wiadomości

stat

Tenis ziemny dla dzieci od 5 do 12 lat. Spóbuj

"Dzieciaki do Rakiet" gościły już w tym roku w Karpaczu, Świnoujściu, Międzyzdrojach i Władysławowie. W sobotę pora na Sopot.
"Dzieciaki do Rakiet" gościły już w tym roku w Karpaczu, Świnoujściu, Międzyzdrojach i Władysławowie. W sobotę pora na Sopot. fot. Karolina Zajączkowska

Bezpłatne treningi tenisa ziemnego w ramach akcji "Dzieciaki do rakiet" odbędą się w sobotę od godz. 10 do 19 na placu Przyjaciół Sopotu. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat można zapisać przez internet na zajęcia prowadzone przez trenerów Polskiego Związku Tenisowego. Akcji patronują Mariusz Fyrstenberg i Urszula Radwańska. We wrześniu szkoły będą mogły starać się o sprzęt.ZAPISZ SWOJE DZIECKO NA SOBOTNI TRENING

"Dzieciaki do rakiet" to ogólnopolska akcja mająca na celu zachęcenie dzieci w wieku 5-12 lat do uprawiania sportu, głównie tenisa ziemnego, a także wprowadzenie tej dyscypliny na lekcje wychowania fizycznego w celu urozmaicenia zajęć. Podczas wydarzeń dzieci biorą udział w darmowych treningach tenisowych prowadzonych przez trenerów Polskiego Związku Tenisowego.

Ambasadorami akcji są Mariusz FyrstenbergUrszula Radwańska. W jej ramach w wakacje odbywa się sześć imprez tenisowych, podczas których mobilne korty rozstawiane są w turystycznych miejscowościach. Takie wydarzenia miały już miejsce w Karpaczu, Świnoujściu, Międzyzdrojach i Władysławowie.

W najbliższą sobotę przyjdzie kolej na Sopot. Kort stanie na placu Przyjaciół Sopotu i będzie czynny od godz. 10 do 19.

- Do tenisa zachęcił mnie mój tata. On po raz pierwszy zaprowadził mnie na kort, zabierał mnie na turnieje tenisowe i rozwijał we mnie tę pasję. Wtedy nie było takich możliwości, jakie są teraz, między innymi dzięki akcji "Dzieciaki do Rakiet". Bardzo się cieszę, że zostałem wychowany w sportowym duchu, bo dzięki temu tenis stał się najwspanialszą przygodą mojego życia. Każdemu życzę takiej przygody, dlatego z ogromną przyjemnością już kolejny rok wspieram akcję - zdradza Mariusz Fyrstenberg.
Darmowe zajęcia to tylko wstęp do drugiej części akcji, która zacznie się we wrześniu. Poprzez stronę internetową rekrutowane są szkoły podstawowe z całej Polski. Szkoły zobligowane są do wykonania zadania kreatywnego.

Ze wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 70 szkół, które otrzymają sprzęt tenisowy do prowadzenia zajęć na lekcjach wychowania fizycznego. Jeden nauczyciel z każdej szkoły weźmie udział w szkoleniu prowadzonym przez Polski Związek Tenisa, dzięki któremu będzie mógł wprowadzić na lekcje WF tenis.

- Kiedy zaczynałam swoją przygodę z tenisem, nie było takich możliwości. Lekcje tenisowe w ramach szkolnego WF-u czy darmowe treningi pod okiem profesjonalnych trenerów były wtedy czymś nieosiągalnym. Bardzo się cieszę, że dziś dzieci mają tyle okazji, żeby poznać ten piękny sport. To dyscyplina idealna dla dzieci, kształtująca kondycję, koordynację, wytrzymałość czy umiejętność analitycznego myślenia. Dla mnie to życiowa pasja i mam nadzieję, że wiele dzieciaków złapie tenisowego bakcyla. Z zainteresowaniem śledziłam akcję Dzieciaki do Rakiet w ubiegłych latach i bardzo się cieszę, że dziś mogę być jej częścią w roli ambasadora - mówi Urszula Radwańska.
Akcję Dzieciaki do Rakiet realizuje Bank BGŻ BNP Paribas pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.