wiadomości

Bądź aktywny w ostatni weekend roku

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na plaży i nie tylko

Tak jak w poprzednich latach, rok można pożegnać podczas jednego z biegów Parkrun.
Tak jak w poprzednich latach, rok można pożegnać podczas jednego z biegów Parkrun. fot. Agata Masiulaniec

Ostatni weekend 2018 roku można spędzić aktywne. W kalendarzu imprez znajdziemy tradycyjnie trzy biegi Parkrun, zajęcia TriMama budzi Gdańsk oraz trening rowerowy. Do tego dochodzi nam charytatywny Bieg Anioła czy wędrówka po lasach.

W sobotę, o godz. 9:30 rozpocznie się wędrówka po lasach otomińskich i sulmińskich. Liczyć będzie 19 km i zakończy się ogniskiem. Wędrówka adresowana jest do dorosłych amatorów aktywnej turystyki pieszej, gustujących w wycieczkach terenowych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Rozpocznie się ona i zakończy na parkingu w Otominie, ul. Słoneczna 69. Ognisko zostanie rozpalone na terenie do tego przeznaczonym, po wcześniejszym uzgodnieniu z leśniczym. Organizator zapewnia drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, jednorazowe sztućce, talerzyki, kubeczki, serwetki, worki na śmieci. Uczestnicy organizują we własnym zakresie zakąski, kiełbaski, napoje. Wpisowe: 30 zł, stali bywalcy - 20 zł, dzieci i młodzież do lat 18 bezpłatnie. Opłata zbierana będzie w gotówce na zbiórce. Koszty dojazdu uczestnik pokrywa we własnym zakresie. Zgłoszenia na adres mail: info@gmail.com lub telefonicznie 502 778 115.

Tego dnia, o godz. 9:45 wystartuje Bieg Anioła. Do pokonania będzie 5-kilometrowy dystans przy plaży w Brzeźnie. Jest to bieg charytatywny, który ma wspomóc podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom. Trasa: start na plaży przy wejściu nr 55, dalej promenadą: Jantarowa, Brzeźnieńska, Miła, Zdrojowa, Przemysłowa, Krasickiego, Zdrojowa, Brzeźnieńska, Miła, Jantarowa i meta na plaży wejście nr 55. Limit 300 miejsc został wyczerpany. Każdy z uczestników wpłacił 49 zł, które zostają przekazane na hospicjum.

W sobotę zaprasza również rowerowa grupa Michała Bogdziewicza. Cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie startuje o godz. 9:30 spod DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Tradycyjnie można wybrać się na start cyklu Parkrun organizowany w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Odbędą się również coniedzielne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny a miejsce zbiórki ustalone jest obok zabytkowego tramwaju, przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (27) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl