• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Ciekawy aktywny weekend w środku grudnia

mad
15 grudnia 2017 (artykuł sprzed 4 lat) 
Opinie (2)
Zmagania w turnieju Do przerwy 0:1 odbędą się pod dachem oraz na świeżym powietrzu. Zmagania w turnieju Do przerwy 0:1 odbędą się pod dachem oraz na świeżym powietrzu.

Środek grudnia, tydzień przed Bożym Narodzeniem, przynosi ciekawy weekend dla aktywnych. Najmłodsi mogą wziąć udział w dwóch turniejach: piłkarskim i tenisowym. Do tego organizowana jest kolejna edycja imprezy na orientację, odbędą się również tradycyjne zmagania biegowe oraz zajęcia fitness. Oto propozycje z naszego kalendarza.W sobotę, o godz. 10, na boiskach przy ul. Meissnera 5 odbędzie się mikołajkowa edycja turnieju Do przerwy 0:1. Kultowe piłkarskie zmagania odbędą się zarówno na otwartym, jak i w krytym obiekcie. Zawody zostaną rozegrane w czterech kategoriach wiekowych. Bezpłatne zapisy ruszą o godz. 9. Na uczestników będzie czekał poczęstunek w postaci bigosu i grochówki.

PRZECZYTAJ WIĘC O DO PRZERWY 0:1

W sobotę, o godz. 10:30 odbędzie się świąteczna edycja cyklu Alternatywy na Orientację o nazwie Skrzat. W związku z tym muszą być także prezenty. Pierwszy prezent uczestnicy i organizatorzy zrobią dla lasu i jego mieszkańców. Na czas pokonywania trasy każdy zespół otrzyma worek na śmieci, który będzie musiał zapełnić znalezionymi w lesie odpadkami. Drugi prezent to ten, który uczestnicy przygotowują dla siebie nawzajem w ramach tradycyjnej zabawy prezentowej. Baza i start imprezy znajdą się w Gdyni, przy Szkole Podstawowej nr 12, ul. Stawna 4/6. Do wyboru będą dwie trasy: podstawowa - do pokonania pieszo dystans około 6-7 km. Po drodze zadania dodatkowe do wykonania i oczywiście Punkty Kontrolne do odnalezienia. Rozdanie map i odprawa nastąpią o godzinie 11:20, a na trasę zawodnicy ruszą wspólnie o godzinie 11:30; rodzinna - rodzinna, piesza, łatwa i przyjemna, ale także pełna niespodzianek! Trasa przeznaczona zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób chcących sprawdzić, czym są zawody na orientację. Dystans ok. 4-5 km. Rozdanie map i odprawa o godz. 11:35. Start wspólny o godz. 11:45. Zgłosić się można jeszcze w dniu imprezy w bazie. Wpisowe wynosi: 25 zł - jedna osoba, 30 zł - zespół do dwóch osób, 40 zł - do trzech osób, 45 zł - do pięciu osób, 10 zł każda kolejna osoba.

Tradycyjnie biegacze będą mogli wybrać się na jeden z sobotnich biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Początek każdego z biegów o godz. 9. Z racji terminu nie powinno zabraknąć mikołajkowych akcentów. Warto wziąć ze sobą garść słodyczy, aby podzielić się z innymi biegaczami.

Dla tych, którzy jeszcze nie czują się pewnie w bieganiu lub chcą urozmaicić swój trening, co tydzień w sobotę odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W weekend Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia zaprasza do Akademickiego Centrum Sportowego na Gdynia Tennis Cup 2017. W sobotę, w godz. 10-14 odbędą się warsztaty sekcji sportowych klubu, spotkania ze sportowcami i prezentacja medali. Natomiast w niedzielę, w godz. 16-19 zostanie rozegrany turniej tenisowy dla dzieci w wieku 5-10. Udział w nim jest bezpłatny.

WIĘCEJ O WEEKENDZIE Z TENISEM ZIEMNYM W GDYNI

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdyńskie Poruszenie. Co tydzień w piątek o godz. 19 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się zajęcia Indoor cycling na rowerkach stacjonarnych, dzięki którym można zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy przez internet. Liczba miejsc jest ograniczona.

W każdą sobotę o godz. 9:30 również w hali przy ul. Olimpijskiej odbywać się będą taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Godzinę później odbywają się zajęcia dla seniorów.

Co niedzielę o godz. 13 w hali GCS prowadzone są natomiast zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo, zarówno dzieci, jak i dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. W planie przewidziane są zajęcia ogólnorozwojowe, technika jazdy na wózkach, boccie, fitness i wiele innych. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorkę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, od 10 lat poruszającą się na wózku inwalidzkim.

O godz. 17 rozpoczną się natomiast zajęcia z cyklu Dziecko i jego świat. Cykl przeznaczony jest dla dzieci do lat 15 ze stwierdzonym autyzmem oraz ich opiekunów. Program wpisuje się w realizowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu strategię znoszenia barier społecznych. Jego podstawowym celem jest z jednej strony pomoc w rozwoju psychomotorycznym dzieci, z drugiej - edukacja rodziców lub opiekunów. Podczas zajęć konieczna jest obecność opiekuna. Przed uczestnictwem za każdym razem wymagane jest zapisanie się. Zapisy ruszają zawsze w tygodniu odbywania się danych zajęć, w poniedziałek o godz. 8 pod tym linkiem. Przed zajęciami należy okazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (2)

 • Ciekawe i warte zauważenia rzeczy.

  Ciekawe ile osób skorzysta ? Jakby to było tylko TO i raz w roku to były by tam tłumy...

  Trójmiasto " psuje " ludzi nadmiarem atrakcji....

  • 2 0

 • W środku grudnia

  Powinno się przygotowywać do świąt. Chodzić do kościoła , wrzucać na tacę i polować na karpia za pół ceny w Tesco. A nie takie tam zabawy

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Spływ Piaśnicą do morza, na zachód słońca

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Rowerowy czwartek, popołudniem po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Forum