stat

Challenge Poland Gdańsk Triathlon 2021

Pierwsza po dłuższej przerwie w Polsce edycja zawodów Challenge Family zostanie rozegrana w Gdańsku w dniach 19 i 20 Czerwca 2021. Zawody Challenge Gdańsk rozpoczną się na gdańskiej plaży, a etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli będzie prowadzić obok Energa Stadion oraz obiema nitkami tunelu pod martwą Wisłą. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży i parku Ronalda Regana. Meta zawodów będzie zlokalizowana na molo w Gdańskim Brzeźnie.

Zawody zostaną rozegrane na dystansie sprinterskim (750m/20km/5km) oraz średnim (1900m/90km/21km).

CHALLENGEGDANSK jest jednym z 42 wyścigów kwalifikujących zawodników do THECHAMPIONSHIP. W Gdańsku łącznie do zdobycia są 72 sloty na edycję w roku 2022 THECHAMPIONSHIP.

Jeden slot dla każdego zajmującego miejsca w pierwszej szóstce w danej kategorii wiekowej kobiet i mężczyzn na dystansie Średnim CHALLENGEFAMILY. Sloty są przekazywane zawodnikom z niższych miejsc (maksymalnie do 12 miejsca w danej kategorii) w sytuacji, gdy zawodnicy z miejsc 1 - 6 już posiadają sloty. Każdy zakwalifikowany zawodnik ma 4 tygodnie od ukończenia wyścigu na potwierdzenie odbioru swojego slota. Zawodnicy zakwalifikowani otrzymają swojego slota oraz wszystkie informacje mailem na adres podany podczas rejestracji. Challenge Family Sloty dla zawodników PRO

Każdy zawodnik PRO z pierwszej szóstki otrzyma slota kwalifikującego na Mistrzostwa CHALLENGEFAMILY (6 slotów w sumie). Każda zawodniczka PRO z pierwszej szóstki otrzyma slota kwalifikującego na Mistrzostwa CHALLENGEFAMILY (6 slotów w sumie). Sloty nie są przekazywane zawodnikom i zawodniczkom z niższych miejsc w przypadku gdy zawodnicy pierwszej szóstki już posiadają sloty.

RejestracjaThe Professional Triathletes Organisation została partnerem CHALLENGEGDANSK, dzięki temu pula nagród finansowych zwiększyła się. PTO przeznaczy dodatkowe 13 tysięcy EUR w gotówce do istniejącej już puli nagród w wysokości 19 tysięcy EUR. Dodatkowe 6 tysięcy EUR organizatorzy CHALLENGEGDANSK wpłacą na konto CHALLENGEFAMILY jako wkład w bonus roczny dla zawodników PRO. To daje łącznie pulę nagród w wysokości 38 tysięcy EUR.

Wyścig wsparty przez PTO jest wyścigiem na średnim dystansie bez draftu i obejmuje 1,9 km pływania w Morzu Bałtyckim oraz szybki i płaski 90-kilometrowy etap rowerowy składający się z trzech pętli, podczas których zawodnicy miną słynny Gdańsk Stadion wykorzystany podczas turnieju piłkarskiego EURO2012 i tunel pod martwą Wisłą. Trasa biegowa to cztery pętle o łącznej długości 21,1 km, które prowadzą zawodników wzdłuż pięknej gdańskiej plaży do zapierającej dech w piersiach mety na Gdańskim Molo.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    960 - 1200 zł
  • Bilet ulgowy
    220 - 380 zł
Sprint Distance Categories
Wiek 16 lat lub więcej od 19.06.2021 - 55 EUR

Sprint Distance Sztafety
Wiek 16 lat lub więcej od 19.06.2021 - 95 EUR
minimalna liczba 2 maksymalna liczba 3 uczestników

Middle Distance Categories
Wiek 18 lat lub więcej od 19.06.2021 - 240 EUR

Middle Distance Sztafety
Wiek 18 lat lub więcej od 19.06.2021 - 300 EUR
minimalna liczba 2 maksymalna liczba 3 uczestników

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl