Biegacze rozpoczęli sezon City Trail Trójmiasto

Przełajowy cykl City Trail Trójmiasto zainaugurował już czwarty sezon.
Przełajowy cykl City Trail Trójmiasto zainaugurował już czwarty sezon. mat. prasowe

Ruszyła czwarta edycja cyklu biegów przełajowych City Trail w Trójmieście. Podczas pierwszej odsłony ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego pobiegło łącznie ponad 400 osób. W biegu głównym na dystansie 5 km najszybsi byli triumfatorzy poprzedniego cyklu Oskar Przysiężny i Kamila Lulińska.City Trail w Trójmieście odbywa się od 2012 roku, gdy startował jeszcze pod nazwą "Z biegiem natury". Pomysł jesienno-zimowego cyklu narodził się kilka lat wcześniej - w 2009 roku w Poznaniu. Z każdą imprezą frekwencja rosła, a sukces w Wielkopolsce skłonił organizatorów do rozszerzenia cyklu na inne miasta.

Gdynia i Gdańsk tworzą obecnie wspólny cykl Trójmiasto City Trail. W zawodach mogą uczestniczyć biegacze bez ograniczeń wiekowych - także dzieci, ponieważ przed każdym biegiem organizowane są zawody dla najmłodszych.

Inauguracyjny bieg GP Trójmiasta odbył się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w okolicach AWFiS. W biegu głównym wystartowało 286 osób, a na krótszym dystansie około 140 dzieci.

Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się zwycięzca poprzedniej edycji Oskar Przysiężny. Jego wynik to 17:01. Również wśród pań rywalizację wygrała najlepsza zawodniczka poprzedniego sezonu Kamila Lulińska z wynikiem 20:44.

Kamila stoczyła zaciętą walkę o zwycięstwo z Marią Maj-Roksz. Wprawdzie czas netto o sekundę lepszy miała ta druga, ale dla pierwszych 50 osób na mecie decydujący o pozycji był czas brutto liczony od wystrzału startera.

- Biegłam dość luźno od początku, bo w ogóle nie czułam zagrożenia na trasie. Maja mnie zaskoczyła, kiedy wyskoczyła nagle na ostatniej prostej. Musiałam się mocno spiąć, by nie stracić wygranej. Dzisiejsze zawody były dla mnie ostatnim akcentem tego sezonu, teraz zaczynam roztrenowanie - powiedziała po biegu najszybsza wśród pań.
Wyniki biegu głównego
Mężczyźni
1. Oskar Przysiężny (Gdańsk) 17:01
2. Michał Rolbiecki (Wejherowo) 17:13
3. Łukasz Gurfinkiel (Gdańsk) 17:27

Kobiety
1. Kamila Lulińska (Susz) 20:44*
2. Maria Maj-Roksz (Wejherowo) 20:43*
3. Magdalena Święcka (Gdańsk) 20:47
* dla pierwszych 50 osób na mecie o pozycji decydował czas brutto, a więc od wystrzału startera, a nie przekroczenia linii startu
Zobacz pełne wyniki biegu


Kolejne zawody w Trójmieście będą odbywać się raz w miesiącu aż do marca. Imprezy naprzemiennie organizowane będą w Gdańsku i w Gdyni. Następny bieg zaplanowano na 8 listopada o godz. 11 w Gdyni. Zapisy w cenie 15 zł prowadzone są na stronie internetowej citytrail.pl.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą przynajmniej 4 z 6 biegów (również zawodnicy startujący poza konkurencją), otrzymają pamiątkowy medal. Na najlepszych w cyklu czekać będą nagrody pieniężne. Jak zapewniają organizatorzy, triumfator klasyfikacji open dostanie nie mniej niż 1000 zł.

Kolejne biegi City Trail w Trójmieście
8 listopada 2015 - 11:00 (Gdynia)
6 grudnia 2015 - 11:00 (Gdańsk)
17 stycznia 2016 - 11:00 (Gdynia)
14 lutego 2016 - 11:00 (Gdańsk)
13 marca 2016 - 11:00 (Gdynia)

Opinie (6)

 • Biegacze w Warszawie tak rozpoczynali że dwie karetki zostały przez nich zablokowane na długi okres

  z poważnie chorymi pacjentami.
  Dlatego należy wspierać bieganie po lasach podobnie jak jazdę rowerami po lasach masy krytyczne rowerzystów w lasach itd. W razie jak by co leśniczy ma dubeltówke to przywoła do porządku.

  • 1 12

 • Parę godzin później odbyła się zdecydowanie lesza impreza i na dodatek za darmo GP dzielnice biegają (1)

  za darmo GP dzielnice biegają
  trasa była po parku podobne jak w całym cyklu ,ale każdy bieg w innym miejscu a nie jak na tej komercyjnej oblatana trasa od lat identycznie taka sama do znudzenia .Dodatkowo dzielnice biegają impreza dla wszystkich za darmo z losowaniem wielu nagród dla wszystkich a nie tylko dla wybranych nagród kilkadziesiąt a nie jak tam jeden zegarek który też bym na dzielnicach w losowaniu. Na zawody w dzielnicach przychodzi więcej chętnych niż na te płatną komerche.I nikt się nie wstydzi polskiej nazwy dzielnice biegają ,w przeciwieństwie do zmienionej dla celebrytów na city trial zapomnieli w jakim kraju żyją. Organizacja zdecydowanie lepsza dodatkowo po imprezie ciepły posiłek dla wszystkich .Cała imprezę robią wolontariusze i udowadniają jak Parkrun najlepsze imprezy są właśnie organizowane przez wolontariuszy za darmo przewyższają poziomem czysto komercyjne .
  Organizowane tylko dla kasy przez cwaniaków

  • 8 5

  • "Parkrun" to za to prawdziwie Polska nazwa ;)

   • 0 4

 • Marzę o tym, (1)

  aby po takich biegach lasy nie były bardziej zaśmiecone niż przed imprezą. Standardem jest pozostawianie taśm oznaczających trasę czy opakowań po turbobatonach i innym power dziadostwie w płynie.
  Zgoda na bieg powinna być wydawana pod warunkiem posprzątania trasy.

  • 12 0

  • zgadza się po nich zawsze śmieci zostaja biorą kasę zaorganizacje

   a i tak zostają po nich śmieci powunię to ktoś zgłosić jak by zapłacili raz karę to by się nauczyli

   • 2 0

 • a czemu bieg nie ma polskiej nazwy?

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sopot Beach Rugby 2021
Sopot Beach Rugby 2021
turniej
lip 31
sobota, g. 10:00
Sopot
Samodzielny Harpuś 66 - Park Reagana
Samodzielny Harpuś 66 - Park Reagana
bieg, impreza na orientację
lip 31-8.08
g. 11:00
Gdańsk, Pomorski Klub Orientacji Harpagan
Warsztaty boogie
Warsztaty boogie
kurs tańca
lip 31-1.08
sobota - niedziela, g. 10:00 - 14:30
Gdańsk, Swing Revolution

Forum