wiadomości

Bezpłatne treningi bokserskie dla wszystkich chętnych w nowym klubie

Zajęcia poprowadzi trener Konstantyn Ostrożnoj.
Zajęcia poprowadzi trener Konstantyn Ostrożnoj. fot. North Punchers Gdynia

North Punchers Gdynia to nowy klub bokserski. Ma różnić się tym od innych, że zamierza za darmo prowadzić treningi dla wszystkich chętnych. Inauguracyjne zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 18 w YMCA przy ul. Żeromskiego zobacz na mapie Gdyni. Dostępnych jest około 40 miejsc. Zgłoszenia internetowe.KLUBY BOKSERSKIE W BAZIE TROJMIASTO.PL

Czy chciałbyś/chciałabyś uprawiać amatorsko boks?

tak, już teraz wiem gdzie zacznę 28%
chcę, ale jeszcze muszę się do tego przekonać 29%
lubię boks, ale tylko w telewizji 16%
nie chcę 27%
zakończona Łącznie głosów: 173
Grupa przyjaciół postanowiła stworzyć w Trójmieście nowy klub bokserski. North Punchers Gdynia ma już rozplanowany harmonogram treningów, teraz poszukuje chętnych, którzy interesują się pięściarstwem i chcą spróbować tego sportu.

Dlatego zapraszają na otwarty, bezpłatny trening, który obędzie się w sobotę, o godz. 18 w  YMCA przy ul. Żeromskiego. zobacz na mapie Gdyni. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy chętni, bez podziału na płeć, wiek oraz umiejętności. Poprowadzi je Konstantyn Ostrożnoj. Wymagane jest internetowe zgłoszenie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. W sali zmieści się około 40 osób.

IWONA GUZOWSKA NAMAWIA: ODKRYJ W SOBIE NATURĘ WOJOWNIKA. SPRAWDŹ, JAKIE KORZYŚCI MOŻE PRZYNIEŚĆ TRENING BOKSERSKI

Ukraiński trener pracował m.in. w Sako Gdańsk. Karierę pięściarską rozpoczynał w ojczyźnie, gdzie był mistrzem Kijowa. Startował także w czempionacie Ukrainy czy w różnych zawodach międzynarodowych. Jest absolwentem Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu w Kijowie, który ukończył z tytułem magistra biomechaniki sportowej. Trenerem został w 2003 roku, pracował z reprezentantami naszych wschodnich sąsiadów, jak: Aleksander Prichodko, Roman Tiszczenko, Julian Miglazow, Andrij Direew Aleksej Siwokozow czy Wladimir Gordienko.

- Wraz z dwoma kolegami trenujemy amatorsko boks już kilkanaście lat. Przeszliśmy przez różne, trójmiejskie kluby, w jednym z nich poznaliśmy się. W międzyczasie chodziliśmy na zajęcia do Konstantego i pojawił się pomysł, aby stworzyć klub. Jesteśmy czynni zawodowo, prowadzimy własne biznesy, a boks to po prostu hobby. Na razie finansujemy klub z własnej kieszeni, dlatego nie myśleliśmy o składkach od klubowiczów. Działamy jako stowarzyszenie, nie jest to projekt ukierunkowany na korzyści finansowe, chcielibyśmy propagować sport oraz uczyć boksu na najwyższym poziomie - mówi Jarosław Krzemiński, członek zarządu North Punchers Gdynia.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest strój sportowy oraz zmienne obuwie. Dobrze jeśli uczestnicy będą posiadali własne rękawice bokserskie, ale nie jest to warunek konieczny. Tym bardziej dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

Jeżeli nam się spodoba, to kolejne treningi, począwszy od 16 października, odbywać się będą cyklicznie, we wtorki i w czwartki, w godz. 19:45-21:00 oraz w soboty, w godz. 13:00-14:30 w YMCA.

- Co do trenera, to jego charakterystyka pracy mocno przewyższa poziom trójmiejskiego boksu. Uczy pięściarstwa bardziej technicznego. Dlatego też warto przyjść na zajęcia z nim i zobaczyć, jak wygląda boks na wysokim poziomie. Zapewniam, że w treningu odnajdą się tak zaawansowani pięściarze, jak i amatorzy, którzy np. nauczą się kroków czy innych podstaw - dodaje Krzemiński.
POZNAJ ZASADY WALK BIAŁYCH KOŁNIERZYKÓW

Zobacz jak wyglądają gale dla bokserów-amatorów

Opinie (56) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl