• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Chodzę Bo Lubię - zajęcia nordic walking

 • Kalendarz
  w każdą sobotę (od 17.07 do 25.09.2021), godz. 10:00 - 12:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Las przy Ul. Juraty
 • Bilety
  wstęp wolny

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia Nordic Walking w ramach ogólnopolskiej akcji CHODZĘ BO LUBIĘ organizowanej przez Fundację Wychowanie Przez Sport. Propozycja jest alternatywą spędzania wolnego czasu aktywnie, z kijkami Nordic Walking.

Zajęcia w Gdańsk Osowa prowadzi Marzena Skibińska - Certyfikowany Instruktor Nordic Walking i Fitness Aerobic, trener i sędzia Nordic Walking ; psycholog sportu, właścicielka firmy zNORDIC.

Marsze przebiegają trasami leśnymi po terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i trwają około dwóch godzin. Na zajęcia przyjść może każdy, kto ukończył 16 lat (osoby poniżej tego wieku uczestniczą w zajęciach pod opieką dorosłych). Każdy uczestniczy w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Również za darmo wypożyczane są na czas zajęć profesjonalne kijki Nordic Walking.

Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania i dopasowywane do możliwości grupy. Cały blok składa się rozgrzewki; nauki techniki; marszu właściwego podczas, którego ćwiczymy w praktyce Nordic Walking; ćwiczeń wzmacniających oraz wspomagających opanowanie techniki oraz na zakończenie rozciągania i ćwiczeń oddechowych.

Może przekona Cię krótka motywacja, dlaczego zachęcamy Cię do jego poznania? Nordic Walking został okrzyknięty lekiem XXI wieku i daje więcej korzyści niż Wam się wydaje. To oczywiście zasługa włączonych do zwykłego chodu kijków Nordic Walking i poprawnej techniki. Podczas zwykłego spaceru używamy około 70% mięśni, a w trakcie prawidłowego marszu Nordic Walking uaktywniamy ponad 90% mięśni.

Jak działa chodzenie z kijkami?
- usprawnia całe ciało jest też doskonałą formą fizjoterapii,
- odciąża aparat ruchu,
- odchudza,
- wymusza prawidłową postawę,
- koryguje wady postawy,
- stabilizuje chód,
- dotlenia mózg,
- uaktywnia górną połowę ciała rozluźniając napięcia kręgosłupa szyjnego i piersiowego,
- socjalizuje nordic walking plotking
Nordic Walking to magiczna aktywność, która oprócz aktywizowania całego ciała, pobudza naszą psyche: poprawia myślenie, zwiększa kreatywność, polepsza nastrój.

Żeby zacząć trzeba chcieć! Poznaj technikę z profesjonalnym i doświadczonym trenerem. Wykorzystaj zajęcia w ramach projektu CHODZĘ BO LUBIĘ do swojego rozwoju. Kiedy uznasz, że ta forma aktywności jest dla Ciebie możesz wyposażyć się w odpowiednie kijki. Ważne! Mają to być kijki do nordic walking, nie trekkingowe ani narciarskie!

Zobacz Fanpaga Chodzę Bo Lubię Gdańsk Osowa: https://www.facebook.com/ChodzęBoLubię-Gdańsk-108709187628608

Marzena Skibińska Certyfikowany Instruktor Nordic Walking i Fitness Aerobic, trener i sędzia Nordic Walking, coach i psycholog sportu. Od dziesięciu lat z ogromną pasją uczy chodzenia z kijkami, szkoli instruktorów i sędziów. Tysiące osób dzięki niej poznało Nordic Walking, a setki wyszkolonych przez nią instruktorów uczy tejże aktywności metodą 10 kroków INWA. Jest organizatorką wielu imprez i warsztatów prozdrowotnych oraz zawodów Nordic Walking. Była pomysłodawczynią, organizatorką, koordynatorem i sędzią główną Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking LUBELSKIE TEŻ CHODZI 2012-2017.

Pasja do sportu towarzyszy jej od dziecka. Obecnie łączy ją z psychologią sportu. Uczy, motywuje do zmiany, wspiera w wychodzeniu ze strefy komfortu, prowadzi w odchudzaniu, trenuje młodych sportowców oraz przygotowuje do startów w zawodach Nordic Walking.

Posiada wiele osiągnięć sportowych, tryumfowała wielokrotnie zajmując czołowe miejsca w ogólnopolskich zawodach Nordic Walking. W jej posiadaniu ponad 50 pucharów. Startowała na dystansach 5, 10 i 20 km. Jest zdobywczynią I Miejsca w klasyfikacji finałowej Pucharu Polski NW w 2012 r.na dystansie półmaratonu. Mistrzyni Polski w swojej kategorii, wyróżniana za prawidłową technikę. Aktywna sportowo i zawodowo.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl