wiadomości

stat

Chód do... aparatu cyfrowego

Monika Schulz sięgnęła po główną nagrodę podczas gdańskiego "Dnia Chodzenia". Ale tam naprawdę wygranymi byli wszyscy, blisko 200 uczestników, którzy dla zdrowia przeszli się od Brzeźna do Jelitkowa i z powrotem. Imprezę przeprowadził miejscowy MOSiR, a patronował jej Portal trojmiasto.pl.- Dzień Chodzenia organizujemy raz do roku. Tym razem tym tym przyjemnie, gdyż dopisała pogoda, było słonecznie i ciepło - podkreśla Grzegorz Pawelec z gdańskiego MOSiR.

Do marszu przystąpiły osoby w różnym wieku, rodziny z dziećmi, chodziarze, zwolennicy nordic walking, rolkarze... Ruszono z mola w Brzeźnie. Po osiągnięciu półmetka, w Jelitkowie należało pobrać pieczątkę na specjalną opaskę. Na mecie z tego grona losowano nagród. Główną - aparat cyfrowy Pentax - zdobyła Monika Schulz. Kilkanaście innych osób, do których uśmiechnęła się fortuna otrzymało: kijki do nordic walking, torbę sportową Adidasa, piłki, koszulki MOSiR i kroniki sportowe.

- Oprócz nagród serwowaliśmy gorącą herbatę i żurek. Imprezie towarzyszył festyn "Skejtuj bez procentów" zorganizowany przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu. W czasie jego trwania odbyły się zawody skejtowskie. Zabawę urozmaicił koncert na scenie, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoje programy edukacyjne przedstawiło GCPU oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego - dodaje Pawelec.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij