• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bursztynowy Festiwal Biegowy poza miastem na: 20, 10 i 5 km oraz nordic walking

Damian Konwent
19 października 2022, godz. 18:00 
  • Festiwal biegowy będzie przebiegał przez plaże...
  • ...i lasy nadmorskie.

Bursztynowy Festiwal Biegowy odbędzie się w niedzielę, 23 października, od godz. 10. Mimo że dystanse sięgają od 5 do 20 km, to nie ma obaw o korki, bo rywalizacja będzie toczyła się poza miastem, na Wyspie SobieszewskiejMapka. Wprawdzie lista startowa jest zamknięta, ale malownicza baza wydarzenia sprawia, że można wybrać się pokibicować, a także spędzić miłe rodzinne popołudnie. Ponadto dzień wcześniej przewidziany jest m.in. pokaz filmów sportowych.Przedostatni weekend października wyspę Sobieszewo pochłonie Bursztynowy Festiwal Biegowy. Impreza została podzielona na dwa segmenty. W sobotę, oprócz wydawania pakietów startowych, odbędzie się pokaz filmów sportowych, ognisko i atrakcje dla dzieci. Natomiast creme de la creme to niedziela, kiedy rozpocznie się prawdziwa rywalizacja.

Bursztynowy Festiwal Biegowy. Przeczytaj regulaminDo wyboru będzie kilka wariantów. Biegi na: 20, 10 i 5 km, biegi dla dzieci oraz spacer nordic walking na 5 km. To sprawia, że impreza przeznaczona jest zarówno dla doświadczonych biegaczy, jak i dla amatorów, ale również i rodzin, wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku.

- Trasa jest bardzo urozmaicona, ciekawa i widowiskowa. Będzie prowadzić przez nadmorski las oraz plażę. To jedna z najbardziej urokliwych okolicy. Niektórzy specjalnie przejadą kilkaset kilometrów, aby poczuć ten niesamowity i unikalny klimat. Profil trasy wymaga szerokiego podejścia, bo inaczej jest w lesie, z górkami, a inaczej na piasku. Dużo niepewności, ale stawiamy na wszechstronność. To sprawia, że trudno o faworytów. Warto podkreślić, że biegi dzieci prowadzone będą bez klasyfikacji, a nagrodzone zostaną wszystkie. Natomiast medale będą ozdobione prawdziwymi bursztynami - mówi nam Paweł Fąferek, organizator zawodów.

Zapisz się na #RUNGDN na Hevelianium. Jedyny taki bieg z widokiem na panoramę miastaZobacz, jak wyglądał #RUNGDN na Wyspie SobieszewskiejPraktycznie wszystkie bilety zostały już wyprzedane. Jednak jest jeszcze kilka innych aspektów, dla których warto się wybrać.

- Postawiliśmy na Wyspę Sobieszewską, czyli naturalne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Zapraszamy więc wszystkich. Można pokibicować, a także pospacerować w pięknych okolicach. To świetny przepis na rodzinną niedzielę. Będzie można posłuchać wykładu Przemka Walewskiego, maratończyka, dziennikarza i organizatora zawodów sportowych. Do tego ognisko i inne atrakcje dla dzieci - dodaje organizator.

Bursztynowy Festiwal Biegowy. Program:


sobota, 22 października
16.00-20.00 - rejestracja zawodników i wydawanie pakietów startowych (Biuro Zawodów)
18.00-20.00 - wieczór filmowy (pokaz filmów sportowych)

niedziela, 23 października
08.00 - 10.30 - rejestracja zawodników i wydawanie pakietów startowych (Biuro Zawodów)
10.00 - start biegu dla dzieci (kategoria wiekowa do lat 5)
10.10 - start biegu dla dzieci (kategoria wiekowa do 6-7 lat)
10.15 - start biegu dla dzieci (kategoria wiekowa do 8-9 lat)
10.20 - start biegu dla dzieci (kategoria wiekowa do 10-11 lat)
10.25 - start biegu dla dzieci (kategoria wiekowa do 12-15 lat)
11.00 - start biegu Bursztynowa 20
11.05- start biegu Bursztynowa 10
11.15- start biegu Bursztynowa 5
11.20- start marszu Nordic Walking 5
14.00 - ceremonia dekoracji zwycięzców

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowy spływ kajakowy górną Radunią

70 - 90 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Spacer po Sopocie z Walkative

spacer

Forum

Najczęściej czytane