• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Boiska plażowe w Trójmieście. Czego się nie zostawia, bo kradną?

jag.
30 lipca 2022, godz. 14:00 
Opinie (37)
Aktywny wypoczynek na trójmiejskich boiskach plażowych jest bardzo łatwy. Można wystartować w turnieju lub skorzystać bezpłatnie z ogólnodostępnych placów do gry. Aktywny wypoczynek na trójmiejskich boiskach plażowych jest bardzo łatwy. Można wystartować w turnieju lub skorzystać bezpłatnie z ogólnodostępnych placów do gry.

W sezonie wakacyjnych nie brakuje ogólnodostępnych boisk na trójmiejskich plażach, na których można grać bezpłatnie. Obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy. Na większości z nich trzeba mieć jednak własny sprzęt. Na przykład w Sopocie nie zostawia się nawet linii, gdyż w przeszłości zdarzały się ich kradzieże.W jakim zakresie korzystasz z boisk plażowych w Trójmieście?

Gdańsk. Nawet nocne granieGdański Ośrodek Sportu przygotował na ten sezon letni wiele boisk na całej długości zarządzanych przez siebie plaży, czyli od Świbna do Jelitkowa. Są wydzielone place do gry w plażowe odmiany siatkówki oraz piłki ręcznej i nożnej.

- Z roku na rok przybywa chętnych do gry, więc sukcesywnie rozszerzamy swoją letnią ofertę. Na plaży w Brzeźnie nie brakuje chętnych do gry również po zmroku. Dlatego też GOS na boiskach po prawej stronie molo zamontował oświetlenie, które umożliwia grę również w godzinach wieczornych. O siatki i linie grający muszą zadbać we własnym zakresie - informuje Grzegorz Pawelec, główny specjalista ds. komunikacji Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Lokalizacja boisk w Gdańsku:
do piłki ręcznej/nożnej

Gdańsk Jelitkowo:
Wejście na plażę nr 75
wejście na plaże nr 64
Gdańsk Brzeźno:
Wejście na plażę nr 55
Wejście na plażę nr 49
Wejście na plażę nr 43
Gdańsk Stogi:
Wejście na plażę nr 26
Gdańsk Sobieszewo:
Wejście na plażę nr 16
Wejście na plażę nr 11

do piłki siatkowej:
Gdańsk Jelitkowo:
Wejście na plażę nr 74 - 1 boisko
Wejście na plażę nr 72 - 2 boiska
Wejście na plażę nr 71 - 1 boisko
Wejście na plażę nr 66 - 3 boiska
Gdańsk Przymorze:
Wejście na plażę nr 58 - 1 boisko
Gdańsk Brzeźno:
Na prawo od molo - 5 boisk
Wejście nr 50 - 1 boisko
Wejście nr 41 - 1 boisko
Gdańsk Stogi:
Wejście nr 26 - 2 boiska
Gdańsk Sobieszewo:
Wejście na plażę nr 16 - 1 boisko
Wejście na plażę nr 13 - 1 boisko
Wejście na plażę nr 11 - 1 boisko
Gdańsk Świbno:
Wejście na plażę nr 7 - 1 boisko

Sopot. Dwa boiska są całoroczneRównież w Sopocie o sprzęt trzeba zadbać we własnym zakresie, choć tutaj na stałe zainstalowane są siatki. 2 z 13 przygotowanych na ten sezon boisk są całorocznymi placami do gry. Funkcjonują nawet w okresie zimowym.

- Od kilku lat ilość boisk jest porównywalna. Na plażach miejskich, po turniejach ściągamy linie, gdyż w przeszłości były kradzieże. Drugi powód to komfort dla przesiewających piasek i sprzątających plażę. Zdarzały się też próby ściągania siatek. Od kilku lat, jak zakładamy siatki na Majówkę, to ściągamy pod koniec września. Ciekawostką jest fakt, że od ubiegłego roku zostawiliśmy 2 boiska z siatkami na okres zimowy. Brać siatkarska prosiła, a ja im ulegam - mówi nam Józef Kamiński, wicedyrektor MOSiR Sopot.
Boiska plażowe w Sopocie
  • plaża miejska wejście nr 23 - 4 boiska z siatkami
  • plaża miejska wejście nr 12 - 4 boiska bez siatek
  • plaża Koliba wejście nr 5 - 2 boiska z siatkami
  • plaża M15 wejście nr 16 - 1 boiska z siatką
  • plaża Małe Molo wejście nr 19 - 2 boiska z siatką.


Gdynia. Boiska oficjalne, a nawet na "dziko"Gdyńskie Centrum Sportu w sezonie wakacyjnym na plaży Gdynia Śródmieście przygotowało 10 ogólnodostępnych boisk. Ponadto miłośnikom sportów plażowych są dobrze znane dwa boiska w Orłowie, którymi nie zajmuje się GCS. Działają na "dziko". Też są ogólnodostępne.

- Na miejskich boiskach obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy", a więc jeśli tylko boisko stoi puste, każdy chętny może z niego skorzystać o dowolnej porze. Boiska wyłączone zostaną jedynie na potrzeby imprez organizowanych przez nas lub partnerów. Nie prowadzimy wypożyczalni sprzętu. Piłki, siatki, linie należy przynieść ze sobą - Marek Urbaniak, kierownik Działu Komunikacji i Marketingu Gdyńskiego Centrum Sportu.

Lokalizacja boisk w Gdyni Lokalizacja boisk w Gdyni


Ogólnodostępne turniejeNa wszystkich trójmiejskich plażach organizowane są ogólnodostępne turnieje i zajęcia. Do wygrania są: medale, nagrody rzeczowe, premie finansowe w gotówce bądź nagrody pieniężne w formie bonów podarunkowych.

- Nasza oferta jest zatytułowana "Aktywne Lato". Składają się na nią bezpłatne zajęć w okresie wakacyjnym oraz turnieje z: siatkówki, beach soccera i rugby - dodaje kierownik Urbaniak.
Na plaży Gdynia Śródmieście będzie można jeszcze zagrać w następujących terminach:

Turniej Siatkówki Plażowej OPEN w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn - 30 lipca, 20, 27 sierpnia od godz. 9:30

Młodzieżowy Turniej Beach Rugby - 30 lipca i 20 sierpnia od godz. 11

Młodzieżowy Turniej Beach Soccera - 31 lipca, 20, 28 sierpnia od godz. 11

Turniej Siatkówki Plażowej MIXT - 31 lipca, 21, 28 sierpnia od godz. 9:30

Młodzieżowy Turniej Siatkówki Plażowej - 21, 28 sierpnia od godz. 11

Open Beach Soccer - 21 sierpnia

W większości przypadków należy mieć własny sprzęt, choć w Sopocie do września będą rozwieszone siatki. W większości przypadków należy mieć własny sprzęt, choć w Sopocie do września będą rozwieszone siatki.
Gdański Ośrodek Sportu wraz ze Stowarzyszeniem Żuraw organizuje turnieje siatkówki plażowej pod hasłem "Zagraj o zdrowie". Na plaży na Brzeźnie będzie można się sprawdzić w te wakacje jeszcze 7 i 21 sierpnia.

Na boiskach usytuowanych po prawej stronie molo (wejście na plażę numer 52) rozgrywane będą jednocześnie turnieje kobiet i mężczyzn. Zapisy prowadzone będą od godziny 9, a pierwsze gry przewidziano na 10.

MOSiR Sopot cykl rozgrywek plażowych Ziaja Cup w te wakacje zaplanował tylko w lipcu. W klasyfikacji młodzieżowej (rocznik 2005 i młodsze) najlepsza okazała się para Marcel KicińskiStanisław Urban. Natomiast w kategorii open najwięcej punktów zgromadził Paweł Huliński, który nieznacznie wyprzedził Michał Ryńskiego.
jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Spacerowe czwartki z przewodnikiem

spacer, zajęcia rekreacyjne

Joga w Muzeum Miasta Sopotu

joga

Rytuał Szeherezady

zajęcia rekreacyjne

Forum