wiadomości

stat

Bieg Urodzinowy Gdyni: zmiany w ruchu w niedzielę rano

Bieg Urodzinowy w Gdyni zakończy się do południa w niedzielę. Startować będą nie tylko dorośli, ale także tradycyjnie dzieci.
Bieg Urodzinowy w Gdyni zakończy się do południa w niedzielę. Startować będą nie tylko dorośli, ale także tradycyjnie dzieci. fot. Dawid Linkowski/gdyniasport.pl

W niedzielę odbędą się pierwsze biegi z odświeżonego cyklu Grand Prix Gdyni. Zawodnicy pobiegną na 5 i 10 km oraz pokonają pięciokilometrową trasę nordic walking. Będą też biegi dla dzieci. Oznacza to zmiany w ruchu na kilku ulicach. Biegacze zajmą część ulic tylko rano - w godz. od 8 do 12.Jak planujesz spędzić najbliższą niedzielę?

głównie w domu 38%
u znajomych, rodziny, przyjaciół 10%
na świeżym powietrzu 34%
nie mam jeszcze sprecyzowanych planów 18%
zakończona Łącznie głosów: 596
Przypomnijmy, że biegi z cyklu Grand Prix Gdyni od lat rozgrywane były na dystansie 10 km. Organizację tegorocznej edycji Gdyńskie Centrum Sportu zleciło jednak agencji Sport Evolution, a ta wprowadziła do formuły zawodów kilka zmian.

Do programu dodano dystans o połowę krótszy, na którym wystartują biegacze oraz miłośnicy nordic walking. Będą też biegi dla dzieci na dystansie od 250 do 2 tys. metrów.

Bieg Urodziny Gdyni: sportowa zapowiedź
Impreza odbędzie się w niedzielę w godzinach porannych. Uczestnicy pobiegną przez centrum Gdyni, więc konieczne będą zmiany w ruchu.

Jednak ze względu na niedzielę niehandlową oraz porę rozgrywania zawodów nie powinny poważnie zakłócić ruchu w mieście.

Ulice wyłączone z ruchu:

  • na trasie biegu na dystansie 5 km w godzinach od 8 do 12: al. Jana Pawła II - skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - al. Topolowa - al. Jana Pawła II,
  • na trasie biegu na dystansie 10 km w godzinach od 9 do 12: al. Jana Pawła II - skwer Kościuszki - 10 Lutego - Władysława IV (jezdnia zachodnia w kierunku do al. Piłsudskiego) - al. Zwycięstwa (jezdnia zachodnia w kierunku Sopotu) - nawrót przy skrzyżowaniu z ul. Stryjską - al. Zwycięstwa (jezdnia wschodnia w kierunku centrum) - Władysława IV (jezdnia wschodnia) - Żwirki i Wigury - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - al. Topolowa - al. Jana Pawła II.

Proponowane objazdyOrganizatorzy z firmy Sport Evolution informują, że w czasie zawodów będzie możliwy przejazd wzdłuż trasy zawodów jednym pasem ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania z ul. Władysława IV oraz jednym pasem ul. Władysława IV od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z al. Piłsudskiego.

W imprezie może wziąć udział każdy. Wystarczy kibicować biegaczom na trasie.
W imprezie może wziąć udział każdy. Wystarczy kibicować biegaczom na trasie. fot. gdyniasport.pl
Ruch na al. Zwycięstwa z kierunku od Sopotu zostanie przekierowany na skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską w Drogę Gdyńską, natomiast w kierunku do Sopotu będzie można poruszać się po al. Zwycięstwa już od skrzyżowania z ul. Stryjską.

Dojeżdżający i wyjeżdżający z Kamiennej Góry mogli jechać w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ulicami Tetmajera i Krasickiego (ze względu na przebudowę zamknięty jest zjazd z Kamiennej Góry przez ul. Legionów).

Dodatkowo na skrzyżowaniach ul. Świętojańskiej z ulicami Armii Krajowej, Kilińskiego i Żołnierzy I Armii WP/ Traugutta oraz na skrzyżowaniu ul. Władysława IV z ul. Traugutta będzie można przekraczać trasę.

Organizatorzy zapewniają, że ruch na ulicach będzie sukcesywnie przywracany po opuszczeniu przez zawodników poszczególnych odcinków trasy biegu.

Warto również wiedzieć, że do godz. 15 w niedzielę jest nieczynny parking przy Akwarium w Gdyni, a przez cały weekend będzie też utrudniony przejazd al. Jana Pawła II.

Zmiany w ZKM GdyniaNa zmiany muszą się przygotować także pasażerowie komunikacji miejskiej. Szczegóły na stronie www.zkmgdynia.pl

Bieg Urodzinowy w Gdyni 2019

Opinie (132) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl