wiadomości

Biegacze nie przestraszyli się mrozu. Ponad 300 osób w City Trail

Cykl City Trail udowadnia, że każda pora roku jest dobra na bieganie.
Cykl City Trail udowadnia, że każda pora roku jest dobra na bieganie. mat. prasowe City Trail

Ponad 300 osób wystartowało w przedostatniej odsłonie aktualnego cyklu biegów przełajowych City Trail Trójmiasto. W Gdańsku na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego dystans 5 km przy ujemnej temperaturze najszybciej pokonali Łukasz Kujawski z czasem 17:25 i Maria Maj-Roksz z czasem 21:31. Kujawski zapewnił sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ostatni start 11 marca w Gdyni.

Ogólnopolski cykl City Trail z Nationale-Nederlanden w trójmiejskiej odsłonie na przemian rozgrywany jest w Gdańsku i w Gdyni. Za każdym razem biegacze mają do pokonania dystans 5 km po ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Obecna edycja zmierza ku końcowi. Mimo niskich temperatur, chętnych do przełajowych biegów nie brakuje.

Niedzielne zawody w Gdańsku były przedostatnimi w obecnej edycji. W biegu głównym na dystansie 5 km wzięło udział 311 biegaczy. Najszybciej trasę zlokalizowaną przy AWFiS pokonał Łukasz Kujawski (Runnersi S7 Banino) z Żukowa z czasem 17:25. Za nim finiszowali Mateusz Kaczmarek (Flota Gdynia) z Gdańska (17:40) i Michał Czapiński z Redy (18:23).

Kujawski zapewnił sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Z pozycji lidera zepchnął Czapińskiego. Mając na koncie dwie wygrane mógł zrobić to wcześniej, ale brakowało mu jednego startu, aby być klasyfikowanym. W niedzielę dopełnił formalności i od razu sięgnął po trzeci triumf w czwartym starcie.

Wśród pań już wcześniej końcowy sukces zapewniła sobie Ewelina Paprocka, której w niedzielę zabrakło na starcie. Pod jej nieobecność zwyciężyła Maria Maj-Roksz z Wejherowa ( Europell-Bike U UP-H4B) z czasem 21:31. Tuż za nią finiszowały gdańszczanki Małgorzata Tuwalska (LKS Zantyr Sztum, 21:42) i Paulina Załucka (21:56).

ZAPISZ SIĘ DO KOLEJNEGO BIEGU

Ostatnie zawody przewidziano na 11 marca w Gdyni. Zapisy w cenie 29 zł prowadzone są przez internet. Cykl jest skierowany zarówno do osób regularnie trenujących, jak i zupełnie początkujących. Organizatorzy nie przewidują limitu czasu na pokonanie trasy. Oznacza to, że każdy może w swoim tempie i bez stresu dotrzeć do mety. Obok biegu głównego prowadzona jest także rywalizacja na krótszych dystansach dla najmłodszych - City Trail Junior. W tym przypadku wpisowe wynosi 5 zł.