6-osobowe zespoły chłopców i dziewcząt podzielone na cztery kategorie wiekowe. Udział jest całkowicie bezpłatny, a zapisy prowadzone będą na miejscu w dniu zawodów od godz. 9.

180 osób z 7 krajów weźmie udział w sobotnich międzynarodowych mistrzostwach Polski w ekstremalnym pływaniu. Na starcie pojawią się m.in. pływacy z Wietnamu. Zawody odbędą się w scenerii Głównego Miasta, na terenie portu jachtowego przy ul. Szafarnia 6 U/4 w Gdańsku. Początek imprezy o godz. 10 w Dworze Artusa.

Także w sobotę odbędzie się wyprawa Mikołaje na kajakach. To świetna okazja, by przeżyć niezapomniane chwile, zobaczyć miasto z nowej perspektywy i - co najważniejsze - wspomóc akcję zbiórki pieniędzy na dożywianie dzieci w trudnej sytuacji finansowej na terenie Pomorza. Wycieczka potrwa ok 1,5 godziny. Trasa prowadzi Motławą wokół dwóch gdańskich wysp: Wyspy Spichrzów i Ołowianki. Na trasie będzie można zobaczyć: piękne Długie Pobrzeże z wody, Żurawia czy Sołdka. Uczestnicy dopłyną do Polskiego Haka, który znajduje się tuż przy połączeniu Motławy z Martwą Wisłą. Stąd rozpościera się niesamowity widok na mało znaną, industrialną część Gdańska - tereny stoczniowe ze słynnymi żurawiami oraz olbrzymie silosy, gdzie produkuje się m.in. słód.

Udział w wycieczce wymaga zakupu na miejscu cegiełki za minimum 25 zł. Zbiórka o godz. 11:30 na przystani przy Kamiennej Grobli 2. Wszystkie zebrane pieniądze pochodzące z cegiełek zostają przeznaczone na finansowanie dożywiania w postaci obiadów dla dzieci potrzebujących.

W sobotę o godz. 10 w tunelu na przystanku SKM Gdynia Wzgórze Maksymiliana zbiorą się uczestnicy Wycieczki szkolnej Klëka. To wydarzenie turystyczno-rekreacyjne tworzone i organizowane przez Gdański Oddział PTTK (Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego) oraz kierownictwo Pomorskiego Rajdu Kluka. Ideą wydarzenia jest integracja środowiska młodych miłośników turystyki i krajoznawstwa połączona z promocją atrakcji województwa pomorskiego. Każda wycieczka to szczegółowo zaplanowana trasa piesza dla dzieci, rodzin czy młodzieży, odpowiednio przygotowana pod kątem długości i czasu trwania. Nad przebiegiem rajdu czuwają doświadczeni przewodnicy oraz pasjonaci turystyki krajoznawczej. Trasy przebiegają przez obszary o urzekającym pięknie krajobrazu, przyrody i z ciekawymi obiektami architektury. Sobotnia wycieczka potrwa 4 godziny. Koszt udziału - 2 zł dzieci, 5 zł dorośli.

W niedzielę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Jasień zapraszają do udziału w zabawie na orientację z cyklu "Trójmiejskie gry parkowe na orientację". Najbliższa edycja odbędzie się w Kiełpinku (PKM Jasień). Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem imprezy rozgrywają się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach. Start przy zbiorniku retencyjnym "Jasień" na polanie za stacją PKM Jasień. Wpisowe w zależności od wieku wynosi od 1 do 15 zł. Udział wymaga wypełnienia formularza elektronicznego.

Wszystkim trójmiejskim miłośnikom aktywności przypominamy, że już wystartowały zapisy do kwietniowego Gdańsk Maratonu. Do końca grudnia wpisowe wynosi 79 zł. Później ceny wzrosną - 99 zł do 31 stycznia, 139 zł do 28 lutego i 169 zł do 20 marca. Zapisy prowadzone są przez internet.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (3)

 • Osobiście uważam, że lepiej brzmi "Do przerwy 1:0" a nie 0:1 (1)

  • 0 5

  • Po pierwsze zależy kto prowadzi goście czy gospodarze a po drugie to jest nawiązanie do tytułu filmu.

   • 1 0

 • Dożywiania w postaci obiadów dla dzieci potrzebujących?Przecież gdy PO rządziło twierdzili ze takich niema!!

  A teraz jest jeszcze 500plus ,jak nawet na jedno dziecko jeśli rodzice za mało zarabiają! Od tego tez jest pomoc społeczna itp!!

  • 1 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Dziecka w kajaku z przewodnikiem po Gdańsku

75, 85, 95 zł
wykład / prezentacja, spacer, zajęcia rekreacyjne

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Supersprint Triathlon Sopot

bieg, zawody / wyścigi

Forum

Najczęściej czytane