wiadomości

'Białe kołnierzyki' w ringu - nie tylko boks

Podczas sobotniej gali w ringu zobaczymy ludzi, którzy na co dzień zajmują się biznesem, prawem czy medycyną.
Podczas sobotniej gali w ringu zobaczymy ludzi, którzy na co dzień zajmują się biznesem, prawem czy medycyną. mat. prasowe

Ring3City Gdańsk zaprasza na sobotnią galę White Collar Boxing, czyli pojedynki "białych kołnierzyków". W karcie walk są cztery pojedynki bokserskie i dwa w formule muay thai. W ringu zmierzą się kompletni amatorzy, którzy na co dzień zajmują się prawem, medycyną czy pracą w branży IT. Wstęp dla widzów w cenie 30 zł. Pierwszy gong o godz. 19.Czy zdecydowałbyś się na udział w bokserskiej gali "białych kołnierzyków"?

zdecydowanie, to byłoby ciekawe doświadczenie 58%
może, gdybym miał czas na przygotowanie 21%
nie, jeśli sporty walki to tylko czysto treningowo 2%
zdecydowanie nie, to w ogóle mnie nie interesuje 19%
zakończona Łącznie głosów: 81
White Collar Boxing Night to wydarzenie, na które zawsze czeka wielu kibiców sportów walki w Trójmieście. Od 2015 roku odbyło się już dziesięć edycji, a każda z nich napisała osobną historię.

- Sam pomysł został zaczerpnięty z Wielkiej Brytanii, gdzie odbywały się pierwsze walki "białych kołnierzyków". Do ringu wychodzą ludzie, którzy nie trenują sztuk walki nawet amatorsko, a hobbystycznie, dla podtrzymania formy i poprawy zdrowia. Tutaj mogą sprawdzić się w realnej walce i przekonać się, jak to jest uczestniczyć w prawdziwej gali - mówi nam organizator, Marcin Marczak.
Podczas sobotniej gali w stoczniowej hali przy ul. Doki 1/32B zobaczymy cztery walki bokserskie i dwa pojedynki w formule muay thai. Uczestniczy gali to osoby, które na co dzień trenują w Ring3City. Wśród nich są: biznesmeni, prawnik, student medycyny, instruktor jeździectwa czy pracownicy branży IT.

Zobacz film z premierowej gali Białych Kołnierzyków w Gdańsku z 2015 roku.- Rzadko proponujemy walki zawodnikom z zewnątrz. Na gali pojawią się ludzie, których znamy. Dzięki temu mogliśmy ich zweryfikować i dobrać tak, aby uniknąć nierównych walk i nokautów. Taki zresztą zdarzył się na naszej gali tylko raz na jakiejś sto pojedynków. Zresztą walki odbywają się w dużych kaskach i w rękawicach 16-uncjowych, typowo sparingowych - wyjaśnia Marczak.
Pojedynki składać się będą z trzech rund po 2 minuty, z minutowymi przerwami. To skrócony i bezpieczny dystans dopasowany do możliwości uczestników i czasu, jaki mieli na przygotowanie się do walk. Nad wszystkim czuwał będzie doświadczony sędzia. W razie knock-downów, liczenie odbywać się będzie nie jak w profesjonalnym boksie - do dziesięciu, a do ośmiu. Organizator zadbał także o opiekę medyczną.

Bilety na galę dostępne są w klubie Ring3City w cenie 30 zł. Szczegółowe informacje na temat gali pod nr. tel. 531-601-356.

Karta walk
Tomasz Szymkiewicz - Michał Domagalski, Krzysztof Hirsz - Kamil Jędrzejczak, Filip Falkiewicz - Paweł Gumkowski, Damian Piworowicz - Artur Lidwyczyński, Matek Milewski - Dmytro Khloponin, Arkadiusz Szeptycki - Jarosław Garkowski

Opinie (22) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl