Bez medali w zimowym Family Cup 2009.

17 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Bez medali wróciła z zawodów finałowych w narciarstwie alpejskim i snowboardzie Family Cup 2009 reprezentacja Pomorza. Jednak Marcin Wargin, dyrektor MOSiR Sopot, który w naszym regionie rozwija tę formę rywalizacji poprzez zimowe zjazdy na Łysej Górze, ocenia start ekipy bardzo wysoko.

- Nasi zawodnicy sami o sobie mówią, że są góralami nizinnymi. Od rywali z południa Polski mają rzadszy kontakt z deskami, a mimo to byli bardzo blisko podium. To dowód na to, że nawet na Łysej Górze można wypracować dobrą formę - podkreśla dyrektor Wargin.

W Kluszkowcach zaprezentowała się 18-osobowa ekipa pomorska, wyłoniona podczas regionalnych eliminacji w Sopocie. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Paweł Jaksina (Gdynia). Na szóstych pozycjach w swoich kategoriach wiekowych uplasowali się Zofia Kulesza (Pruszcz Gdański) i Bartosz Kulesza (Gdańsk). W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze Klara Czyżewska (Gdańsk - 8. miejsce) oraz w rywalizacji rodzin Jolanta, Aleksandra i Wiesława Kuleszowie (Pruszcz Gdański - 7. miejsce).

Dzień wcześniej, jako impreza towarzysząca Family Cup odbyły się Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Złoty medal zdobył w nich m.in. Jaksina.

Wieczorna wędrówka po pracy: wzgórza morenowe między Oliwą i Strzyżą