Biegacze w parkrun zostali Św. Mikołajami

7 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Mikołajkowy charakter trójmiejskich parkrunów nie polegał jedynie na okolicznościowych strojach. Biegacze wsparli także potrzebujących. Mikołajkowy charakter trójmiejskich parkrunów nie polegał jedynie na okolicznościowych strojach. Biegacze wsparli także potrzebujących.

Ponad 300 biegaczy wzięło udział w kolejnych biegach parkrun w Gdyni i w Gdańsku. Uczestnicy rywalizacji na 5 km wcielili się tym razem w rolę Św. Mikołajów i to nie tylko ze względu na okolicznościowe stroje, ale i dzięki zbiórce charytatywnej. Ilość przekazanych darów mocno przerosła oczekiwania organizatorów.

Trójmiejscy uczestnicy parkrun przy okazji ostatnich zawodów włączyli się do pomocy dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz dla jednej z rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka.

"Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na nasz apel i pomyśleli o potrzebujących. Nie od dziś wiadomo, że biegacze mają ogromne serca i jak widać jest to prawda" - słychać było od koordynatorów biegów parkrun.

Na mecie na biegaczy wśród których nie brakowało tych poprzebieranych za Św. Mikołaja, czekały słodkie przekąski i gorąca herbata. W Gdańsku coś na regenerację przygotował dla nich także biało-Zielony Mikołaj Lechii Gdańsk, który wręczał im owocowe napoje. Natomiast sami piłkarze Lechii Gdańsk odwiedzą rodzinę, na którą zbierano dary w ramach parkrun Gdańsk.

Jeśli chodzi o aspekt sportowy, w Gdańsku z 20-sekundową przewagą nad pozostałymi zwyciężył drugi raz z rzędu reprezentant Trek Gdynia - Mateusz Moderhak z czasem 17:46. Drugi był Tomasz Bagrowski (Radość Biegania), a trzecie miejsce zajął Łukasz Stacherski z Kujatt Team Runners z wynikiem 18:18

Wśród pań najszybciej 5 km pokonała Małgorzata Tuwalska (LKS Zantyr Sztum) z czasem 20:11. Na drugim miejscu uplasowała się jej siostra bliźniaczka - Elżbieta Tuwalska (21:01). Najniższe miejsce na podium przypadło Agnieszce Tomaszewskiej z Grupy Trójmiasto.

PEŁNE WYNIKI 198. PARKRUN GDAŃSK

Gdyński parkrun po raz kolejny zanotował większą frekwencję od sąsiadów zza miedzy. Tym razem linię mety na Bulwarze Nadmorskim przekroczyło 175 osób. U panów z minimalną przewagą wygrał Tomasz Bogusz z rezultatem 18:01. Tuż za nim finiszował Paweł Pacholec (18:05). Trzecią pozycję zajął Jerzy Trzebiatowski z biegamyrazem.pl, który na mecie uzyskał 18:19.

Pod nieobecność Darii Szewczyk, która wygrała jedenaście razy z rzędu, tym razem pierwsza wśród pań była Monika Wróblewska (22:36). Kolejne miejsca na podium zajęły Olga Łotocka (23:03) oraz Beata Schmidt z nowym rekordem życiowym - 23:25.

PEŁNE WYNIKI 204. PARKRUN GDYNIA

Biegi parkrun odbywają się w 30 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 700 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Uczestnikami są osoby w wieku od 8 do 81 lat. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.