wiadomości

Bardzo bogaty weekend dla aktywnych

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w Trójmieście. Rowery, biegi, rolki, deskorolka, joga

Jedną z propozycji na weekend jest bieg w Sopocie.
Jedną z propozycji na weekend jest bieg w Sopocie. fot. MOSiR Sopot

W Trójmieście zapowiada się świetny weekend. Na chętnych czeka wiele imprez biegowych, można też wybrać się na rower, zagrać w siatkówkę, czy obejrzeć imprezy bokserskie lub żeglarskie. Lista imprez poniżej.

Aktywni zaczynają przygodę z weekendem już w piątek wieczorem. Wtedy rozpocznie się Nocny Bieg Świętojański. Na dystansie 10 kilometrów do pokonania będzie niespotykana dotąd trasa, premia górska z nagrodą finansową i rywalizacja nie tylko o zwycięstwo, ale także o wyjazd na maraton do Nowego Jorku. Bieg wystartuje w piątek, o godz. 23:59, z okolic Narodowego Stadionu Rugby. O godz. 22 ruszy marsz nordic walking. Do obu startów można zgłosić się jeszcze w piątek. Wpisowe do biegu wynosi obecnie 100 zł, a do marszu 50 zł.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIM

W sobotę, o godz. 9 Olimpiada rowerowa o Puchar Prezydenta Gdyni. Organizatorzy utrzymują wprowadzone rok temu zmiany. Istnieje możliwość zgłoszenia uczestnika i jego start bez opieki nauczyciela WF - konieczna jest w takiej sytuacji obecność rodzica lub opiekuna prawnego. W przypadku takiego zgłoszenia uczeń musi posiadać ważną legitymację szkolną. Nie ma limitu zgłoszeń z jednej placówki edukacyjnej - w wielu szkołach liczba chętnych przewyższała dozwolone miejsca zapisowe, organizatorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i zapraszają więcej osób do uczestnictwa. Start i meta będą usytuowane od strony Witomina na terenie przy ulicy Sosnowej.

Już po raz trzeci odbędzie się w Gdańsku Pomorski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki organizowany przez sekcję Taekwondo Hapkido Koryo z Gdańska i ZSO nr 2, gdzie wystartuje o godz. 10:30. Podobnie jak w poprzednich latach, celem wydarzenia jest promocja wśród młodszych i starszych zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez regularne uprawianie sportów walki, a także integracja środowiska sportowców i sympatyków tradycyjnych sztuk walki oraz wspólna zabawa dla zawodników na zakończenie roku treningowego. Jak zawsze hasło przewodnie imprezy to "każdy jest zwycięzcą". Wstęp na festiwal jest wolny.

O godz. 9, na PGE Stadionie Letnim w Gdańsku wystartuje Siódma Edycja Beach Volleyball Business Cup 2017. To największe zawody biznesowe w siatkówkę plażową w Polsce. Tegoroczna edycja turnieju przynosi dużo nowości. Przede wszystkim chodzi o miejsce rozgrywania zmagań, gdzie po rozgrywkach zorganizowane będzie Beach party dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Także o godz. 9 na stadionie lekkoatletyki i rugby w Gdańsku odbędzie się Gdański Test Coopera, który jest promocją zdrowego stylu życia. Jest on także przygotowaniem do gdańskich zawodów biegowych na 5 i 10 km oraz tych dłuższych - Gdański Półmaraton i Gdańsk Maraton.Udział jest bezpłatny, a zapisać można się w biurze zawodów w dniu imprezy.

Również tego dnia odbędzie się trzecia odsłona Sopockich 4 Pór Roku 2017. Tym razem chętni zmierzą się z Sopockim Latem, czyli Biegiem na Pętli Reja pod górkę, na 5 kilometrów. Do startu można zgłosić się przed biegiem, w godz. 9-11:30. Start zaplanowano na godz. 12. Wpisowe wynosić będzie 20 i 30 zł.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BIEGU W SOPOCIE

W sobotę drużyna BigYellowFoot Adventure Team zaprasza na nietypowy trening na pokładzie żaglowca Zawisza Czarny, który zostanie zacumowany przy molo południowym w Gdyni zaraz za ORP Błyskawica. W sześciu godzinnych sesjach będzie miejsce w sumie dla 60 uczestników. Zapisywać się można przez internet. Wpisowe wynosi 15 zł. Start o godz. 11.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TRENINGU NA ŻAGLOWCU

Ring3City Gdańsk zaprasza na sobotnią galę White Collar Boxing, czyli pojedynki "białych kołnierzyków". W karcie walk są cztery pojedynki bokserskie i dwa w formule muay thai. W ringu zmierzą się kompletni amatorzy, którzy na co dzień zajmują się prawem, medycyną czy pracą w branży IT. Wstęp dla widzów w cenie 30 zł. Pierwszy gong o godz. 19.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH W RINGU

W sobotę i w niedzielę odbędą się w Sopocie Regaty Katamaranów "Trzy Mola" w ramach Pucharu Polski Katamaranów 2017. Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo. W regatach weźmie udział 35 dwukadłubowych jednostek, będą to katamarany klas A, F-18, Hobie Cat 16 i Open. Planuje się rozegranie sześciu wyścigów dla każdej klasy. Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A. Będą w niej startować polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej czołówki światowej. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje "latające" nad powierzchnią wody. W sobotę przed wyścigami o 11.30 planowana jest parada katamaranów przy sopockim molo. Wyścigi w sobotę od 12:00, a w niedzielę o 11:30. Tam też będzie najlepszy punkt widokowy dla kibiców.

Weekend na sportowo to tradycyjnie sobotnie trzy biegi Parkrun startujące w tym czasie, o godz. 9, w Gdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia dla fanów biegania BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do zajęć na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział w nich jest bezpłatny.

Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE.

W niedzielę, w godz. 10-12 odbędzie się bieg o Puchar Gdyni - Orłowa. Zapisy w dniu imprezy od godz. 9:00, do 15 minut przed każdą wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej. Udział w biegu jest bezpłatny. Do pokonania będzie od 100 do 2000 metrów w zależności od kategorii. Odbędzie się on w okolicach Tawerny Redłowskiej.

Tego samego dnia, ale o godz. 12 rozpocznie się IV Bieg po zdrowie i życie wieczne Gdańsk. Odbędzie się on przy molo w Brzeźnie, a do pokonania chętni będą mieć 5 km. Można zapisywać się w  dniu imprezy, od godz. 10.

Opinie (8)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl