wiadomości

Prawie 600 osób na trasie Bieguna

Najnowszy artukuł na ten temat

Na nartach pojeździsz pod dachem. Sposób na brak śniegu

Za nami ostatnia tegoroczna edycja Bieguna, czyli ekstremalnie wymagającego biegu z przeszkodami. W sobotę, 16 listopada, w Adventure Park Kolibki blisko 600 osób pożegnało pełen emocji cykl biegów OCR 2019.

Biegun - Wichrowe Wzgórze to błotnisty bieg z przeszkodami i ciekawą formułą dowolnej liczby okrążeń. Zawody od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród zawodowców OCR, jak i nowicjuszy.

Sobotni Biegun składał się z pętli o trzech różnych dystansach: 3 km, 4 km i 4,7 km. Rywalizacja została podzielona na cztery kategorie: Open, Bieg Rodzinny, B4-Before i Elite. Na trasie uczestnicy mierzyli się w sumie z 26 przeszkodami.

W najliczniejszej grupie Open wystartowało ponad 300 osób. To od nich zależało ile 4-kilometrowych pętli pokonają. Wygrał Dominik Hołda, który 4,7-kilometrowe okrążenie pokonał trzykrotnie (dystans 14,1 km). Zrobił to w czasie 2 godz. 26 min i 3 sek. Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Czachurskiemu (2:32:33), a trzecie Jonathanowi Krebsowi (3:02:22).

Bardzo wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła najszybsza z kobiet - Marlena Drzewowska. Zawodniczka Tree Crew przebiegła trzy pętle w czasie 3 godz. 52 min i 8 sek. Dodajmy, że trzy okrążenia pokonało zaledwie dziewięcioro uczestników, w tym tylko jedna kobieta.

W kategorii Elite (dystans 9,4 km) najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Danielkiewicz z Żukowic. Zwycięzca pokonał trasę w czasie 1 godz. 13 min i 52 sek. Na drugim stopniu podium, ze stratą nieco ponad minuty do zwycięzcy, stanął Kacper Kąkol z Gdyni. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Jaciów z Przemyśla (1:17:30). Wśród pań najlepsza okazała się Marta Łosin (1:37:53).

Na trasie Bieguna pojawiły się także 23 rodziny. W tej rywalizacji najlepsza okazała się familia z Rosji - Andrij Kromelickij wraz z dwójką dzieci. Trio z Kaliningradu 4-kilometrową pętlę pokonało w czasie nieco ponad 43 minut.

Opinie (22) 2 zablokowane

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl