• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Orunia Górna - Gdańsk Południe

Już 22 marca o godzinie 21:00 organizatorzy ruszają z zapisami na 11-tą edycję Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska 2023. Przez ostatnie lata impreza gościła w sumie 14 dzielnic, takich jak: Zaspa Młyniec i Rozstaje, Przymorze Wielkie, Brzeźno, Strzyża, Siedlce, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Ujeścicko-Łostowice, Żabianka-Jelitkowo-Wejhera- Tysiąclecia, Kokoszki (osiedle Kiełpino Górne), Orunia Dolna - św. Wojciech - Lipce oraz Orunia Górna Gdańsk Południe.

"Wiosną 2013 roku powstał pomysł organizowania rodzinnej imprezy biegowej. Od 10 lat w atrakcyjny sposób pokazujemy mieszkańcom Gdańska i okolic, że warto być aktywny fizycznie. Zaczynaliśmy od małej lokalnej dzielnicowej imprezy. Teraz to jest to niemałe wydarzenie na mapie Gdańska z wieloma atrakcjami dla dzieci młodzieży oraz dorosłych. W tym roku zapraszamy do 4 dzielnic. W planach jest powrót na Orunię -św. Wojciech- Lipce oraz jedna nowość, etap na granicy dwóch dzielnic Piecki Migowo i Jasień." - mówi Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

W tym roku organizator Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk wraz z radami dzielnic Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Orunia - św. Wojciech - Lipce, Piecki-Migowo oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe szykują cztery etapy w czterech dzielnicach Gdańska.

Po raz kolejny Święto Zaspy w dniu 3 czerwca rozpocznie cały cykl. Impreza na Zaspie odbędzie się w Parku im. Jana Pawła II. Z kolei na koniec miesiąca czerwca organizatorzy zapraszają do Parku Oruńskiego. To powrót po 4 latach do tej dzielnicy. Po przerwie wakacyjnej we wrześniu widzimy się na Święcie Dzielnicy Orunia Górna Gdańsk Południe. Koniec cyklu to z kolei nowość na mapie odwiedzonych dzielnic, czyli granica dzielnicy Jasień i Piecki Migowo.

Ilość biegów oraz kategorie pozostają bez zmian. W biegach mogą wziąć udział wszyscy chętni zawodnicy, nie tylko mieszkańcy Gdańska. Dodatkowo organizator zapowiedział dekorowanie najlepszej trójki OPEN w biegu na 5 km. Dekoracje w kategoriach wiekowych i z podziałem na kobiety i mężczyzn pozostają bez zmian.

Kategorie oraz orientacyjne dystanse:
Bieg Brzdąca - kategoria rocznik 2023-2019 =150 - 200 m
Bieg Malucha - kategoria rocznik 2018 -2017 (K - M) =150 - 200 m
Bieg Dzieci Młodszych - kategoria rocznik 2016-2014 (K - M) = około 600 m
Biegu Dzieci Starszych - kategoria rocznik 2013 -2011 (K - M) = około 600 m
Biegu Młodzieżowy- kategoria rocznik 2010 - 2007 (K - M) = około 1000m
Bieg Główny - 5km
- Klasyfikacja OPEN (K - M)
- kategoria do lat 30 roczniki 2006-1993 (K - M)
- kategoria 31-40 roczniki 1992-1983 (K - M)
- kategoria 41-50 roczniki 1982 - 1973 (K - M)
- kategoria 50+ ( roczniki powyżej 1972 K i M)

"Klasyfikacja Generalna we wszystkich kategoriach to atrakcyjna forma rywalizacji przez 4 etapy. W tym roku do tej klasyfikacji będą brane pod uwagę 3 najlepsze rezultaty. "- mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

Opłata wpisowa (dotyczy tylko biegu głównego 5km) wynosi za jeden etap 30 zł.Warto zapisać się wcześniej, ponieważ do 30.04.2023 wpisowe wyniesie 20 zł. W pakiecie podstawowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski.

Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet otrzymują bezpłatnie(wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa). Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wynosi 60 zł.

Dodatkowo dajemy możliwość zakupu rozszerzonych pakietów startowych wzbogaconych o komin wielofunkcyjny, specjalną koszulkę oraz pakiet FULL z koszulką i kominem.

"Pozostawiamy biegi dziecięce i młodzieżowe bezpłatne. Chcemy dalej wspierać rozwój sportu wśród najmłodszych i zachęcać jak największą ilość rodzin do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach. Warto zaznaczyć, że każda złotówka przekazana przez uczestników Biegu Głównego wspiera właśnie ten cel." - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

Pamiątkowe medale dla każdego uczestnika to już tradycja. O tym jak wyglądać będzie medal organizatorzy mają niebawem uchylić rąbka tajemnicy. Ale na pewno warto będzie startować w każdym etapie aby złożyć kolejną układankę. Pamiątkę w postaci drewnianego medalu otrzyma każdy uczestnik biegu.

Oprócz rywalizacji, podczas każdego etapu odbywa się święto danej dzielnicy. W tym roku wszystkim 4 etapom, czyli Zaspie, Orunii Górnej Gdańsk Południe, Orunia- św. Wojciech- Lipce oraz Piecki Migowo towarzyszyć będą liczne atrakcje. Na scenie wystąpią młode talenty z gdańskich szkół, dostępnych będzie sporo stoisk sponsorskich a na najmłodszych przygotowane będą stacje sportowe.

"Oprócz sportowej rywalizacji, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie" - mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska. Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu,
Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak
Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje, Rada Dzielnicy Orunia Górna Gdańsk Południe, Rada Dzielnicy Orunia- św. Wojciech- Lipce, Rada Dzielnicy Piecki Migowo
Sponsorzy i partnerzy: Helios, Loopys World, Dakkar, Sonpap, Klockownia, PORT Brzeźno Polar, PreZero, Footcomfort, Acel, Security Servis, Radkom, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, GIWK, Gdańskie Wody, Fundacja Morze Aktynowości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
Łączność zapewnia Radkom.
Parter: Fundacja Morze Aktywności, Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie
Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk
Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl , familytime oraz trojmiasto.pl

Etapy Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023
1. GP Orunia - św. Wojciech - Lipce (Park Oruński ) - 3.06.2023 r. (sobota)
2. GP Zaspa - Święto Zaspy ( Park im. Jana Pawła II ) - 17.06.2023 r. (sobota)
3. GP Orunia Górna - Gdańsk Południe
- (Zbiornik Augustowska - ulica Białowieska-Raduńska) - 2.09.2023 r. (sobota)
4. GP Jasień/Piecki-Migowo - (Zbiornik Jasień) - 16.09.2023 r. (sobota)

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  60 - 110 zł
 • Przedsprzedaż
  20 - 70 zł
Bieg Główny:
- pakiet BASIC – opłata wpisowa 30 zł za etap (w dniu etapu 60 zł)
Do 30.04.2023 opłata 20 zł ! Cały cykl 70 zł !

Miedzy 1-31.05.2023 – opłata 30 zł ! Cały cykl 110 zł
- pakiet EXTRA z kominem wielofunkcyjnym – opłata wpisowa 30 zł za etap do 30.04  potem 40 zł (w dniu etapu 70 zł)
- pakiet LARGE z koszulką – opłata wpisowa 60 zł za etap do 30.04  potem 70 zł (w dniu etapu 100 zł)
- pakiet FULL z koszulką i kominem wielofunkcyjnym – opłata wpisowa 70 zł za etap do 30.04  potem 80 zł (w dniu etapu 110 zł)
Wszystkie biegi dla dzieci i młodzieży – BEZPŁATNE
cze 17

sobota, godz. 10:00

bilety 60 - 110 zł
przedsprzedaż 20 - 70 zł
wrz 16

sobota, godz. 10:00

Gdańsk, Zbiornik Jasień
bilety 60 - 110 zł
przedsprzedaż 20 - 70 zł

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl