wiadomości

stat

Baltic Games przenosi się do Ergo Areny

W programie imprezy najważniejsze pozostaną konkurencje związane z deskorolką, rolkami i rowerami BMX.
W programie imprezy najważniejsze pozostaną konkurencje związane z deskorolką, rolkami i rowerami BMX. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Tegoroczna edycja międzynarodowego festiwalu sportów ekstremalnych Baltic Games odbędzie się na przełomie sierpnia i września w hali Ergo Arena, a nie, jak dotąd, na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Organizatorzy zapowiadają duże zmiany.Czy uprawiasz sporty ekstremalne?

tak, regularnie trenuję i biorę udział w zawodach 23%
to zależy, interesuję się nimi, ale nie uprawiam wyczynowo 39%
nie, mam z nimi styczność tylko przed ekranem telewizora 38%
zakończona Łącznie głosów: 92
Baltic Games odbywa się w Gdańsku od 2008 roku. Z lokalnej imprezy dla fanów skateboardingu, festiwal stał się międzynarodowym wydarzeniem, na które ściągają gwiazdy sportów ekstremalnych z całego świata i Polski. I to właśnie między innymi ze względu na zamiejscowych gości organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie z Placu Zebrań Ludowych pod dach Ergo Areny na granicy Sopotu i Gdańska.

- Dotąd zawsze byliśmy skazani na kaprysy pogody. Była to duża niedogodność dla przyjezdnych, którzy często nie mieli pewności, czy interesujące ich konkurencje odbędą się. Niestety, po skateparku nie da się jeździć, gdy jest mokro - mówi Wojciech Tandeck z firmy Funattack, organizatora festiwalu. - Teraz już nie będziemy mieli takich problemów.

Nowe miejsce nie pozostanie bez wpływu na konstrukcję skateparku, który na czas festiwalu zostanie zbudowany we wnętrzu hali. Właśnie kończony jest jego projekt i - jak zapowiadają organizatorzy - ma być on jeszcze większy niż podczas zeszłorocznej odsłony - powierzchnia przekroczy 2,5 tys. m kw.

Jeśli chodzi o program imprezy, wciąż najważniejsze pozostają konkurencje związane z deskorolką, rolkami i rowerami BMX, w których swoje umiejętności pokażą zawodnicy z całego świata. Ponadto na zewnątrz Ergo Areny powstanie miasteczko festiwalowe, a każdy dzień festiwalowy zamkną koncerty na plaży w Sopocie lub Jelitkowie. Wbrew pierwszym informacjom, nie będzie jednak pokazów wakeboardingu.

Tegoroczny Baltic Games potrwa od 30 sierpnia do 1 września. Niebawem ruszy internetowa przedsprzedaż biletów, które będą kosztować od 15 zł do 85 zł (karnety), organizatorzy przewidują również zniżkowe bilety dla dzieci.

Tak wyglądał festiwal Baltic Games w 2011 roku na Placu Zebrań Ludowych.

Opinie (25) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl