• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Strzyża

Drugi etap tegorocznego cyklu to powrót do dzielnicy Strzyża i rywalizacja na stadionie lekkoatletycznym. Jak zawsze w programie również Festyn Rodzinny z wieloma stoiskami oraz stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00 na stadionie lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244. Imprezę otworzą gry i zabawy prowadzone na stacjach lekkoatletycznych, które mieścić się będą na terenie miasteczka biegowego. Centrum imprezy zlokalizowane natomiast będzie na płycie stadionu. Tam również odbędą się wszystkie starty oraz meta poszczególnych dystansów. O godzinie 11:00 wyruszy pierwszy bieg na 5km. Potem od godziny 12:30 biegi dziecięce w różnych kategoriach wiekowych.

"Ostatni raz byliśmy w tej dzielnicy w roku 2019. Wtedy bieg odbył się koło pomnika Józefa Piłsudzkiego. Tym razem spotkamy się na stadionie lekkoatletycznym. Po raz pierwszy podczas naszego cyklu zawodnicy a w szczególności dzieci będą mogli pościągać się po nawierzchni tartanowej. - mówi Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Poniżej przedstawiamy program minutowy imprezy.
10:00 Stacje Lekkoatletyczne dla najmłodszych
11:00 Bieg Główny na dystansie 5 km ( 3 pętle czerwone po 1,66 km ) start- zielona brama
12:00 Nagradzanie najlepszych uczestników w Biegu Głównym na 5km
12:30 Bieg Brzdąca- dziewczynki - na dystansie 200 m ( trasa żółta ) start- czarna brama
12:35 Bieg Brzdąca - chłopcy - na dystansie 200 m ( trasa żółta ) start- czarna brama
12:45 Bieg Malucha - dziewczynki - na dystansie 200 m ( trasa żółta ) start- czarna brama
12:50 Bieg Malucha - chłopcy - na dystansie 200 m ( trasa żółta ) start- czarna brama
13:00 Bieg Dzieci młodsze - dziewczynki - na dystansie 600 m (1 mała pętla zielona) start- czarna brama
13:05 Bieg Dzieci młodsze - chłopcy- na dystansie 600 m (1 mała pętla zielona) start- czarna brama
13:10 Bieg Dzieci Starsze - dziewczynki - na dystansie 800 m (pętla niebieska - dwa okrążenia) start-zielona brama
13:15 Bieg Dzieci Starsze - chłopcy- na dystansie 800 m (pętla niebieska - dwa okrążenia) start-zielona brama
13:20 Bieg Młodzieżowy na dystansie 800 m (pętla niebieska - dwa okrążenia) start- zielona brama Wszystkie biegi mają METĘ pod zieloną bramą zielona brama
14:00 Nagradzanie najlepszych uczestników biegów dziecięcych i młodzieżowych


"Pozostawiamy biegi dziecięce i młodzieżowe bezpłatne. Chcemy dalej wspierać rozwój sportu wśród najmłodszych i zachęcać jak największą ilość rodzin do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach. Warto zaznaczyć, że każda złotówka przekazana przez uczestników Biegu Głównego wspiera właśnie ten cel." - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Pamiątkowe medale dla każdego uczestnika to już tradycja. W tym roku na medal całego cyklu składać się będą trzy części, które uczestnik może zebrać podczas trzech etapów. Całość złoży się na ikonę Herbu Wielkiego Gdańska. Na Strzyży uczestnicy otrzymają część numer 2.

"Oprócz sportowej rywalizacji, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie" - mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska.

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,
Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Strzyża
Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu i Turystyki,
Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak
Sponsorzy i partnerzy: Helios, Good Luck Club, Park Linowy Port Brzeźno, Dakkar, Sonpap, Polar, PreZero, Footcomfort, Acel, Drukomania, Foot Comfort, Security Servis, Gerlang, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, GIWK, Gdańskie Wody, Gerlang, Ortopedika, Fundacja Morze Aktynowości, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, Gdański Fundusz Sportowo- Rekreacyjny. Zadanie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska, Łączność zapewnia Radkom.
Partner: Fundacja Morze Aktywności
Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk
Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl , familytime.pl oraz trójmiasto.pl

Pozostałe etapy Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022
GP Orunia Górna - Gdańsk Południe - (Zbiornik Augustowska - ulica Białowieska- Raduńska) - 10.09.2022 (sobota)

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 - 100 zł
 • Przedsprzedaż
  20 - 70 zł
Opłata wpisowa (dotyczy tylko biegu głównego 5km) wynosi za jeden etap 25 zł- warto zapisać się wcześniej, ponieważ do 19.04.2022 wpisowe wyniesie 20 zł. W pakiecie podstawowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet otrzymują bezpłatnie(wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa). Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wynosi 50 zł.

Dodatkowo dajemy możliwość zakupu rozszerzonych pakietów startowych wzbogaconych o komin wielofunkcyjny, specjalnie przygotowaną na 10 edycję cyklu koszulkę wielofunkcyjną oraz pakiet FULL z koszulką i kominem.
Poniżej wszystkie rodzaje pakietów startowych.

Pakiet BASIC - opłata wpisowa 25 zł za etap (w dniu etapu 50 zł) Do 19.04.2022 opłata 20 zł !
Pakiet EXTRA z kominem wielofunkcyjnym - opłata wpisowa 35 zł za etap (w dniu etapu 65 zł)
Pakiet LARGE z koszulką - opłata wpisowa 60 zł za etap (w dniu etapu 90 zł)
Pakiet FULL z koszulką i kominem wielofunkcyjnym - opłata wpisowa 70 zł za etap (w dniu etapu 100 zł)

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl