stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Drogą Dobra (6 opinii)

"Bieg Drogą Dobra" to event sportowo - rekreacyjny o formule otwartej, który odbędzie się 22.09.2019 r. w Bąkowie, w lasach gminy Kolbudy k. Gdańska. Do wspólnego spędzenia niedzieli zapraszamy wszystkich chętnych z całej Polski. Wydarzenie ma charakter dobroczynny, a cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na cel charytatywny, jakim jest wyposażenie placówek, w których na co dzień przebywają seniorzy - podopieczni gdańskiej Caritas.

Celem organizatora jest zaszczepienie w uczestnikach biegu, ducha zdrowej sportowej rywalizacji w poszanowaniu swoich odmienności, słabości i ograniczeń.

• Wydarzenie to, propagujące aktywny styl życia, ma być alternatywą do nadmiernego przebywania w domu, w tym przed telewizorem czy komputerem oraz zachętą do budowania i rozwijania pozytywnych form kontaktów społecznych i umacniania relacji rodzinnych.
• Bieg Drogą Dobra to również zaproszenie do wspólnego dbania o środowisko naturalne. Dodatkowy aspekt ekologiczny wzmocni świadomość i odpowiedzialność za przyszłość ziemi jako naszego wspólnego domu.
• Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka datków na wyposażenie placówek, w których na co dzień przebywają osoby starsze, schorowane i niejednokrotnie samotne - podopieczni gdańskiej Caritas.

Event będzie składał się z części sportowej i rekreacyjnej.

W części sportowej odbędą się:
1) bieg główny na dystansie 10 km - opłata 20 PLN/osobę
2) biegi dla dzieci i młodzieży oraz dla osób z niepełnosprawnościami na dystansie 350 m i 700 m - udział bezpłatny.
3) marsz Nordic Walking na dystansie 5 km - opłata 20 PLN/osobę
Kwota pozyskana z opłat za udział w zawodach zostanie w całości przekazana na cel charytatywny.
Zawodnicy biegu głównego i marszu Nordic Walking otrzymają pakiety startowe z koszulką techniczną i medale okolicznościowe.

ZAPISY


W części rekreacyjnej zaprosimy wszystkich gości do odwiedzenia aż pięciu wydzielonych stref, gdzie będzie czekało na nich wiele ciekawych atrakcji:
1) Strefa Dobra to m.in. zbiórka charytatywna na wsparcie seniorów przebywających w naszych placówkach, prezentacja Szkolnych Kół Caritas jako formy wolontariatu dla najmłodszych i wiele innych.
2) Strefa Aktywności - zamek dmuchany dla dzieci, gra w Bule, animacje dla dzieci: bańki, popcorn, malowanie twarzy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, przejażdżka na kucu, foto budka, siłownia pod chmurką z instruktorem;
3) Strefa EKO to m.in. "eko" zabawy i animacje dla dzieci i młodzieży;
4) Strefa profilaktyki to stanowisko dot. profilaktyki uzależnień, materiały edukacyjne z Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, ścieżka z użyciem alkogogli. W planie są również: konsultacje z fizjoterapeutą, analiza składu ciała, pomiar ciśnienia, diagnoza skóry głowy i włosów połączona z pokazem kosmetyków.
5) Strefa Gastronomiczna: ciepły i smaczny posiłek, pajda chleba ze smalcem, pyszne ciasta, napoje.

Ubiegłoroczny Bieg Drogą Dobra był promowany przez portal elektronicznezapisy.pl, portale o tematyce biegowej, TV, radio, lokalną prasę, media społecznościowe. Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji:
https://www.youtube.com/watch?v=GdQKtEJ8rNE
http://www.polnocna.tv/vid/20607-bieg-droga-dobra-w-gminie-kolbudy
Facebook.com/caritasgdansk

Patronatu honorowego nad wydarzeniem udzielili: Wojewoda Pomorski, Arcybiskup Metropolita Gdański, Urząd Gminy Kolbudy, natomiast patronatem medialnym objęło Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

Zapisy do udziału w wydarzeniu możliwe są poprzez stronę https://elektronicznezapisy.pl/event/4059/strona.html

Jesteśmy przekonani, że "Bieg Drogą Dobra" będzie dobrym startem w kierunku osiągnięcia lepszych wzajemnych relacji, akceptacji, solidarności, szacunku, asertywności i wyzbycia się agresji.

Zapraszamy również osoby/firmy, które mogą wesprzeć Caritas od strony finansowej w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z centralą: Al. Niepodległości 778, 81-805 Sopot, tel.: +48 58/ 555 78 78, e-mail: gdansk@caritas.gda.pl

Przeczytaj także

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl