wiadomości

stat

Blisko 3,5 tys. osób na mecie 57. Biegu Westerplatte


W sobotnie przedpołudnie na ulicach Gdańska rozegrano 57. edycję Biegu Westerplatte na dystansie 10 km. Zawody upamiętniające polskich żołnierzy, którzy we wrześniu 1939 roku bronili Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, ukończyło 3447 uczestników. Z czasem 30 minut i 45 sekund wygrał Adam Głogowski. Na mecie biegu kilkuset biegaczy spotkało małe rozczarowanie, bo nie otrzymali medali. Finalnie brakujące pamiątki znalazły się i trafiły na szyje uczestników.Co myślisz o braku pamiątkowych medali dla części biegaczy?

nic się nie stało, organizatorzy na pewno naprawią wpadkę i każdy biegacz otrzyma swój medal 23%
takie sytuacje się zdarzają, a sam medal nie jest najważniejszy 27%
to niedopuszczalne, jestem rozczarowany(a) 50%
zakończona Łącznie głosów: 606
Punktualnie o godz. 10:10 biegacze wystartowali z miejsca, w którym wybuchła II wojna światowa, czyli spod Pomnika Obrońców Wybrzeża. Bieg kończył się na mecie zlokalizowanej na terenie Stoczni Gdańskiej, przy Europejskim Centrum Solidarności.

Klimatyczna, 10-kilometrowa trasa wiodła ulicami: Sucharskiego, Lenartowicza, Siennicką, Angielską Groblą, Ołowianka, Wapienniczą, Stara Stocznia, Wałowa, Rybaki Górne i Popiełuszki. Po drodze do mety zawodnicy przebiegli m.in. mostem Siennickim i kładką nad Motławą.

Najszybszym zawodnikiem 57. Biegu Westerplatte okazał się Adam Głogowski, który dystans 10 km pokonał w czasie 30 min i 45 sek. Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Rogiewicz, który do zwycięzcy stracił niespełna minutę (31:43). Trzecie miejsce przypadło Tadeuszowi Zblewskiemu (31:51).

Rywalizację pań wygrała Aleksandra Baranowska-Trzasko, która 57. Bieg Westerplatte przebiegła w czasie 37 min i 27 sek. Tuż za jej plecami na mecie zameldowała się Katarzyna Pobłocka-Głogowska (37:36). Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Cichosz (38:03).

Niestety, ale po ukończeniu biegu kilkaset osób mogło czuć pewien niesmak, bo zabrakło dla nich pamiątkowych medali. Wielu biegaczy nie kryło rozczarowania zaistniałą sytuacją. Organizator zapewnił jednak, że każdy z tych uczestników otrzyma medal.

Poniżej oficjalny komunikat organizatora:
Uwaga! Jest nam niezmiernie przykro z powodu sytuacji zaistniałej podczas dekoracji uczestników 57. Bieg Westerplatte!

Jednocześnie prosimy wszystkie osoby, które nie otrzymały medalu bezpośrednio na mecie, o zgłaszanie się do biura zawodów na polance przy ECS, gdzie otrzymają swój medal. Czekamy na Was do godz. 16:00!

Jeśli nie ma Was już na miejscu, to wyślemy Wam medale pocztą. W przypadku pytań prosimy o indywidualny kontakt na adres: info@biegwesterplatte.pl.

Opinie (108) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl