Boks. Gdzie trenować w Trójmieście?

Zostać zawodowym bokserem, czy trenować ten sport dla przyjemności? W Trójmieście nie brakuje klubów, które rozwijają w obu kierunkach. Na zdjęciu Izu Ugonoh w trakcie walki z Łukaszem Rusiewiczem.
Zostać zawodowym bokserem, czy trenować ten sport dla przyjemności? W Trójmieście nie brakuje klubów, które rozwijają w obu kierunkach. Na zdjęciu Izu Ugonoh w trakcie walki z Łukaszem Rusiewiczem. fot. Polsat Sport

Trójmiasto w boksie szczyci się pierwszym polskim, powojennym medalistą olimpijskim Aleksym Antkiewiczem oraz mistrzem olimpijskim Zygmuntem Chychłą, a także byłym zawodowym mistrzem świata Dariuszem Michalczewskim czy Iwoną Guzowską. W ostatnich latach popularność tej dyscypliny kwitnie, gdyż wielu wchodzi na ring nie po to, by odnosić sukcesy w zawodowym sporcie, ale po to, aby w ten sposób aktywnie spędzać czas. Poniżej kilka miejsc, w których można spróbować swych sił.Sztuki walki i samoobrony w TrójmieścieCzy interesujesz się boksem?

tak, trenowałe(a)m lub trenuję 44%
tak, śledzę, co się dzieje się w świecie boksu 13%
od czasu do czasu oglądam jakieś większe gale 20%
nie, wcale 23%
zakończona Łącznie głosów: 311
Walka na pięści to jeden z najstarszych sportów świata. Znany był już w starożytnej Grecji i Cesarstwie Rzymskim. Znajdował się on w programie antycznych igrzysk olimpijskich. Miał jednak niewiele wspólnego z boksem, który narodził się w 1719 roku w Anglii. Wymóg używania rękawic wprowadzono jednak dopiero w 1867 roku. Wcześniej zawodnicy bili się na gołe pięści.

Trójmiasto szczyci się wieloma wybitnymi bokserami. Zygmunt Chychła był pierwszym powojennym, polskim mistrzem olimpijskim, a Aleksy Antkiewicz jako pierwszy nasz reprezentant zdobył po II wojnie światowej medal na igrzyskach. Natomiast w boksie zawodowym z dużymi sukcesami walczył Dariusz Michalczewski, a wśród pań - Iwona Guzowska.

Jednak w ostatnich latach popularność tej dyscypliny kwitnie, gdyż wielu wchodzi na ring nie po to, by odnosić sukcesy w zawodowym sporcie, ale po to, aby w ten sposób aktywnie spędzać czas. Poniżej kilka miejsc, w których można spróbować swych sił. Wybraliśmy te najbardziej znane i popularne - jeśli znacie inne miejsca, to zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

- Boks to przecież fantastyczny sport. Ogólnorozwojowy, poprawiający koordynację, równowagę, dający natychmiastowy upust nagromadzonej energii i dodający sporo pewności siebie - zachwalała Iwona Guzowska w cyklu "Wkręceni w sport".

Iwona Guzowska rekomenduje trójmiejskie kluby oraz przedstawia zalety boksuTreningi wiążą się z wykupieniem karnetu, którego koszt to zazwyczaj od 100 do 150 zł, uzależniony od miejsca i zniżki np. studenckiej. W jego ramach możliwe też jest korzystanie z siłowni, które oferują kluby.

- Jeśli ktoś myśli o karierze, nawet amatorskiej, to musi być przygotowany na wiele wyrzeczeń i ciężką, wielogodzinną pracę. Natomiast jeśli ktoś chce przyjść "poboksować" to może liczyć na poprawienie kondycji, dobrą atmosferę, spotkanie ze znajomymi i wysiłek, który przyniesie satysfakcję - mówi nam Marek Chrobak, właściciel i trener klubu Sako.

GDAŃSKAkademia Technik Walki oferuje treningi od poniedziałku do czwartku. Na zajęcia mogą przyjść osoby w każdym wieku, a zaplanowane są one w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom zarówno przygotowujących się do startów amatorskich, jak i trenujących rekreacyjnie. Początkujący, jak i zaawansowani mogą udać się także do GKS Champion. Treningi odbywają się tam codziennie.

Swoją sekcję boksu ma także klub Sako. Dzięki dofinansowaniu i wsparciu miasta, prowadzi on bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży. Zajęcia podzielone są na grupę początkującą i zaawansowaną. Zajęcia obejmują wszystkie grupy wiekowe. Zawodnicy mają możliwość indywidualnej pracy z trenerami lub wykonania treningu we własnym zakresie.

Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z boksem, mogą udać się także do klubu Ring3City. Oprócz treningów dla grup początkującej i zaawansowanej, odbywają się tam także sparingi.

Studio Sylwetki Forfit, które swoje siedziby ma na gdańskim Chełmie i Zaspie, również oprócz treningów, daje możliwość sparowania. Zajęcia w oddziale na Zaspie prowadzone są codziennie.

Przegląd szkół sztuk walki w TrójmieścieSOPOTTutaj amatorzy boksu znajdą swoje miejsce w klubie fitness Calypso. Zajęcia odbywają się tu w poniedziałki i czwartki. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zapisanie przez system klubu oraz posiadanie karnetu, który umożliwi wstęp na jego teren.

GDYNIANa treningi zarówno grupowe, jak i indywidualne zaprasza Gym Boxing Ring Raiders. W tygodniu odbywają się treningi, a w soboty organizowane są otwarte sparingi, aby zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Klub Sportowy Bombardier swoje sekcje podzielił na trzy grupy, różniące się poziomem, ale jest także możliwość treningu we wspólnym gronie lub indywidualnie. Gdyński klub, dzięki dofinansowaniu miasta, szkoli także dzieci w wieku 8-14 lat.

Podobnie, jak w Gdańsku, w Gdyni ma swoją siedzibę klub Sako, który organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Oprócz treningów i sparingów, młodzi adepci boksu mają możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji. Do klubu może przyjść każdy, gdyż szkolenie obejmuje wszystkie grupy wiekowe.

Opinie (57) 5 zablokowanych

 • Fajny "sport". Jeszcze fajniejsze treningi. Trenowalem w latach 90 w Kontrze w SP na Kartuskiej. Garda,cios,pompki, podciaganie na llinie. Czasami zostawalem na trening w Stoczniowcu po treningu piłki nożnej w Polonii Gdańsk w nieistniejącej już hali ... młodzi słuchajcie. Zapisujcie się na sport.

  • 45 5

 • Izu Ugonoh

  Najbardziej zmarnowany talent od lat.... Szkoda Izu bo mogłeś być kròlem...

  • 34 6

 • Dlaczego zmarnowany ? Poważnie pytam

  Jw

  • 6 3

 • piękny, szlachetny sport - sądząc po zdjęciu

  • 5 3

 • praca to jedno, głowa to drugie. Jednego nie zmienisz...

  • 8 0

 • Przypominam że bracia Kosedowscy walczyli dla gdańskiego Stoczniowca

  Najlepszy był Krzysztof ten co szuka cwaniaka w pewnym filmie

  • 28 0

 • Bardzo trudny i wymagający sport.

  Szkoda, że ostatnio Polacy nie odnoszą sukcesów.

  • 16 6

 • Kiedyś pięściarz najpierw miał technikę,umiejętności. Przychodziły sukcesy. Teraz najpierw muskuatura,tatuaże oraz instagram. Sukcesu brak.

  • 33 1

 • Nie zapominaj o Główce, czy Cieślaku

  • 4 3

 • Fajny sport, jako odskocznia od zwykłej siłowni. Z miejsc niewymienionych polecam także treningi w XX LO na Morenie w Gdańsku

  • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sopot Beach Rugby 2021
Sopot Beach Rugby 2021
turniej
lip 31
sobota, g. 10:00
Sopot
Samodzielny Harpuś 66 - Park Reagana
Samodzielny Harpuś 66 - Park Reagana
bieg, impreza na orientację
lip 31-8.08
g. 11:00
Gdańsk, Pomorski Klub Orientacji Harpagan
Warsztaty boogie
Warsztaty boogie
kurs tańca
lip 31-1.08
sobota - niedziela, g. 10:00 - 14:30
Gdańsk, Swing Revolution

Forum