wiadomości

Bieg Westerplatte w sobotę. Tam nie przejedziesz

W tym roku biegacze nie będą finiszować na Targu Węglowym, ale na Westerplatte.
W tym roku biegacze nie będą finiszować na Targu Węglowym, ale na Westerplatte. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Ponad trzy tysiące uczestników zapisało się do startu w 52. Biegu Westerplatte. Do pokonania jest trasa o długości 10 kilometrów. Początek o godz. 11. W związku z imprezą w sobotę od godziny 10:30 do 13:30 należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w ciągu ul. Sucharskiego na odcinku od Węzła Ku Ujściu do Westerplatte.Zapisy do biegu były prowadzone drogą internetową. Lista startowa jest już zamknięta. - Znalazło się ponad 3100 uczestników, w tym kilka znanych nazwisk - informuje Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk, który organizuje tradycyjnie imprezę wspólnie z Radiem Gdańsk. Rywalizacji patronuje m.in. portal Trojmiasto.pl.

Aby nie doszło do zamieszania na linii startu, odbiór tzw. pakietów dla uczestników był możliwy już od czwartku. W piątek można się zgłaszać po nie w kasach biletowych stadionu miejskiego przy ul. Traugutta 29 w godzinach 14 - 20. Natomiast w dniu biegu pakiet można pobrać na Westerplatte od 8:15 do 10:30.

BLISKO TRZY TYSIĄCE STARTUJĄCYCH PRZED ROKIEM

Wśród kobiet zwycięstwa sprzed roku bronić będzie Dominika Nowakowska z Lęborka. W gronie panów faworytem jest Robert Wambua. Kenijczyk rekord życiowy na 10 km ma na poziomie 28:08. Z ubiegłorocznych medalistów, którzy wówczas biegali o 2 minuty wolniej, zgłosił się tylko Piotr Drwal.

Najlepsi biegacze otrzymują czeki na łączną kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Kolejna kwota - 10 tysięcy złotych - to wartość nagród rzeczowych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończą bieg. Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy. Ponadto na mecie może liczyć na napój izotoniczny, zdrowe polskie jabłko oraz zupę regeneracyjną.

Tegoroczna trasa znacznie różni się od tej z poprzednich lat, gdy meta znajdowała się w centrum Gdańska. Tym razem start i meta będą miały miejsce na Westerplatte. Zmiana podyktowana została pracami remontowymi na gdańskiej Przeróbce.

Start nastąpi o godz. 11.00 na terenie Westerplatte w rejonie Pomnika im. Obrońców Wybrzeża. Następnie uczestnicy zawodów pobiegną ul. Sucharskiego do Węzła Ku Ujściu, gdzie nastąpi nawrót w kierunku ul. Poinca. Tam zawodnicy skierowani zostaną do dawnej pętli autobusowej, zlokalizowanej w rejonie Kapitanatu Portu, a następnie wrócą na Westerplatte, gdzie wyznaczono metę.

Zobacz jak wyglądała jubileuszowa, 50. edycja Biegu Westerplatte.Organizatorzy apelują do uczestników biegu i kibiców, by samochody zostawiać na parkingu przy Stadionie Żużlowym w Gdańsku przy ul. Zawodników 1. Z parkingu między godziną 8 a 10 będzie kursowało 20 autobusów, które dowiozą wszystkich na start. Po zakończeniu biegu, od godz. 13 autobusy będą jeździć na trasie Westerplatte - Stadion Żużlowy.

W związku z biegiem nie odejdzie się bez utrudnień w ruchu drogowym. W godzinach 10:30-13:30 należy spodziewać się ich w ciągu ul. Sucharskiego na odcinku od Węzła Ku Ujściu do Westerplatte. Ten rejon będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

Na teren Westerplatte dojazd będzie możliwy tylko do rejonu Przystani Żeglugi. Dalej na Westerplatte będzie można dostać się jedynie pieszo. W identycznej konfiguracji pracować będzie także komunikacja zbiorowa.

Objazd w kierunku Westerplatte wytyczono ulicami Ku Ujściu i Pokładową.

Opinie (24)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl