• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Zaspa

Święto Zaspy, czyli Festyn Rodzinny i II etap Biegowego GP Dzielnic Gdańska już 3 czerwca na dzielnicy Zaspa!

Spotykamy się w dzielnicy Zaspa Młyniec przy ulicy Startowej 9 na stadionie lekkoatletycznym popularnie zwanej "saharą". 5 biegów, 16 kategorii wiekowych, 48 osób nagrodzonych, 5 tys. zł pula nagród, stacje dla najmłodszych z nagrodami zorganizowane prze ZKPiG nr 13, festyn rodzinny z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Tak w dużym skrócie przedstawia się II etap w dzielnicy Zaspa Młyniec.

"Po raz kolejny Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego oraz Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk zaprasza do dzielnicę Zaspa Młyniec cały dzień fantastycznej zabawy. Tym razem spotkamy się nie w parku im. Jana Pawła II, w którym lada dzień rozpocznie się remont, tylko w samym centrum dzielnicy. Centrum imprezy to kompleks sportowy pomiędzy ZKPiG nr 13 a XV LO" - mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017 oraz Święta Zaspy.

Całość imprezy zaczynamy około godziny 11:00. Od tej godziny rozpoczniemy nasze słynne stacje sportowe dla najmłodszych z wieloma nagrodami dla każdego przygotowane przez ZKPiG nr13.

Na scenie rozpoczną się koncerty różnych grup artystycznych z dzielnicy. Na początku młody zespół z XV LO, następnie tancerki z ZKPiG nr13 oraz zespół z ZSK św. Kazimierza. Wystąpią również dzieci z przedszkoli numer 66 oraz 86. Na końcu zespół Bracia Golce zaprosi wszystkich mieszkańców i gości do zabawy.

Pierwsze biegi dla dzieci rozpoczną się o 12:00, a Bieg Główny, którego trasa przebiegać będzie w całości po terenach dzielnicowych o godzinie 14:00. Wszystko zakończy konkurs nagród koło godziny 15:30.

Nagrodą główna dla najmłodszych będzie hulajnoga! Tak jak podczas pierwszego etapu tak i tym razem każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal!

Będzie to 2 część z 5 częściowej układanki które tworzą medale ze wszystkich etapów. Z okazji Święta Zaspy dla pierwszych 200 dzieci, które odbiorą pakiet startowy w biurze zawodów pamiątkowa koszulka gratis!

Stanowisko naszych sponsorów Helios, Manahatan, Decathlon Przymorze oraz Gdańskie Wody to kolejne atrakcje dla Was i Waszych dzieci. Dodatkowo w centrum imprezy również sponsor etapu Calypso.

Warto zajrzeć na stanowisko Stowarzyszenia Gdańskiej Zaspy, Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec i innych partnerów.
Jak zawsze wspólnie z Fundacją Krew Aktywni zbieramy potencjalnych dawców szpiku. Przy okazji będzie można zbadać swój poziom cukru oraz ciśnienie. Możliwy będzie również masaż.

Nieodłącznym elementem naszego cyklu jest licytacja wartościowych nagród i zbiórka dla Fundacji Mam Marzenie. Tym razem zbieramy fundusze na spełnienie marzenia Amelki o wyjeździe do Paryża. W pierwszym etapie zebraliśmy prawie 1,4 tys. zł. Liczymy na więcej ! Dodatkowo fundacja zbiera nowe puzzle i gry dla najmłodszych chorych dzieci.
Na głodnych uczestników eventu czekać będzie pyszna zupa przygotowana przez panie kucharki z ZKPiG nr 13. Dostępne będą również słodkie przekąski. Obecny będzie również CBS Truck.

Zapisy internatowe trwają do wtorku 30.05.2017r. do godziny 23:59. Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl

Wszystkie Biegi Młodzieżowe są BEZPŁATNE. W Biegu Głównym opłata startowa za jeden bieg to 10 zł ale tylko do końca zapisów internetowych. Opłata startowa w dniu startu, w biurze zawodów wyniesie 20 zł. Ważna informacja jest taka, że mieszkańcy danej dzielnicy mają zapewniony udział BEZPŁATNY (jeśli zapiszą się internetowo).

Nowością jest Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska (do tej pory był to Bieg Juniorów) oraz nowa kategoria w Biegu Głównym pod patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Dzięki tej współpracy chcemy zachęcić większe grono licealistów do udziału w naszej imprezie. Udział dla osób z kategorii 16-19 lat w Biegu Głównym jest BEZPŁATNY.

Odbiór pakietów startowych:
2 czerwca - CH Manhattan - poziom 0 - godz. 15:00 - 19:00
3 czerwca - Centrum imprezy - godz. 9:30 - 12:00

W pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody PRIMAVERA oraz naturalny napój energetyczny BOOSTER.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, kupon do losowania, butelka wody PRIMAVERA. Przypominamy, że wszystkie biegi młodzieżowe są BEZPŁATNE

Pula nagród wynosi 5 000 zł! Do wygrania m.in. 20 koszulek technicznych, bony od Decathlon, bilety do kina Helios, pakiety nagród od Trefla, zaproszenia oraz Karty Malucha do Loopy's World, wejściówki do Pitstop Gdańsk, pakiety zniżkowe od Polar, wejściówki do Calypso Zaspa oraz wiele innych nagród m.in. od centrum Manhattan oraz sponsora głównego etapu Budimex Nieruchomości.

Współorganizatorami są Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13
Partnerem jest Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska, ZSK św. Kazimierz, Stowarzyszenie Gdańskiej Zaspy, Przedszkola nr 86 oraz 66, Biblioteki Publicznej - filia nr 6, XV LO.

Sponsorem Głównym Etapu i Święta Zaspy jest Budimex Nieruchomości
Sponsorem etapu: Calypso Zaspa
Sponsorami i partnerami cyklu są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, Manhattan, Decathlon, Helios, Pitstop Gdańsk, Polar, Drużyny Trefla, Loopy's World, Primavera, LYON POLAND, Suez Polska, Gdańskie Wody, Drukomania, Fotografia Dronem. Łączność zapewnia Hytera oraz Radkom.
Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Magazyn Together oraz www.gdansk.pl

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona

AGENDA GP Zaspa Młyniec w dniu 3 czerwca /sobota/
- 11:00 Otwarcie stacji sportowych
- 11:05 - 11:10 Występ Pomponiary ZKPiG nr 13 - cz. 1
- 11:15 - 11:25 Zespół muzyczny XV LO cz. 1
- 11:35 - 11:40 Występ Pomponiary ZKPiG nr 13 - cz. 1
- 11:40 - 11:55 Występ Przedszkole nr 66 (występ 10 min)
- 12:00 - 12:10 Rozgrzewka Biegi Młodzieżowe
- 12:10 Bieg Malucha - dziewczynki - na dystansie 200 m (1 pętla różowa)
- 12:20 Bieg Malucha - chłopcy - na dystansie 200 m (1 pętla różowa)
- 12:30 Bieg Dzieci młodsze - dziewczynki - na dystansie 500 m (1 mała pętla zielona)
- 12:35 Bieg Dzieci młodsze - chłopcy - na dystansie 500 m (1 mała pętla zielona)
- 12:45 Bieg Dzieci Starsze - dziewczynki - na dystansie 500 m (1 mała pętla zielona)
- 12:55 Bieg Dzieci Starsze - chłopcy - na dystansie 500 m (1 mała pętla zielona)
- 13:10 Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska na dystansie 1000 m (1 mała pętla niebieska)
- 13:15 - 13:25 Występ ZSK św. Kazimierz (10 min wejście)
- 13:25 - 13:30 Występ 3 - ZKPiG nr 13 - pomponiarki (5 min wejście)
- 13:35 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Malucha, Biegu Dzieci Młodszych, Biegu Dzieci Starszych, Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska
- 13:55 Rozgrzewka Bieg Główny
- 14:00 Bieg Główny na dystansie 5 km (2 pętle czerwone)
- 14:30 Występ zespołu Golce cz. 1 (10 min wejście)
- 14:40 Konkurs nagród I część
Biegi Młodzieżowe
- 14:50 Występ zespołu Golce cz. 2 (10 min wejście)
- 15:00 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Głównym na 5 km
- 15:10 Konkurs nagroda główna
- 15:15 Występ zespołu Golce cz. 3 (10 min wejście)

Dojazd komunikacją miejską:
- autobusem 127 - przystanek Dywizjonu 303
- tramwajem 2,8 - przystanek Startowa

Parking:
- parking przy Spółdzielni Mieszkaniowej Młyniec przy Al. Jana Pawła II
- parking naprzeciwko kościoła św. Kazimierza przy Al. Jana Pawła II

Uwaga! Nie będzie możliwy wjazd dla uczestników wydarzenia w ulicę Startową 7 w stronę ZKPiG nr 13! (wjazd tylko dla organizatorów i mieszkańców)

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Przedsprzedaż
  10 zł
Opłata startowa za jeden bieg to 10 zł na trzy dni przed danym etapem. Opłata startowa w dniu startu, w biurze zawodów wyniesie 20 zł.

Przewidziana jest również obniżka dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę za wszystkie 5 etapów z góry. Tutaj opłata wynosi 40 zł.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, baton regeneracyjny, butelka wody oraz kupon do losowania.
Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, kupon do losowania, butelka wody. Przypominamy, że wszystkie biegi młodzieżowe są BEZPŁATNE.

Pakiety w zależności od etapu mogą być wzbogacone o dodatkowe gadżety, o czym organizatorzy będą informować na bieżąco.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl