wiadomości

Boisko przy ul. Ciołkowskiego na Zaspie będzie gotowe wcześniej

Najnowszy artukuł na ten temat

Prawie 100-letnia kapliczka Stella Maris zostanie odnowiona

Na Zaspie powstaje boisko do gry w piłkę nożną. mat. DRMG

Boisko na Zaspie, przy szkole i przedszkolu przy ul. Ciołkowskiego powstanie miesiąc szybciej, niż zakładali urzędnicy. Warta około 300 tys. złotych inwestycja jest już praktycznie ukończona - w teorii więc z placu skorzystać będzie można już w maju, oczywiście, o ile do tego czasu zniesione zostaną obostrzenia wprowadzone przez koronawirusa.Czekasz na otwarcie boisk i placów zbaw?

tak, bo sam(a) spędzam tam dużo czasu 40%
tak, bo spędzam tam czas z dziećmi 25%
nie, bo prawie w ogóle z nich nie korzystam 35%
zakończona Łącznie głosów: 95
Sztuczna murawa, na niej pełna infrastruktura potrzebna do gry w piłkę nożną, a dookoła tzw. mała architektura - dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego przy szkole na Zaspie powstanie boisko.

Prace przy inwestycji, którą pierwotnie planowano zakończyć w czerwcu, są już na finiszu. Oznacza to, że pierwsze mecze - przynajmniej w teorii - można by było rozegrać na "orliku" jeszcze w maju.

- Zdecydowana większość prac na boisku została wykonana. Pozostały drobne roboty wykończeniowe. Po ich zakończeniu rozpoczną się procedury odbiorowe obiektu - usłyszeliśmy w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Orliki w TrójmieścieBoisko z Budżetu ObywatelskiegoTrzeba jednak zaznaczyć, że w związku z pandemią koronawirusa boiska i place zabaw pozostają jak na razie zamknięte.

graf. trojmiasto.pl
Umowa na budowę obiektu została podpisana w 2019 roku. Koszt robót, o których informowali urzędnicy, wyniósł niemal 294 tys. złotych. Inwestycja była jedną ze zwycięskich propozycji w edycji Budżetu Obywatelskiego z zeszłego roku.

Mieszkania i lokale na wynajem na Zaspie

Opinie (21)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl