• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Bartłomiej Kubkowski wycofał się z przepłynięcia wpław Bałtyku po 110 km

Damian Konwent
10 sierpnia 2022, godz. 11:00 
Opinie (96)
  • Bartłomiej Kubkowski
  • Bartłomiej Kubkowski

Bartłomiej Kubkowski chciał być pierwszym człowiekiem na świecie, który przepłynie wpław Morze Bałtyckie, z Kołobrzegu do Szwecji. Dystans 170 kilometrów planował pokonać w czasie poniżej 60 godzin. Jednak na trasie pojawiły się trudne warunki i po 32,5 godziny, po pokonaniu 110 km, musiał zrezygnować. Do tego wyzwania zamierza powrócić za rok.Bartłomiej Kubkowski chciał przepłynąć Bałtyk. Przeczytaj artykuł, w którym zapowiadaliśmy jego wyzwanieBartłomiej Kubkowski do przepłynięcia Bałtyku wpław przygotowywał się wiele miesięcy, m.in. w Trójmieście, gdzie mieszkał. Pierwotnie wyzwanie miało być podjęte w lipcu br., ale przez cały miesiąc na przeszkodzie stawały trudne warunki.

Otrzymał zielone światło, by przepłynąć wpław BałtykW końcu 27-latek otrzymał zielone światło. Wyruszył w poniedziałek, 8 sierpnia, o godz. 8 z Kołobrzegu. Do Szwecji chciał przepłynąć w mniej niż 60 godzin. Cały dystans zamierzał pokonać bez snu. Aby próba była zaliczona, nie mógł również nawet dotykać asekurującej go łodzi. Posiłki w żelu miał podawane na specjalnym wysięgniku.

Szkoła pływania w Trójmieście. Sprawdź, gdzie się nauczyćTrasa, którą miał do pokonania Bartłomiej Kubkowski. Trasa, którą miał do pokonania Bartłomiej Kubkowski.

Bartłomiej Kubkowski musiał zrezygnować przez złe warunki pogodowe na BałtykuJednak marzenie Bartka nie zostało spełnione. Pływak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że musiał przerwać wyzwanie po 32 godzinach i 30 minutach. Udało mu się pokonać 110 km.

- Niestety musiałem opuścić trasę ze względu na złe warunki pogodowe. Moja ekipa dostała informacje od kapitana, że jest bardzo niebezpiecznie, pogoda diametralnie się zmieniła, a ja nieświadomy przez cztery godziny stałem w miejscu - przekazał 27-latek, który ostatnie 50 kilometrów musiałby pokonywać od 25 do nawet 60 godzin.

Piotr Biankowski przepłynął wpław kanał La Manche. Poznaj jego historięSpróbuje przepłynąć Bałtyk w 2023 r.Kubkowski nie zamierza się jednak poddawać. Zapowiada powrót w 2023 r.

- Jest jeszcze przyszły rok i to na pewno nie ucieknie - pozytywnie kończy.
Cała akcja miała ponadto wymiar charytatywny. W czasie wyzwania można było wpłacać środki na rzecz fundacji Cancer Fighters. Zebrano ponad 90 tys. zł.

Alicja Giedryś przepłynęła z Gdyni do Helu i z powrotemOpinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-trening dla dzieci | Smęgorzyno

impreza na orientację, trening

Czwartkowa wędrówka po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Kurs tańca: Blues i swing

kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane